Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за скорости на Крома 2006

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за скорости на Крома 2006

    Колеги от няколко дни почнаха да влизат трудно 2.4.и 6. Масло има. Интересното че го прави когато си иска не е винаги но качели като е студена по често. Интересното е че когат ходих да избирам кроми попаднах на 2бр със направо счупени кутий точно 4.6 бяха счупени? Имат ли някакъв проблем с тия кутий тия коли. Четох че опела има но със виене на лагери в кутийте. Инак маслото е бистро като ново. Несъм го сменял че колата я имам от 5 месеца.Колата е 1.9 8v

    #2
    Имат си проблем с кутията,тя е опелова,а именно m32 gearbox,като напишеш в гугъл ще ти изскочи.Аз вече ремонтирах кутия,но при мен виеше на 3,5 и 6-та предавка.Така както си описал проблем по-вероятно да имаш проблем с жилата и да замръзват.
    Успех!

    Коментар


      #3
      Колата ми седи в гараж не ми се вярва. Друго надникнах към тия жила и видях че имат гумени тампони на тях.Дали нещо при тях не е проблем.Понеже баща ми има мерцедес и там има такива тампони и се бяха разбили и няма вклчване.Смени ги с нови и сега е песен. трябва да се порова отдолу да разгледам кво е положението.Четох за кутията че имат проблеми ама аз виене нямам все още.

      Коментар


        #4
        Ако вземеш да и смениш маслото на кутията може и да се оправи , това че я имаш от 5 месеца не означава че онзи преди теб го е сменял . И как определи че маслото е бистро ?
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Еми източих 200г и беше бистро. Но ще го смена да видим дали ще има ефект.

          Коментар


            #6
            това че е бистро не означава че е читаво
            koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

            Коментар


              #7
              Смени ли маслото? От какво се оказа проблема?
              Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
              https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

              Коментар


                #8
                Несъм тая кола не върви на 40 санта сняг. Нея карам сега.

                Коментар


                  #9
                  За м32 препоръчват fuchs sintofluid 75w-80 понеже не съдържа цинк. И на 65 000 смяна
                  Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                  https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                  Коментар


                    #10
                    George1984 написа: Преглед на мнението
                    За м32 препоръчват fuchs sintofluid 75w-80 понеже не съдържа цинк. И на 65 000 смяна
                    и моята линеа е със м32 ск к , фиат сервиз наливат TUTELLA MATRİX 75W85
                    Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                    ESP ASR CC HH MSR 6AB

                    Коментар


                      #11
                      Това е една от слабостите на м32
                      1вата е слабия дизайн (слабо отвеждане на топлината)
                      2рата ниско качество на маслото наливано от производителя ( това може да се отнася само за опел, не знам не съм пробвал тутелата.)
                      3та ниско ниво на наливаното масло от производителя. Препоръчва се да се добавят 200мл. към препоръчаното от опел.
                      м32 се затруднява с охлаждането и маслото на производителя ( говоря за опел) не работи добре при високи температури.
                      Опелското масло съдържда цинк, който абсорбира водните молекули.
                      Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                      https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                      Коментар


                        #12
                        има една интересна подробност, количеството за маслото на двигтеля е дадено в литри ,
                        а за ск к е определено в килограми , 2 кг , което е около 2,4 лт ,
                        в сервиза наляха 2 лт , после ходих там виках малко
                        наляха още 0,5 лт , свалиха акумулулатора ,под него има една пробка от там сложиха маслото
                        пробката дето е отпред не позволява да се наливат 2,5 лт
                        Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                        ESP ASR CC HH MSR 6AB

                        Коментар


                          #13
                          Смених маслото но дет казвате само 2л събра от страни. Ще купа още и ще долея както казвате там от под акумулатора. Но разликата е минимална с новото масло. Иска по плаено превключване на 2.4.6 ск.

                          Коментар


                            #14
                            Това отпред е пробка за проверка на нивото. Пробката за пълнене е от горе. По предписание на опел(все пак те са създали кутията) е 2.4л, но се препоръчва да се добавят още поне 200мл. Маслото в кутията да е 2.6л - 2.9л.
                            Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                            https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                            Коментар


                              #15
                              А това има ли го описано, че е точно така в някой технически документ? Не съм се интересувал много, но ми се вижда странно да развиеш пробка, за да провериш нивото и ако не е достатъчно - да я стегнеш и да развиеш друга, на по-труднодостъпно място, за да долееш. Ами как ще провериш нивото, ако маслото залива пробката? Освен ако идеята не е точно това - развиваш и ако не потече - доливаш докато потече, след това още 1/2 литър. Доста сложно и непрактично изглежда.

                              Коментар

                              Working...
                              X