Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със спирачките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със спирачките

    Здравей те колеги имам голям проблем с колата и много странен доста изчетох по тази тема но няма някои с сходен проблем. Колата е с мотор 1.9jtd 115hp.
    Блокират ми колелата след като я по карам около 5 Мин. Педала на спирачките става на камък дори при работещ двигател. След много ходене по сервизи смених следното абс модул целия. Вакум помпа. Спирачни апарати. Няма течове. Обезвъздушаване на всички колела. Ако някои е имал сходен проблем и решение ще съм благодарен.

    Грешен раздел -> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    При вакум помпа има един маркуч наред ли е
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      kluchar написа: Преглед на мнението
      При вакум помпа има един маркуч наред ли е
      Ами свалях го и него и троиника видимо нямат проблем надувах ги и сякаш нямат пробив

      Коментар


        #4
        hill holder има ли тази кола ,
        защото когато тази система работи
        педала става твърд
        Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
        ESP ASR CC HH MSR 6AB

        Коментар


          #5
          pixelbs написа: Преглед на мнението
          hill holder има ли тази кола ,
          защото когато тази система работи
          педала става твърд
          Ами мисля че не колата е алфа Ромео 147 има esp abs ebd asr но не ми дава никакви грешки имам диагностика и там също не засича проблем

          Коментар


            #6
            Извърших следната процедура с диагностика активира абс модула като в менюто с опциите можеш да активираш всички клапани и помпа + дренажни клапани така го изписва нямам представа какво имат в предвид но след активирането на всеки един клапан с отворено казанче забелязах че започнаха да излизат много малки балончета стана като газирване след това активирах и помпата като пак имаше мехури за сега има подобрение и колата върви спира добре но още и нямам вяра. Обезвъздушаване на кола с абс явно не става само по старо модния начин с приятел на спирачките

            Коментар


              #7
              Извърших следната процедура с диагностика активира абс модула като в менюто с опциите можеш да активираш всички клапани и помпа + дренажни клапани така го изписва нямам представа какво имат в предвид но след активирането на всеки един клапан с отворено казанче забелязах че започнаха да излизат много малки балончета стана като газирване след това активирах и помпата като пак имаше мехури за сега има подобрение и колата върви спира добре но още и нямам вяра. Обезвъздушаване на кола с абс явно не става само по старо модния начин с приятел на спирачките

              Попринцип става, но трябва повече течност да се прекара през системата.

              Коментар


                #8
                Здравей те колеги имам голям проблем с колата и много странен доста изчетох по тази тема но няма някои с сходен проблем. Колата е с мотор 1.9jtd 115hp.
                Блокират ми колелата след като я по карам около 5 Мин. Педала на спирачките става на камък дори при работещ двигател. След много ходене по сервизи смених следното абс модул целия. Вакум помпа. Спирачни апарати. Няма течове. Обезвъздушаване на всички колела. Ако някои е имал сходен проблем и решение ще съм благодарен.
                Искам да задам един въпрос - ако ритнеш яко спирачния педала, отпускат ли временно?

                Аз ходих по мъките с бравото с подобни симптоми близо 4 месеца. При мен блокираха, нормално - предните колела защото те са активни, като натискаш леко спирачките в градско каране. Като усетя блокиране изритвам спирачката с риск да ме направят комби и започваме отново. Не съм сменял АБС модул, защото неговата функция е да отпуска а не да блокира спирачките. Вакуум помпата се мери и като ти счупи стрелката на манометъра, не се сменя. Сменях спирачна помпа, нова течност, обезвъздушаване в сервиз на бош и след това спирачките ми блокираха напълно. Проблемът се оказа в серво-усилвателя. Купих си нов сервоусилвател, пак бош. Тук идва следващия проблем. Новата помпа с новия сервоусилвател не са паснати. Мерцедес продават куплирани серв. усилвател с помпа за да няма подобни проблеми. Питам ги в оторизирания сервиз на бош - сега какво правим? Предложих им да скъсят хода на серво-усилвателя за да се паснат, отказаха ми защото компонентите били гаранционни. Отпуснах на моя глава гайките на фланеца на помпата и спирачките поотпуснаха и така си закарах колата до гаража. Свалих новата помпа, сложих моята стара помпа, пробвах, нещата бяха мн. добре. Отидох на стенд - всичко 6 точки. С разпечатка от стенда в оторизирания сервиз, от там на друг оторизиран стенд, отново ОК. С протокол от оторизирания сервиз към магазина успях с, малко закъснение, да си върна помпата и си взема парите.
                Още пояснения, стержена на сервоусилвателя за пасване с помпата се развива/навива с най-много по 1/4 оборота. Мисля, че бяха 2 ключа 7 и 9 мм, по-големия за контра. Регулировката е много фина и трябва да се внимава за да не се блокираме, или пък в другата посока, да не можем да спираме. Общо взето кофти ситуация, но това е положението. От тогава - да не чуе дявола .....
                Последна редакция от Flow; 17.01.2020, 00:25.
                FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                Коментар


                  #9
                  Ами пробвал съм да ритам, бързо, плавно, как ли не още но когато задържат да предимно предни и по малко задните нищо не помага. Обаче се чудя казанчето за течност с някакви гумички ли е захванати за помпата защото като го разклатя пак става балонче и много крехко захванато ми се струва незнам но е много лошо така все на тръни ще спре или не благодаря за инфо то малко или много вся информация може да доведе до решението иначе за сега върви след последната манипулация

                  Коментар


                    #10
                    Маркучите наред ли са
                    да не са напукани.
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Колега да не ти прави наистина проблем сервото на спирачките? Ако има въздух в системата педала ще е мек, а при тебе хем е твърд, хем има въздух. Това единствено си го обяснявам с проблем в сервото. Ако примерно не уплътнява добре, губи вакум и вкарва въздух в системата.

                      Коментар


                        #12
                        Колега да не ти прави наистина проблем сервото на спирачките? Ако има въздух в системата педала ще е мек, а при тебе хем е твърд, хем има въздух. Това единствено си го обяснявам с проблем в сервото. Ако примерно не уплътнява добре, губи вакум и вкарва въздух в системата.
                        В сервоусилвателя има два клапана (по спомени) единия държи вакуума, другия изпуска на атмосфера. Когато този който трябва да изпуска на атмосфера (като натиснеш спирачния педал в покой се чува "изсъскване" в купето). Когато този клапан задържи и не изпусне вакуум на атмосфера колкото трябва, все едно спирачките остават леко или повече натиснати (остатъчният в повече вакуум задържа помпата, тя не може да си възстанови напълно в началното положение) и спирачките започват да задържат.
                        Сваленият сервоусилвател щяхме да го отваряме, но си стои в мазето.
                        В моя случай, като си карах градско и ми се наложеше лекичко да натисна спирачка, колата си спира, но явно не се изпускаше достатъчно вакуум. При следващото лекичко натискане, същата работа и става още по зле, докато при следващото натискане започваше да мъчи мотора. Когато изритам рязко спирачния педал, явно тогава изпускаше и спирачките освобождаваха напълно. Слизал съм, освобождавал съм от скорост и съм я бутал - никакво задържане. Докато, когато е блокирала, съм я оставял на голям наклон и стоеше като камък. Но в това блокирало положение като отвия от ABS-модула тръбичката на предния спирачен кръг и освобождаваше веднага, което говори за остатъчно налягане.
                        Друго, около моят случай, няма какво да напиша.
                        Последна редакция от Flow; 17.01.2020, 23:51.
                        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                        Коментар


                          #13
                          Така както го обясни найстина има логика да е точно сервото а и то само него не съм сменил а след последния път когато задържаха колелата вече ми беше писнало и доста силно размърдах казанчето маркучи те и се чу силно изсъскване за сега я карам и доста време си върви иначе и аз от модула когато за тегне отвивам и отпуска. Но така както го обясни е най логично да е там проблема само ме е яд че по сервизите явно не им се занимава да мислят а само знаят смени това ако не другото и така то така и аз мога да съм "майстор" лошото е че се подведох и смених доста неща безсмислено. Благодаря за съветите найстина ми помогнаха най малкото разбрах как работи система

                          Коментар


                            #14
                            Сервизите - аз започнах с Ауто Италия -Бургас. От тях съм доволен от профилактиката на предните спирачни апарати. След като проблемът продължи, започнаха да сменят предни спирачни маркучи. Проблемът продължи и започнах сам да изследвам проблема, докато стигнах до блокиране, както горе написах, при лекичко натискане на спирачките 3-4 пъти и стигах до задържане, а след това при рязко натискане - винаги отпускаха в съвсем нормално положение, че да мога на равно с една ръка да я местя.
                            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                            Коментар


                              #15
                              Колега да не ти прави наистина проблем сервото на спирачките? Ако има въздух в системата педала ще е мек, а при тебе хем е твърд, хем има въздух. Това единствено си го обяснявам с проблем в сервото. Ако примерно не уплътнява добре, губи вакум и вкарва въздух в системата.
                              Поръчах си серво втора ръка понеже ново не се бара обаче сега като гледам то много работа ще падне понеже абс модула се пада отгоре просто няма как да извадя сервото без да го махна обаче се чудя главния цилиндър как ще махна и после няма ли да трябва обезвъздушаване на всичко

                              Коментар

                              Working...
                              X