Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форсиране по време на движение-все едно,че заяжда педала на газта но не е така.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Форсиране по време на движение-все едно,че заяжда педала на газта но не е така.

    Моля вече препатилите с такъв проблем да ми помогнат,че става досадно това форсиране по светофарите или след изключване от скорост! Стило 1.9 jtd

    #2
    дай малко повече информация колко често се случва, диагностика прави ли му?

    Коментар


      #3
      panasonic1 написа: Преглед на мнението
      дай малко повече информация колко често се случва, диагностика прави ли му?
      Ами днес например ми се случи 4 пъти за 20 минути каране из града. Наблюдава се зачестяване и става много досадно. Диагностика не съм правил но мисля,че нищо няма да покаже защото като го направи на дисплея нищо не покава.

      Коментар


        #4
        Не мисли че диагностиката няма да покаже нищо тя показва всичко само трябва да занаеш какво да гледаш например в твоят случай може да се пгледне компа какво получава като информация от педала за газта.
        Така че те съветвам да отидеш някъде на диагностика при човек които разбира,мисля че има хора от форума които са в твоят район и ще се отзовът.
        Иначе ако имаш време и излишни средства мога да те посъветвам да смениш и почистиш някоия друга част.

        Коментар


          #5
          На мареа има 6 пинова бяла букса над жабката, която е за потенциометъра на газта и ми създаваше такива проблеми. С почистване с контактен спрей нямам проблеми вече 6 год.Провери при Стило дали е там.
          Това самофорсиране може да е и от турбина, макар да е краен вариант. Не упоменаваш до колко оборота се форсира, пушеци има ли. Следи нивото на маслото.
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
          Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

          Коментар


            #6
            cokata_23 написа: Преглед на мнението
            На мареа има 6 пинова бяла букса над жабката, която е за потенциометъра на газта и ми създаваше такива проблеми. С почистване с контактен спрей нямам проблеми вече 6 год.Провери при Стило дали е там.
            Това самофорсиране може да е и от турбина, макар да е краен вариант. Не упоменаваш до колко оборота се форсира, пушеци има ли. Следи нивото на маслото.
            Няма никакви странични признаци,бензинова кола пуши повече от моето jtd и мотора му мърка. Форсирането понякога минава 4000/5000 оборота и като претракам педала се оправя. Преди две седмици ходих до Казанлък заради Сааба и сега нямам проблеми с него, ще трябва сега пак да отида и заради фиата.Относно турбината мисля,че работи без проблем защото преди два дена ходих до Пазарджик и се върнах. Това ми беше първото извънградско с колата и тя се държа перфектно. И в двете посоки се случи да няма натоварено движение и бая я настъпах,подържаше си скорост 150-170 без проблеми, като това не беше предела и.
            Последна редакция от tjtjtjtj; 17.05.2017, 09:20.

            Коментар


              #7
              Това аз лично не съм го пробвал още но жената твърди,че когато започне форсирането ако натисне спирачка се оправя.

              Коментар


                #8
                tjtjtjtj написа: Преглед на мнението
                Това аз лично не съм го пробвал още но жената твърди,че когато започне форсирането ако натисне спирачка се оправя.
                Пробвай го може просто да и се струва ,че при натискане на спирачката изчезава или когато върне кракът на газта тогава да се оправя.

                След като казваш че няма никакви странни признаци ,най добре се насочи към електрониката и окабеляването.
                Започни от самият педал в него влиза букса извади я и прегледай почисти я също.
                Пак да спомена че диагностиката ще даде по ясна представа за проблема.

                Коментар


                  #9
                  През почивните дни отделих малко време на колата и свалих педала на газта. Успях да стигна до самия потенциометър и видях,че графитните писти са в сравнително добро състояние. Напръсках го обилно с контактен спрей също и буксата и го поставих на мястото му. След тази манипулация повече не се е форсирал.

                  Коментар


                    #10

                    Коментар


                      #11
                      Браво ама днес на два пъти пак се изфорсира тоя мръсен педал! А двигателя си работи добре, има си мощност и не пуши грам. Май ще го сменям но въпроса е на какъв ще попадна?

                      Коментар


                        #12
                        Почти сигурно е че вината е в педала ама вземи ходи някъде на диагностика да се види по добре не че диагностиката неможе да те подведе ама е по-добрият ваиант отколкото да вземеш втора ръка и ако го направи пак да се чудиш новият ли дава проблем или има друго. Иначе има вариант и компа и окабеляването до него, но на този етап 80% за педала хвърлям вината аз.

                        Коментар


                          #13
                          Дано си прав колега,че ако не е той голяма кушия ми се отваря!

                          Коментар


                            #14
                            Колегите с бензинови стилота какво ще кажат, зблъсквали ли са се с проблем като моя- форсиране по време на движение?

                            Коментар


                              #15
                              panasonic1 написа: Преглед на мнението
                              Не мисли че диагностиката няма да покаже нищо тя показва всичко само трябва да занаеш какво да гледаш например в твоят случай може да се пгледне компа какво получава като информация от педала за газта.
                              Така че те съветвам да отидеш някъде на диагностика при човек които разбира,мисля че има хора от форума които са в твоят район и ще се отзовът.
                              Иначе ако имаш време и излишни средства мога да те посъветвам да смениш и почистиш някоия друга част.
                              Здравейте момчета! Аз отново се включвам в темата защото времето се стопли влагата изчезна и форсажите по пътя пак започнаха. Значи не съм имал никакви проблеми есента, зимата и до преди месец. Буквално изчезна климатовата влага и проблема веднага се появи. Разбирам, че по- нормално е да има проблем когато има и влага а при мен е обратно. На диагностика нищо не показа. Карайки аз си го усещам как започва да прилашква леко и като натисна съединителя започва форса и за да го усмиря или трябва да го угася или да натоваря с предавките и да убия скоростта понякога почти до спиране. Ще си поръчвам втора ръка педал да му се не види!

                              Коментар

                              Working...
                              X