Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на пералня със сушилня

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на пералня със сушилня

    Здравейте, колеги!
    Нямаме пералня в новото жилище и се налага закупуването на такава. Понеже апартамента няма тераса или балкон, а не ми се иска да импровизирам с простор на някои от прозорците и гащите ми да се повяват от вятъра, както и да ги гледа целият квартал, то е задължително пералнята да е със сушилня.
    Условията са да поема колкото се може повече пране и да е с инверторен мотор т.е. да е възможно най-тиха!
    Бюджет около 1200лв., като е възможно и малко нагоре, но в разумни граници.

    Спрял съм се на два модела:
    HOTPOINT-ARISTON AQD1070D 49 EU/B
    LG F2J7HM1W

    Като повече клоня към Аристон-а.

    Моля за мнения и предложения!

    Благодаря!
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    #2
    Има вече модели на комбинирани пералня и сушилня с термопомпа. От една година съм с такава на АЕГ и съм много доволен.
    Пет години гаранция, а наистина сушилните с термопомпи правят дрехите много приятни на допир без нужда от гладене. В режим центрофуга разполагаш от 1000 до 1600 об/мин ( през 200 об./мин) и съчетани в комбиниран режим, почти не се налага на сушилнята да работи. В режим пране и центрофуга е тиха и ако не се чува плискането на вода в барабана друго не се чува. Много използваме режима за "пране с пара", а режимът пране, центрофуга и сушене за 3 часа е благодатен. На режим сушене си е малко по-шумна, заради термопомпата, но си заслужава парите. Благинка е. Преди година бяха над 2000 лв. тези уреди, но днес може да се сдобиеш с такъв за 1700-1800 лв.
    Впрочем за избор, можеш да се ориентираш тук, където пишат технически лица, занимаващи се с поддръжката им.
    https://forum.setcombg.com/%D0%B1%D1...%BA%D0%B8.html
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #3
      Здравейте, колеги!

      Спрял съм се на два модела:
      HOTPOINT-ARISTON AQD1070D 49 EU/B
      LG F2J7HM1W
      Не съм сигурен колко ще ти помогна но...
      Вкъщи сме с пералня на LG с инвертор (предполагам че мотора е същия) вече 7-8 години и се справя доста прилично - доста доволен съм.
      За съжаление е без сушилня.

      За пералните на Аристон нямам наблюдение, но имах вземане-даване със сезвиза им заради една фурна - трагично е, стигнахме до защита на потребителите....

      Успех с избора
      Fiat Croma 1.8 140hp

      Коментар


        #4
        ARISTON нещо издишат напоследък и в цени и в производство

        От Беко съм по доволен
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Мога да си го позволя, но нещо ми се свидят 2000лв. за... пералня... Колата ми струва по-малко. То и колелото ми е по-скъпо от колата де.
          Въпреки това се замислих за термопомпата, но трябва да се информирам първо. Ако наистина е толкова голяма благина ще взема такава!
          Последна редакция от gamma; 23.09.2019, 19:50.
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            #6
            Мога да си го позволя, но нещо ми се свидят 2000лв. за... пералня... Колата ми струва по-малко. То и колелото ми е по-скъпо от колата де.
            Въпреки това се замислих за термопомпата, но трябва да се информирам първо. Ако наистина е толкова голяма благина ще взема такава!
            Виж и си прецени. Имай предвид, че тежи 100 кг. заради термопомпата. Търси 5годишна гаранция, защото се предлагат и с 2 години. Преди време ме отказваха от комбиниран уред, но днес нещата са различни, а и е безценно това да си сложиш дрехите и след три часа да си ги вземеш от там сухи. За термопомпата ме убеждаваха, но ги нямаше в комбиниран уред. Честно казано въпреки по-икономичното сушене, надали ще си избие парите, ако сравняваме с най-евтиния аналог, но вече разбрах предимствата на тази. Ако има някакво значение, този модел се прави в Италия.
            Ако ти се налага често да я местиш си е кюп. Имай предвид, че в режим сушене си работи компресор и там си е малко шумичка. Прецени си, защото аз ти бръщолевя за този модел, но не познавам другите. Виж и сетком-а, защото нещата се променят с дни. Успех ти желая.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              #7
              И аз съм с AEG с термопомпа. Доволен съм, но нямам база за сравнение, защото преди не съм имал сушилня. Едно от най-важните неща които трябва да се знае за тази пералня, е че е по висока с 4-5 см. от стандарта и ако ще я слагаш под кухненски плот то 99% няма да влезе. При мен успя, защото плота ми е на 100см. от земята, вместо стандартните 90см.
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #8
                Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
                ...и ако ще я слагаш под кухненски плот то 99% няма да влезе.
                Дам, мястото е под плота, който е стандартен 85см, а гледам повечето с термопомпи са 87-88см., което е проблем!
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #9
                  Съвсем на теория не трябва да я завирате под плота, че си грее, а си трябва място около нея за охлаждане и предполагам мястото ѝ е точно толкова, колкото да се вмъкне.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Мунчета, утре сутрин отивам да взема това от технополиса:
                    Пералня със Сушилня BEKO HTV 8733 XS0 A, 8.0 kg, КАПАЦИТЕТ НА СУШЕНЕ 5.0 kg, 1400 1/min, ИНВЕРТОРЕН МОТОР - 759 лв.

                    С детските дрешки е някакъв ужас вкъщи и не се издържа.
                    Нямам място за отделна сушилня (имам, ама не искам да мъкна дрехите от едната стая в другата и после в третата) и ще да сменям иначе здравия Ariston с такова.
                    Ако имате някое друго предложение с по-добри характеристики, моля споделете го

                    Ходих днес до Технополис и като цяло офертите са това, някакъв Electrolux за 1200 лв., с 9/6 кг капацитет и един бош с термопомпа за 2000 лв., което няма как да се случи, пък ако ще и да ме облича.
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      Няма ли място за сушилнята върху пералнята?Вече две години съм така и проблеми никакви, даже пералнята е по-тясна от сушилнята, но не е проблем. Дори и не са вързани една с друга - само сушилнята е поставена отгоре.
                      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                      Коментар


                        #12
                        Мунчета, утре сутрин отивам да взема това от технополиса:
                        Пералня със Сушилня BEKO HTV 8733 XS0 A, 8.0 kg, КАПАЦИТЕТ НА СУШЕНЕ 5.0 kg, 1400 1/min, ИНВЕРТОРЕН МОТОР - 759 лв.

                        С детските дрешки е някакъв ужас вкъщи и не се издържа.
                        Нямам място за отделна сушилня (имам, ама не искам да мъкна дрехите от едната стая в другата и после в третата) и ще да сменям иначе здравия Ariston с такова.
                        Ако имате някое друго предложение с по-добри характеристики, моля споделете го

                        Ходих днес до Технополис и като цяло офертите са това, някакъв Electrolux за 1200 лв., с 9/6 кг капацитет и един бош с термопомпа за 2000 лв., което няма как да се случи, пък ако ще и да ме облича.
                        Тая пералня, ако изчакаш промоциите, може да я вземеш за 600лв, но ще е с 2 години гаранция. Иначе за най-добър резултат не ползвай комбинираните програми, а обикновена програма и после сушене 90 минути, като подбираш дрехите за сушене задължително да са еднотипни. Примерно само кърпи и без да претоварваш. Това си важи за всички сушилни.

                        Коментар


                          #13
                          Вече я поръчах, довечера ще я доставят и монтирам.
                          Място има, ама килерът не си го давам, че там са въдици, инструменти и други глупости
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #14
                            Колега, сподели мнение после! По-следващата седмица и аз ще обикалям магазините и колкото повече мисля, толкова по ми се свидят 2000лв. за въпросния уред. За толкова пари ще си взема пералня, климатик и може и да останат даже...
                            Alfa 159 SW 2.4 Ti
                            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                            Коментар


                              #15
                              Вчера доста се борих с инсталацията и изнасяне на старата машина, но вечерта я пуснах.
                              Отдолу, под барабана има завързано голямо парче стиропор, не забравяйте да го махнете, преди да пуснете машината!!!

                              Пише го и в упътването, но нямаше кой да чете и по време на центрофугиране, започна да се подмята цялата машина, добре че бях там и я изключих навреме.
                              Набутах една кувертюра 2х2 метра и други дрехи, бе напълних си я.
                              Играх си с различните кратки програми за пране и накрая я завърши на 600 оборота центрофуга.
                              След това я пуснах да суши на по-кратката програма за синтетика ~2часа, с ясната идея, че сигурно няма да изсуши нещата добре и така и стана.
                              Кувертюрата беше влажна, както и една памучна кърпа за ръце, но всички други дрехи бяха идеално сухи.

                              Днес сутринта пуснах една нормална пералня на кратка програма 28 минути, 1400 оборота центрофуга и същата програма за сушене и всичките дрехи бяха супер. Голям плюс е, че пералнята обира всички власинки и косми от кученцето, полепнали по дрехите.

                              След това набутах дрехи както си трябва, с идеята да ги изнесем на простора, понеже е хубаво времето, но жената в последствие ги е пуснала да се сушат. Ще видим дали ще се справи, защото дрехите са доста.

                              На кратко, мисля, че сушилнята си работи отлично, стига да се внимава с килограмите на дрехите.
                              Последна редакция от M5kov; 05.10.2019, 16:02.
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар

                              Working...
                              X