Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Цени/майстори - за ремонт на глава и смяна на гарнитура

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Цени/майстори - за ремонт на глава и смяна на гарнитура

    Здравейте колеги,

    съвсем накратко - проблемът с развалената резба на свещ ескалира и в момента колата хвърля антифриз през свещта...
    Купих друга глава втора употреба и сега седи въпроса как, къде и за колко пари е нормално да върна колата в движение. До колкото се информирах - задължително е главата да се обслужи - гумички на клапаните, нови болтове, нова гарнитура на капака, шлайф, евентуално нови водачи. Каква е нормалната цена за извършването на подобна манипулация, защото получавам доста различни оферти?
    Също така каква би била нормалната цена за сваляне на старата глава, монтиране на обслужената "нова", съответно с нова гарнитура, смяна на водна помпа, смяна на ангренаж и ролки, смяна на масло и антифриз + монтаж на свещи? Говорим единствено за труд за майстора, частите са си отделно?

    Също така, ще се радвам, ако някой би могъл да препоръча човек, който да се заеме с тези задачи.

    Колата е Пунто мк2, 1.2 8v бензин, 60к.с., 04.2001г.
    Мерси предварително.

    #2
    Можеш да отидеш на ул. Любляна 57 /срещу Супер Маркета/ сега говорих с тях. Аз там си правя колите и досега не са ме лъгали или мотали. Жоро се казва Биг Боса.
    Последна редакция от naiki66; 14.11.2018, 17:59.
    Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

    Коментар


      #3
      Гумички се сменят задължително при сваляне на глава дори да не е необходимо, 10 лева са, старите се махат за 15-20 секунди а новите се набиват за 8-10 минути. В. помпа при свалена глава се сваля за 5 мин а качването зависи след колко време ще засъхне силикона...ай 1 час съхнене и 5 мин. стягане на 4 болтчета М6. Лагера на обтегача се избутва за 1 мин и за толков се набутва новия при положение че единствения болт М8 е разхлабен за да се свали ремъка- тва колко пари да струва? Не препоръчвам каквото и да е баране по водачите и смяна на масло и антифриз веднага след ремонта а по късно /маслото и антифр./ По старата глава освен челосване /шлайф/ може да се притрият /паснат/ клапаните. С 2 думи-повече от 100-150 за труд е кофти далавера.
      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

      Коментар


        #4
        Благодаря за отговорите, колеги. Все още обмислям какво да правя, а и цените, които ми се предлагат варират много.
        Също така не съм наясно, какъв е шансът, при положение, че през свещта хвърля антифриз, проблемът да не се реши само с обслужване и поставяне на новата глава и т.н, а да има доста по-сериозен проблем, който да обърне нещата към посока да няма смисъл да се прави колата..

        Коментар


          #5
          Колега без да я свалиш само ще гадаеш и е възможно някой "майстор" да спекулира с това че не си наясно какво и има.
          Имал съм такива драми и не е приятно.
          Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

          Коментар


            #6
            Това е малко като - " Като знам какъв инженер съм, не ми се ходи на доктор"

            На 1.2 двигателя главата се сваля доста лесно, след тва се носи главата на човек, да и пусне стружки, да види клапаните и да смени гумичките, а не в гаража на чичо Гошо с подръчните инструменти. Попринцип услугата за това обслужване на главата на главата варира от 60 до 120лв. зависи от клапаните, големината и т.н. . Купуваш и нови болтове препоръчително, въпреки че в Аутодата не ги дават за смяна, по-добре не рискувай. Гарнитурите си ги знаеш, купуват се нови за всмукателния, изпускателния, глава и капак вал(ако има, иначе силикон Reinzosil). Също така масло, филтър и антифриз, понеже не е много гот да връщаш стария пълен с ръжда. Монтирането на главата отнема също толкова време, колкото свалянето. Реално работата не е много като време, но се чака са обслужване на главата. Само частите, ако си без отстъпка и обслужването на главата са ти около 500-600 лв. Вече зависи от "майстора", мисля че разумна цена като работно време за цялата занимавка е около 400лв. за този автомобил. Това е в случай, че искаш нещата да се направят като хората, а не да се претупат набързо, ей така да тръгне да се движи, защото тогава може и на половината да минеш, ама след това не се знае колко ще изкара. За мен е нормална цената от 1000 лв. труд + всички части, вече може и повече, зависи от човека, колко се е надул.
            Последна редакция от mell0; 15.11.2018, 14:44.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #7
              Аз съм със същия /почти/ двигател-цена части в.п-38, лагер обтегач-10, ангр ремък 15-20, гумички -10, гарнитура-20, гарнитура капак 5,гарнит изпуск. колектор 10, смук. колектор може да не се сваля, силикон 4, шлайф глава-30 . Работа на монтьора по колата с хапване, пийване и 5 цигари макс. 8 часа. И за тва треа той да земи 400 лева?
              LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
              ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

              Коментар


                #8
                Аз като правя нещо си цена труда и гледам да го свърша възможно най-добре, както си е по книга. Претупани неща, да свалям глава и да не се сменят гумички и без да се прегледат клапаните, да се махне нагара, да се почисти дросела, да се сменят семеринги (разпр. вал, кол. вал) не правя. Като ще свалям гледам внимателно, чистя всичко и сменям почти всичко за да не се занимавам. Няма да правя полувинчати работи, днес малко, след 2 месеца пак. Затова го смятам толкова, защото накрая резултата ще е свършен като хората и всичко ще е ново и знаеш проблем от там да не очакваш в скоро време. Знаеш ли какви "майстори" мърлячи съм виждал и те съществуват само, защото някой иска да мине тънко. То затова Фиат-ите в БГ са такива гробници, защото все такива "майстори" ги правят. Не си цените труда и после се оплаквате.
                Fiat Bravo II 1.4 16v
                Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                Коментар


                  #9
                  Самата истина.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Истината винаги е по средата. Затова има евтини части, скъпи части.. както и съответно майстори. Също така и ситуация със ситуация не са еднакви. Има значение стойността на колата, колко и за какво ще се кара и куп други фактори, които мога да ги пиша поне два часа. Както и да е, говорено е с майстор, ще се закара колата, ще ъпдейтна темата после с развитието. Благодаря на всички за включването.

                    Коментар


                      #11
                      Има известно развитие по въпроса. Главата е сменена. По ред причини прецених да не я обслужвам преди да я монтирам. Та - след драмите описани в първото мнение, се свали оригиналната глава и се монтира друга, купена втора употреба, подчертавам без да се обслужва. Сменен е и ангренажа + ролката, както и естествено гарнитурата на главата. Ново масло и антифриз - старите бяха станали на боза и двете. Обезвъздушаване също. Та - в момента колата пали много лесно (преди имаше проблем и с паленето) и впоследствие работи добре. Парното също се появи и е перфектно. Температурата вече не се колебае - вдига си се нормално, застава си на средата и не мърда оттам. Перката дори не съм усетил да я е пускала.
                      Сега се явява следния проблем, който все още не съм разучил, но утре продължавам лека-полека с тестовете. На загряла кола на място, ако се даде по-рязко газ, да речем до 3000оборота и се отпусне рязко газта, колата не успява да задържи празния ход. Започва да се колебае между 500-900 оборота и ако не се пипа след 3-4 разколебавания загасва. Това се случва на газ. Същото нещо се случва и на бензин, с тази разлика, че не гасне - пак се колебае между 500 и 900 оборота, но не гасне. Ако плавно се подаде газ до 1000-1300 оборота например и плавно се отпусне газта си задържа 900 оборота и си работи нормално... до момента, в който не се подаде рязко газ и не се отпусне рязко педала, тогава всичко наново.
                      Някой с идея? Възможно ли е, заради сменената глава да и е нужна някаква адаптация? Свещи? И още нещо за размисъл - майстора гледам, че взел 4л масло, от което е сипал към 3.5л да речем..., а ако не се лъжа този двигател по книга събира 2.8л?

                      Коментар


                        #12
                        Механизма за празен ход. Маслото горе долу е ОК /налял е на МАКС Колко ти взе труд-1 000 или 150-200?
                        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                        Коментар


                          #13
                          320 труд+части общо, като частите са ангренаж, ролка, масло, антифриз, гарнитура. Под "механизма за празен ход" какво разбираш? Стъпковото моторче? И ако да, каква е логиката в него да има проблем, при положение, че не бива да е пипано... или се лъжа?
                          Отделно от това съмнението ми идва от факта, че преди ремонта, с издухала гарнитура с масло вместо вода и обратното, работеща на 3 цилиндъра и прекъсваща, пак си държеше стабилен празен ход.

                          Едит: Днес я движих 10км до работа - никакъв проблем. Само веднъж по средата на пътя при влизане в кръгово и придвиждване 3-4 пъти по половин-един метър започна да колебае празния ход и то не в такива граници и без да загасне. Загасна, ама си беше моя грешка.
                          Преди и след това нямаше никакъв проблем, парното е 10, перката така и не я пусна, явно от циркулацията успява да си охлади достатъчно. Единствено не мога да си обясня от какво беше това чудо вчера (и днес за кратко в по-слаб вариант).
                          Последна редакция от Painfall; 22.11.2018, 07:17.

                          Коментар


                            #14
                            320 лв. със сменено масло (дано не е боклук от 40 лв.), маслен филтър, антифриз, гарнитури + ролки и ремъци, водна помпа, а и ТРУД за смяна на глава, човек кажи къде я правиш тая кола, да го промотирам този човек, които работи без пари. Евала.

                            Иначе най-голямата ти грешка, че не си ревизирал главата.
                            Последна редакция от mell0; 22.11.2018, 10:24.
                            Fiat Bravo II 1.4 16v
                            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                            Коментар


                              #15
                              Маслото е някакъв Тотал май, тубата е в багажника, дали е боклук не знам, вероятно. Водна помпа не е сменяна, ролката е една, ремъка и той един, гарнитурата със сигурност е сменил на главата, другите надали. Аз го смятам около 120лв части и 200лв труд, колкото си и поиска. Чак да работи без пари... 200лв за един ден работа не ми се струва без пари, но зависи, за всеки е различно. Ако колата се закрепи и работи, ще съм получил толкова, колкото съм платил.

                              Коментар

                              Working...
                              X