Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква спирачна течност и защо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каква спирачна течност и защо

    Мисля, че е добра идея да има препратка в този раздел към темата в другия раздел. http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=844
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    колеги къде да намеря някаква добра Дот 4? Вчера ми трябваше, обиколих бензиностанциите...само дот 5.1 на ОМВ.Иначе горната статия е от пежо клуб.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      GTipo написа:
      колеги къде да намеря някаква добра Дот 4? Вчера ми трябваше, обиколих бензиностанциите...само дот 5.1 на ОМВ.Иначе горната статия е от пежо клуб.
      Има в магазина на Стамболийски на Тутела.Аз от там взех и мисля че беше по 8лв.0.4лт.
      И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

      Коментар


        #4
        ДОТ 5.1 може ли да се смесва с 4 или по малки номера?
        Punto 1.4 gt

        Коментар


          #5
          jblmusic написа:
          ДОТ 5.1 може ли да се смесва с 4 или по малки номера?
          Виж горе препратката , не може както и 4 със 3 също неможе
          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

          Коментар


            #6
            DOT 4 на Bosch - 4,50лв./250мл. - на бензиностанция Еко на Ботевградско.

            Коментар


              #7
              спирачна течност

              Здравеите колеги,искам да си сменя спирачната течност,но искам и с нещо да почистя системата-Ако имате идеи.и да попитам колко течност сьбира системата(Брава 1.6-97 без Абс)Благодаря предварително

              Коментар


                #8
                0.5л ще те оправят, към 0.4-0.450л събира. Аз вчера си купих от Евро 07 спирачна течност Ferodo ДОТ4 половин литър за 6.20лв, да видим кога ще се случи хубаво време да я сменя.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  Благодаря,а някякви идеи да се почисти цялата система

                  Коментар


                    #10
                    Днес смених спирачната течност - двама човека за 30 мин с кафето и цигарите се справихме. Дори нямаше нужда от второ обезвъздушаване, само по един път сваляхме всяка джанта. Процедурата е следната:Сваляш задна лява джанта и отваряш казанчето за спир. течност. Един развива пробката и помпиш и гледаш нивото на спир. течност, докато остане минимално на дъното и внимаваш много да не дръпне въздух. Наливаш новата спир. течност в съдинката до горе. Пак продължаваш да помпиш с отворена пробка докато през нея почне да тече новата светла спир. течност и постоянно следиш нивото в казанчето и доливаш. Обезвъздушаваш. Повтавяш процедурата с предно дясно, задно дясно, предно ляво. Половин литър ми стигна, че и остана съвсем малко.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      Голямо Благодаря.

                      Коментар


                        #12
                        На колко време трябва да се сменя спирачната течност, не съм я сменял никога...?

                        Коментар


                          #13
                          neonglow написа:
                          На колко време трябва да се сменя спирачната течност, не съм я сменял никога...?
                          Според сервизните Мануали, на 2г., на практика, при нови коли, може и на 4...
                          Ex. Grande Punto Driver

                          Коментар

                          Working...
                          X