Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредната издънка на Ал. Ауто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поредната издънка на Ал. Ауто

    Колеги, току що се връщам от смяната на маншона на карето ми.Вчера си купих маншoна от Александър Ауто и познайте какво? Маншона не е същия. Нестига, че ме бавиха 20 минути, нестига, че ходих да развалям някъде си 2 лв на 2х1лв, защото нямали да ми върнат, а и накрая маншона е с друг размер (по-малък).Не е приятно да си разглобиш колата и да видиш, че хубавата ти, новичка част не става.Имах преди доста време пусната тема с "+" за този магазин/сервиз, ама сега определено след толкова много случки давам поне 4х"-".
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    и на мен са ми давали непасващи главини мамка им
    Най обичам аз така, напред назад, на колела!!! Kicks ass!

    Коментар


      #3
      tsanko написа:
      и на мен са ми давали непасващи главини мамка им
      A не мен различно за модела каре! И 15 лева за работа отидоха на вятъра, а пък отделно, че не успях да свърша работа. Накрая дори ми твярдяха, че нямало, как да не стане! Но си го взеха. В последствие се оказа, че въобще не са наясно какъв е принципът на действие на новият АБС-след 98-ма година и от там са ми дали каре за старият модел.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=11859
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          Лелеее ти и от Ванто пропищя. Кой е следващия? Шегувам се! Честно да ти кажа вече не знам къде да си правя колата. Имам един майстор в Русе, на който му имам доверие, но е много далече.

          Коментар


            #6
            И аз преди повече от година ходих в Ал. Ауто за спирачен маркуч. Стария го знам какво представлява и оня от магазина ми даде някакъв дето няма нищо общо с курса на долара Добре, че му казах иначе щях да се разкарвам пак. Те вика са същите и са "взаимозаменяеми". Заменяем му е мозъка на тоя
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              че са мизерници тея, го разбрах още с първото ми ходене там! не случайно има толкова много лоши отзиви за тях! все си мислех, че поне ние, колегите от форума ги бойкотираме, но явно само аз ги подминавам... п.п. сега поне е удостоверено че и части не могат да дават специалистите трудещи се в тази сериозна фирма :Dпредлагам задружно да отидем и да им изтискаме аналните жлези...
              "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

              Коментар


                #8
                На мен са ми продавали каре, което не е за моят модел! И хубаво-да кажеш, че аз съм обяснил грешно модела (не съм толкова дебилен, но хайде) ОК, но взеха талона и по VIN номера търсиха частта! В крайна сметка дадох излишни 15лв. + губене на време. Разбира се приеха ми карето и върнаха парите, но спориха с мен, че това било карето. След време установих, че ABS-ът при моя модел (след фейслифтинга) взима импулси не от карето, а от лагера в главината! Карето също е специфично, но няма т.нар. "гребен" като на по-старите модели. Писнало ми е от "специалисти"!!! Онзи даже ми разправяше "абе това е карето, и ние караме фиати и знаем, кое какво е". Аман от неуки хора!
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  По всички магазини е така. Аз пишман станах. Викат ми: Те такава кола нема. Да не би случайно да е 1,8 (а е 1,6 двувалката, лично мерих с шублера и изчислявах обема с точност до петия знак след запетаята), а да не би да е регата (щото аз не правя разлика между типо и регата), ех защо не си с немска кола, по-лесно щеше да е (анатема) и там други тъпи и смешни реплики. Просто назначават в магазините некомпетентни хора (обикновено момичета, които няма как да не си ги представя с колянов вал в ръцете) и им дават каталози, които не отговарят на истината. В крайна сметка се оказа правилна тактика (забележете) частите ми отговарят не на моето типо, а на Ланчия Делта 1.6 ГТ (що нямах такъв звяр).

                  Коментар


                    #10
                    Откакто имаме отстъпка от 10% на стамболийски си ходя там и за каквото съм ходил са си ми го давали точното което си е доста голям плюс иначе на Симеон са ми бъркали лагер на главина предни накладки каре не можаха да ми открият за модела,поне за феродото отзад за пунтото казаха има четири модела не можем да ти го уцелим с точност :D
                    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                    Коментар


                      #11
                      nasty написа:
                      Откакто имаме отстъпка от 10% на стамболийски си ходя там и за каквото съм ходил са си ми го давали точното което си е доста голям плюс иначе на Симеон са ми бъркали лагер на главина предни накладки каре не можаха да ми открият за модела,поне за феродото отзад за пунтото казаха има четири модела не можем да ти го уцелим с точност :D
                      хохо точно те ли ги намери, след като ми дадоха накладки с които щях да се утрепя.Дават ми накладки предни и аз ги давам на майстора, той ги слага и се започва. А бре тропа отпред все едно в консервна кутия има 10 гайки, да не говорим че не можеше след каране да си пипна летите джанти, гумите ми почти пушат. Какво се оказва те ми дали по малко накладки майстора свалил старите и въобще не погледнал новите и новите стоят хлабави в леглата, при което първо че тракат докато не ги натисна тогава пут се завъртата и започват с ъгълчето да трият нон стоп в основата на спирачния диск... Връщам се гневен и онзи започва да ми се обяснява как едва ли не по каталог това му излизало и неможело да съм с по-големи апарати, излезохме навън и му показах че съм с по-големи при което млъкна добре че бях минал 100-200км и си прие обратно накладките поне на половин цена..

                      Коментар


                        #12
                        Capoeira написа:
                        хохо точно те ли ги намери, след като ми дадоха накладки с които щях да се утрепя.Дават ми накладки предни и аз ги давам на майстора, той ги слага и се започва...
                        ами тоя майстор не бих го ползвал повече
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          sev написа:
                          Capoeira написа:
                          хохо точно те ли ги намери, след като ми дадоха накладки с които щях да се утрепя.Дават ми накладки предни и аз ги давам на майстора, той ги слага и се започва...
                          ами тоя майстор не бих го ползвал повече
                          е то тва се подразбира ама тея от магазина толкова ли са смотани. Да беха поискали номера на рамата за да видят че е с големите ..

                          Коментар


                            #14
                            Ми поне за пунтото и марея-та досега са уцелили всичко докато другите не....то й аз така с предните накладки мойте бяха от по голямите :D
                            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                            Коментар


                              #15
                              Не мога да коментирам как е по другите градове, но в Благоевград, Александър Ауто са много в час и досега и за предишната и за настоящата ми кола не са правели грешки. Освен това като кажат, че дадена част в еди колко си часа ще е при тях (ако я нямат в момента) - така е.
                              Fiat Marea 1.8i 16V
                              Fiat Tipo 1.4i 8V
                              Fiat Punto 1.6i 8V
                              www.italauto-bg.net/forum/

                              Коментар

                              Working...
                              X