Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спортен филтър К&N - конус

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спортен филтър К&N - конус

    Колеги, интересува ме, какъв ефект ще има върху моето Браво, поставянето на спортен филтър тип конус?
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    #2
    ами ще бръмчи малко по готино иначе като пърформанс едва ли ще усетиш много
    Madness Motorsport
    (\__/)
    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
    (")_(") signature to help him gain world domination.

    Коментар


      #3
      gad3n написа:
      ами ще бръмчи малко по готино иначе като пърформанс едва ли ще усетиш много
      по скоро нищо няма усети освен хубавия му звук

      Коментар


        #4
        аз не съм съгласен с колегите че няма да има ефект по скоро трудно се усеща ефекта но го има!един колега ( ICI - мисля че му е ника тук )си сложи точно такъв филтър за какъвто питаш но да те предупредя че струваше 160лвопределено има разлика не само във звука.времето за ускорение до 100 падна със 0,5секунди ако не ме лъже памета пък и работата на двигателя при условие че всичко му е наред де става по равномерна

        Коментар


          #5
          idm написа:
          аз не съм съгласен с колегите че няма да има ефект по скоро трудно се усеща ефекта но го има!един колега ( ICI - мисля че му е ника тук )си сложи точно такъв филтър за какъвто питаш но да те предупредя че струваше 160лвопределено има разлика не само във звука.времето за ускорение до 100 падна със 0,5секунди ако не ме лъже памета пък и работата на двигателя при условие че всичко му е наред де става по равномерна
          хм, че ефект има има, но е трудно забележим, а относно ускорението, ми се струва, че само със смяна на филтъра, подобрение от половин секунда не може да се направи - требе по-сериозна интервенция.
          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

          Коментар


            #6
            Подобрение от половин секунда става и от задкормилното устройство.Водача имам в предвид.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              може да не ви се вярва ама си е така.засичано е не един път( с Джитек ), при това все си управляваше собственика.като инфо да ви кажа че се бяха закрастили доста хора и същия този филтър беше монтиран на другавтомобил за да видим резултата! и продължавам да твърдя че си е същия резултата.които не вярва да пита Ivanko_RS!

              Коментар


                #8
                Мухаха стига с тея приказки, колко вървежни ставали колите с конуси... филтъра си е за гъзария, като летите джанти и т.н. въпроса е дали те кефи колата да е по шумна! мен лично ме радва повече звука на конус, но има хора които искат колата да им мърка!
                "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                Коментар


                  #9
                  toko написа:
                  Мухаха стига с тея приказки, колко вървежни ставали колите с конуси... филтъра си е за гъзария, като летите джанти и т.н. въпроса е дали те кефи колата да е по шумна! мен лично ме радва повече звука на конус, но има хора които искат колата да им мърка!
                  "Мухаха стига с тея приказки, колко вървежни ставали колите с конуси... филтъра си е за гъзария"
                  селото се оказа точно в града

                  Коментар


                    #10
                    Ами, нещо се колебая, ама сигурно ще го взема Вижте какво намерих в нета за тези филтри"Въздушните филтри K&N са били разработени преди около тридесет години, за да изпълнят високите изисквания по настройките на състезателните автомобили по пресечена местност, които всяка година участват в изтощително състезание в пустинята Баха (Мексико). Това състезание в продължение на 1000 мили е изключително изпитание за всеки тип двигател. За машините, на практика изчезващи в буря от прах и намиращи се постоянно в пясъка, обичайните филтри са се сменяли на всеки 59 мили! Днес над 90 процента от състезателите използват въздушни филтри K&N, за да защитят двигателя от абразивното действие на пясъка в пустинята, като използват през цялото състезание един и същ филтър.
                    BMW E90 320D
                    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                    Коментар


                      #11
                      За 4Т двигатели незнам, но на 2Т двигател на вартбурга като махнахме възд. филтър вървежа стана мнооого по-добър от предишния, звука не го споменавам, но до колкото знам със спортен възд. филтър потока минава все едно е без ... скоро ще вземем един от 18лв (от един магазин за ФИАТ ) за да пробваме дали ще има разлика без него или с него, но все пак не искаме без филтър да е ... Същия смятам да пробвам как ще е и на чч ...По принцип до колкото съм чувал - разликата е единствено в това, че колата става "more responsible" (незнам как точно да го формулирам на български, но като натиснеш газта отговаря с по-малко замисляне), това по принцип е от четене...А това за 2Т и 4Т - може да има разлика при вартбурга, понеже при премахване на гърнетата ефекта е противоположен от този на браво например ...

                      Коментар


                        #12
                        че има ефект има, въпроса е колко е забележим, и струва ли си инвестицията от над 150 лв. (за K&N филтър + почистващите спрейове). Замислете се, че всъщност ефекта от тези филтри е просто по-малко съпротивление на входящия въздух, но ако не е осигурено и по-бързо отвеждане на газовете и по-малкото съпротивление на изпускателната система, съм сигурен че ефекта ще е минимален и трудно забележим
                        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                        Коментар


                          #13
                          започвам да си мисля че някои хора пишат колкото да си вдигнат броя на мненията!!!по въпроса за изпускателната система защо според вас на 95%от рали автомобилите са изолиран изпускателен колектор.аре ся пак нова БОМБА! Yellow_Flash_Colorz_PDT_29

                          Коментар


                            #14
                            idm написа:
                            започвам да си мисля че някои хора пишат колкото да си вдигнат броя на мненията!!!по въпроса за изпускателната система защо според вас на 95%от рали автомобилите са изолиран изпускателен колектор.аре ся пак нова БОМБА! Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
                            чКакво ще рече "изолиран изпускателен колектор"? А за въздушниня филтър - ако издържа 100000 км без поддръжка и може да се почиства след това и освен това дава по- добри параметри от обикновенните филтри - ами при това положение според мен си струва. Простата сметка показва, че за 100 000 км ще смениш 10 обикновенни филтъра х 12 -15 лв. това са 120 - 150 лв. Така, че всеки да си прави изводите. Но да не очаква, че като сложи спортен филтър и колата ще стане от 100 на 250 коня

                            Коментар


                              #15
                              ами толкова си издържа филтъра те хората са си го направили както трябва и си го дават с необходимите препарати за почистване на определени интервали.а за колектора-изолира се с вата( негорима ) за да задържа температурата по висока в изпускателния колектор-от там по висока скорост и........вярно е че на пръв поглед това не отдава кои знае каква мощност но по малко по малко се наслагват нещата

                              Коментар

                              Working...
                              X