Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хайде, колеги дайте предположения...Marea 2.4 TD...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хайде, колеги дайте предположения...Marea 2.4 TD...

    Значи, проблема е, че когато колата загрее /стрелката се качи над първата скала/, нещо отпред вдясно почва да дрънчи. Иначе двигателя докато загрява си работи много добре и безшумно, но после това дрънчене е доста неприятно. Питах в един сервиз, когато сменях маслото, и момчето което го държи каза, че това било от веригата на маслената помпа. След това писах на хит-ко лично с-ние и той ми отговори, че това било често срещано при тези модели, и че така от разстояние му е трудно да даде заключение. Когато сменях амортисьорите в друг сервиз, пак попитах, а там момчето ми каза, че май-маслената помпа не е с верига, а и ако е от нея би трябвало да си дрънчи още от първото запалване на студения двигател, а не чак когато загрее. Така, че ако имате някакъв опит с такъв подобен симптом и някакво решение, очаквам разяснения! И има ли верига тази маслена помпа или няма?! А и с тези зимни гуми, много различни мнения, не знам на какво да се спра? Искаше ми се и някъде да си направя центровка на ГНП-то, че нещо май-разхода се завиши. Как да разбера каква марка е помпата и къде могат да я проверят и центроват?Предварително благодаря на всички!Ако някой реши да се отзове!Шегувам се! Най-сериозните са в този форум!
    Fiat Marea 2.4 TD

    #2
    Има една шайба със съединител и други джаджи, която е мисля към климатика вързана или поне със сигурност към пистови ремък някъде и която издава разни шумове, когато е счупена. Това се отнася както за ТД двигатели, така и за комънрейли. Шумът идва точно отпред, от дясно. Ходил съм на оглед на такава 2.4 ТД и на моменти се чуваше някакъв невъобразим шум оттам. Шайбата струва 150-200 лв. Принципно не е голям поблем да се кара така, но все пак... При мен също има едно леко цъкане оттам, но интересното е, че се чува докато е студена, а после изчезва. Чувал съм за идентични симптоми и при други ЖТД двигатели. Аз не съм пробвал, но ми се струва, че най-лесният начин да се разбере дали е оттам щумът, е да се разкачи пистовия ремък и тогава, ако пак си има шум, значи няма да е оттам.
    _______
    146 JTD

    Коментар


      #3
      аз го имах този проблем чукаше все едно метал с метал но ми го правише само на ниски обороти когато стои колата на маясто и когато загрей спираше. Проблема беше точно от тази шайба за която каза колегата горе струваше 200 лв смених и засега нямам проблем.
      Fiat Marea 1,9TD100

      Коментар


        #4
        Явно зависи от това, доколко е разбита тази шайба и оттам какви и колко силни ще са шумовете. Интересното в този случай е, че шумът се появява при загрял, а не при студен двигател.
        _______
        146 JTD

        Коментар


          #5
          Здравей, проблема ти е в демпферната шайба. Смени я по - бързо, за да не изгледаш "филмите", които аз изгледах - прескочили зъби на ремък..... Ролката я купих от Варна за 180лв. /испанска/
          FIAT MAREA 1.9 TD 100 HLX

          Коментар


            #6
            Относно проблема....

            Включвам се, за да благодаря на тези, които се включиха до момента в определянето на причината на проблема.Още малко уточнения.Значи, най-интересното е, че когато колата се кара на не съвсем загрял двигател /под първата чертичка, на скалата за температурата/, няма никакво дрънчене, когато е на празен ход или в движение.... Всичко започва, когато двигателя загрее. Мине ли стрелката над първата черта на скалата, започва да дрънчи. Някой от вас казаха, че проблема при вас е при студен двигател и когато загрее изчезва, а при мен е точно обратното...Това е нещото, което си мисля, че трябва да е водещо при определането на причината. Аз все си мисля, че щом се появява дрънчене чак когато двигателя загрее, значи е свързано с вентилаторите за охлаждане. Но аз нямам представа нито колко вентилатора са нито кога се включват, така че ако някой може да даде разяснения и по този въпрос ще бъде добре...
            Fiat Marea 2.4 TD

            Коментар


              #7
              Re: Относно проблема....

              manot24 написа:
              Включвам се, за да благодаря на тези, които се включиха до момента в определянето на причината на проблема.Още малко уточнения.Значи, най-интересното е, че когато колата се кара на не съвсем загрял двигател /под първата чертичка, на скалата за температурата/, няма никакво дрънчене, когато е на празен ход или в движение.... Всичко започва, когато двигателя загрее. Мине ли стрелката над първата черта на скалата, започва да дрънчи. Някой от вас казаха, че проблема при вас е при студен двигател и когато загрее изчезва, а при мен е точно обратното...Това е нещото, което си мисля, че трябва да е водещо при определането на причината. Аз все си мисля, че щом се появява дрънчене чак когато двигателя загрее, значи е свързано с вентилаторите за охлаждане. Но аз нямам представа нито колко вентилатора са нито кога се включват, така че ако някой може да даде разяснения и по този въпрос ще бъде добре...
              Аз мисля,че проблема ти идва от вентилаторите за охлаждане. Те са от вътрешната страна на радиатора и като застанеш пред колата няма начин да не ги видиш. Може и температурния датчик, който ги включва да се е прецакал и да работят постоянно и оттам лагерите им да са се износили.Най-добре отиди с проблема на сервиз. Успех!

              Коментар


                #8
                Колега, като включиш климатика - шума не се ли увеличава?
                Alfa 156 2.4JTD ~180p.s., Alfa 145 1.9 JTD~140p.s., MAREA 2.4TD124p.s., TEMPRA 1.9 TD-92p.s., TIPO 1.6 2act-90p.s.

                Коментар


                  #9
                  Относно темата...

                  pinifarina написа:
                  Колега, като включиш климатика - шума не се ли увеличава?
                  Да ти кажа, откакто застудя, не съм включвал климатика, но лятото когато по-лесно загряваше колата дрънченето си го имаше непрекъснато, и при включен климатик и при изключен. Склонен съм да се съглася с момчето в един сервиз, където ходих да си сменям термостата, че това дрънчене идва от веригата на маслената помпа. Той каза, че е нормално когато двигателят загрее и маслото също, и стане по-рядко, тогава да започва да дрънчи. Незнам...
                  Fiat Marea 2.4 TD

                  Коментар


                    #10
                    И на мен ми казаха същото- успокоителя на верига се износвал бурзо и оттам идвал шумът - в Александър Ауто ми искаха към 400-500 лв. оригиналните ако не се лъжа за к-т верига с успокоител и колела - ама също така ми казаха че и новите няма да изкарат кой-знае колко и по принцип този шум не е опасен и нищо неможе да стане от това - затова че колега ако не те дразни много -газ и това е.
                    Alfa 156 2.4JTD ~180p.s., Alfa 145 1.9 JTD~140p.s., MAREA 2.4TD124p.s., TEMPRA 1.9 TD-92p.s., TIPO 1.6 2act-90p.s.

                    Коментар

                    Working...
                    X