Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT ПОДГОТВЯ ТУPБО-ВЕРСИЯ НА GRANDE PUNTO

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT ПОДГОТВЯ ТУPБО-ВЕРСИЯ НА GRANDE PUNTO

    Fiat започна финалните изпитания на нова модификация на модела Grande Punto, която ще се появи в дилърските центрове на фирмата в средата на 2007 г. Това ще бъде версия с нов турбо-бензинов двигател имащ обем 1.4 литра. Този мотор ще се произвежда в два варианта - с мощност 120 к.с. или 150 к.с.От фирмата в Торино планират новият агрегат да бъде монтиран и на новата Alfa Romeo 147, както и на други модели на групата. Интересно е да се отбележи, че новата версия на Fiat Grande Punto ще се отличава от базовата не само по турбо-двигателя. Автомобилът ще има по-силно изразена спортна външност и джанти с по-големи размери. Моделът ще получи нова спирачна система, както и характерен вътрешен дизайн. Целта на Fiat е да създаде модел, способен да се конкурира със спортните версии на Peugeot 207 и Ford Fiesta ST, които също така имат мощност от 150 к.с.
    Прикачени файлове
    FIAT - TIPO 2.0i.е

    #2
    Бях чел,че ще има и три версий ABARTH,двете бензинови,по-слабата с 180к.с,а другата с 220к.с и една дизелова JTD между 170-180к.с
    forza forever

    Коментар


      #3
      Е кво е тва 1.4 турбо 120hp Пунтото от 1.4 мотор е 136hp а тва 120
      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

      Коментар


        #4
        Abarth. написа:
        Е кво е тва 1.4 турбо 120hp Пунтото от 1.4 мотор е 136hp а тва 120
        А що бе още Рено 5 - 1.4 ТУРБО от онова време вадеше около 116-120 кс, не помня колко точно.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          ами то затова има и 1.4 150HP - кеф ти 120, кеф ти 150. а на 150 коньовия мотор от 1.4 можете ли да кажете че е слаб абе добре си е, ама с цената незнам как ще се справят наште хора, че фиестата (ST) e под 30500 лв.
          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

          Коментар


            #6
            Абе тва рено 5 е от преди 25 години,тоя мотор на грандето не е в стила на фиат
            ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

            Коментар


              #7
              Abarth. написа:
              Абе тва рено 5 е от преди 25 години,тоя мотор на грандето не е в стила на фиат
              и кое точно на мотора не е в стила на фиат
              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

              Коментар


                #8
                явно става въпрос за по-голям ресурс
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  sev написа:
                  явно става въпрос за по-голям ресурс
                  Именно,италианките са известни с "нервните" и бързооборотни мотори или по просто казано "яки резачки"...а 1.4Т 120 коня някак не ми се връзва
                  ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                  Коментар


                    #10
                    абе вие не четете ли - ще има и 1.4T, 150 HP, ебати, и на това ако викате че не е нервно...колкото до 1.4Т 120 НР, той според мен ще е вариант между нормалния 1.4 95 НР и резачката 1.4T/150 HP, който може би ще е и малко по-скъп.
                    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                    Коментар


                      #11
                      charlie написа:
                      абе вие не четете ли - ще има и 1.4T, 150 HP, ебати, и на това ако викате че не е нервно...колкото до 1.4Т 120 НР, той според мен ще е вариант между нормалния 1.4 95 НР и резачката 1.4T/150 HP, който може би ще е и малко по-скъп.
                      Е като е средна работа,защо е с турбина,а не са ги извадили тия коне от атмосферен 16В мотор ,треа да има само един върхов модел,който да е с турбо :D
                      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                      Коментар


                        #12
                        Abarth. написа:
                        charlie написа:
                        абе вие не четете ли - ще има и 1.4T, 150 HP, ебати, и на това ако викате че не е нервно...колкото до 1.4Т 120 НР, той според мен ще е вариант между нормалния 1.4 95 НР и резачката 1.4T/150 HP, който може би ще е и малко по-скъп.
                        Е като е средна работа,защо е с турбина,а не са ги извадили тия коне от атмосферен 16В мотор ,треа да има само един върхов модел,който да е с турбо :D
                        епа треа, ама според тебе, нали се сещаш че технологично тези двигатели ще са идентични и ти требе после само едно чипче и отиваш на 150 коня, па ти си карай некоя атмосферка със 120
                        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                        Коментар


                          #13
                          Брех и за вас ако от обем 1.4литра 120коня не е високооборотен мотор незнам просто... Ако искате следващия път да е 1.1 Иначе на мен лично ми допада идеята за повече турбоагрегати в бензиновата гама :D

                          Alfa Romeo 155 1.8 8v MY Sport 95'
                          Alfa Romeo 155 T.SPARK 2.0 8V 92' & Браво 1.6 98'
                          Добло 02' 1.9 D- ех
                          Добло 06' 1.3 Mjet -ех

                          Коментар


                            #14
                            VFTI написа:
                            Брех и за вас ако от обем 1.4литра 120коня не е високооборотен мотор незнам просто... Ако искате следващия път да е 1.1 Иначе на мен лично ми допада идеята за повече турбоагрегати в бензиновата гама :D
                            Aбе и аз съм навит да има повече турбо агрегати,слабия да е 1.1 150hp,a върховия 2.0 300hp така ше съм доволен да наказваме импресите
                            ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                            Коментар

                            Working...
                            X