Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подгр.Свещи за 1,9 Тд 100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подгр.Свещи за 1,9 Тд 100

    Това трябва да са подгр. свещи за колата от подписа.Днес колега със Ситроен Ксантия си ги смени същите сам.Автомобила му сутрин след запалване притрисаше за около 5-6 сек Сега няма никакви проблеми.Свещите са по 17 лв едната.
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    На нашите любими дизели същите ли са дайте някакъв линк или подобно.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Аз нещо не ти схванах въпроса но ей тая тема например, доста дъвка въпроса за свещите...Обобщено, да, такава е приблизителната цена на фирмените свещи като Bosh или BERU. Има и по-евтина алтернатива, чешките ISKRA. На външен вид си приличат но не е задължително да са еднакви. Купуват се по каталог според модела. Аз преди около месец смених и четирите за около 7лв за брой. Струва ми се че ще излязат добро решение но е още рано да се каже. Отзивите от колеги са добри.При мен подмяната беше много лесна, дори ги смених "на крак" както се казва, докато чаках жената да си избира книги от британския съвет Вярно, дойде по някое време един милиционер да ме гони че съм бил затапил посолство някакво, но с него или без, операцията отне около 10 мин
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #4
        По техническа документация подгревателните свещи на нашите коли са BERU 0 100 226 249 и CHAMPION CH167. Mой колега със Xantia 1.9 TDI смени свещ също BERU, но GN 90.... . Та искам да подчертая - свщите на двата дизела са различни. Показвам моята сменена подгревателна свещ. Подмяната на нашите свещи е доста неприятна.
        Прикачени файлове
        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

        Коментар


          #5
          Gugev написа:
          ...Подмяната на нашите свещи е доста неприятна.
          За съжаление е така!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Vladim написа:
            Gugev написа:
            ...Подмяната на нашите свещи е доста неприятна.
            За съжаление е така!
            При вас предполагам, достъпа до свещите е по-труден. То в такъв случай май е по-добре да се сменят и 4-те и то с максимално истинска марка, BERU например...Аз се реших на чешките защото на темпрата се сменят съвсем лесно. Между другото, тези които свалих предполагам че са оргинални и бяха BERU.А симптомите за изгоряла една или повече свещи са точно такива каквито ги описва колегата, претрисане в първите няколко секунди след стартиране. Класика при нафтовите печки
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #7
              BERU си е "Ферарито" на подгревните свещи, но за съжаление доста по-скъпи.Ако някой се престраши да попита за тях ето телефоните на представителството:"V+D Auto" -телефони - 862-42-14, 15, 16
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Nino написа:
                BERU си е "Ферарито" на подгревните свещи, но за същаление доста по-скъпи.Ако някой се престраши да попита за тях ето телефоните на представителството:"V+D Auto" -телефони - 862-42-14, 15, 16
                Абе скъпи, скъпи но когато ми се наложи да се видя в приключение като това, няма да ми се ще да го повтарям скоро отново.Нищо че са 5 броя Мерси за координатите. Мястото къде е, София?
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #9
                  Esper написа:
                  Абе скъпи, скъпи но когато ми се наложи да се видя в приключение като това, няма да ми се ще да го повтарям скоро отново.Нищо че са 5 броя Мерси за координатите. Мястото къде е, София?
                  Не знам Esper, само по-телефона съм говорил, но цените ме отказаха... ставаше дума за Реното на сина ми - 30лв/бр.
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар

                  Working...
                  X