Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

AUTADATA Brava 1.9 JTD зацепване агренаж?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    AUTADATA Brava 1.9 JTD зацепване агренаж?

    Може ли някой колега с "Autodata" да ми пусне снимка на зацепването на ангренажа на Brava 1.9 JTD,белезите ми се разминават???!!Зацепих го по стария начин,ама нещто не е добре мотора,мисля че може да ми прескочил зъб на стария.Много ще съм ви благодарен
    Brava JTD ELX
    105 к.с.99"

    #2
    Потърси тук! По-добре e обяснено от Autodata! http://www.fiat-bg.org/Downloads/Books/Между другото... ти не знам, как си го правил, но доколкото гледах преди време, валовете се фиксират със скоби...
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Провери си пощата.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Благодаря ви момчета Оправих проблема както и мислех-прескочил зъб и съответно мое грешно зацепване !Обаче благодарение на вас всичко е ОК.Надявам се на някоя от срещите да мога да ви се отблагодаря PS: Vladim,не е нужен инструмент за фиксиране при дизеловите ни мотори(мисля че при всички).Още веднъж много ви БЛАГОДАРЯ за експресната помощ
        Brava JTD ELX
        105 к.с.99"

        Коментар


          #5
          PS: Vladim,не е нужен инструмент за фиксиране при дизеловите ни мотори(мисля че при всички). Още веднъж много ви БЛАГОДАРЯ за експресната помощ
          Вярно е, че при газоразпределение с един разпр. вал зацепването е по-елементарно, но при застопоряване на коляновия вал с това просто приспособление, поставянето на ремъка става много бързо и без никакви съмнения по правилното зацепване! При желание, мога да ви поместя чертеж на приспособлението - изработва се лесно! Пасва и за останалите JTD мотори.

          Коментар


            #6
            hit-ko написа:
            PS: Vladim,не е нужен инструмент за фиксиране при дизеловите ни мотори(мисля че при всички). Още веднъж много ви БЛАГОДАРЯ за експресната помощ
            Вярно е, че при газоразпределение с един разпр. вал зацепването е по-елементарно, но при застопоряване на коляновия вал с това просто приспособление, поставянето на ремъка става много бързо и без никакви съмнения по правилното зацепване! При желание, мога да ви поместя чертеж на приспособлението - изработва се лесно! Пасва и за останалите JTD мотори.
            Мисля,че ще е много полезно(видях го на една скица,но без размери).Ако го имах нямаше да имам толкова главоболия.Ако не е проблем дай чертеж на приспособлението.
            Brava JTD ELX
            105 к.с.99"

            Коментар


              #7
              javor написа:
              Мисля,че ще е много полезно(видях го на една скица,но без размери).Ако го имах нямаше да имам толкова главоболия.Ако не е проблем дай чертеж на приспособлението.
              ОК, ще го снимам и ще го поместя, предполагам в понеделник.

              Коментар


                #8
                hit-ko написа:
                Вярно е, че при газоразпределение с един разпр. вал зацепването е по-елементарно...
                Де де, но приположение, че имаме нафтова помпа, която трябва да бъде зацепена като втори разределителен вал... мисля, че положението е едно и също!
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Малко темата е от архива, но днес си зададох същият въпрос само че за Пунтото от подписа.Сложих новият ремък по старият, но имам съмнения за зацепването.На разпределителният вал имаше белег и съответно на пластмасата острани и там мисля че е ясно. На коляновият вал обаче няма белег. На прозорчето при маховика има белег на самият маховик, но не и на прозорчето и така не знам къде е 0 градуса. За помпата мисля че няма значение как е зацепена.Ще съм благодарен ако ме ориентирате със схема как се зацепва ПРАВИЛНО ремъка на 1.9 JTD, за да съм сигурен, а не както е сега по старият ремък - от къде да знам че е бил правилно сложен.Даже съм навит да си купя инструментите ако не са много скъпи.
                  Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                  Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                  Коментар


                    #10
                    На 1,9 ЖТД 105 мотора няма белег на коляновия вал.Трябва да ползваш белезите на ремъка,които са показани.За всеки случай си направи белег на вала и на блока.Зацепването на помпата не е от значение.

                    Коментар


                      #11
                      willow75bg написа:
                      На 1,9 ЖТД 105 мотора няма белег на коляновия вал.Трябва да ползваш белезите на ремъка,които са показани.За всеки случай си направи белег на вала и на блока.Зацепването на помпата не е от значение.
                      на картинката FP има белег - така, че в частта за помпата май бъркаш.

                      Коментар


                        #12
                        Да и аз я гледах схемата в Аутодатата, но на шайбата на вала има белег обаче на блока няма и не знаеш с какво да го подравниш.Сега съм в търсене на инструмент, но за сега намирам само в чужди сайтове.
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар


                          #13
                          ilko-gd написа:
                          Да и аз я гледах схемата в Аутодатата, но на шайбата на вала има белег обаче на блока няма и не знаеш с какво да го подравниш.Сега съм в търсене на инструмент, но за сега намирам само в чужди сайтове.
                          в инструкцията за JTD дават само 17 за подравняване. --> тоест се използва на ремъка маркера.Прочети инструкцията в ляво от картинката, картинката е за няколко ДВГ, но в инструкцията е описано кое е САМО за JTD.

                          Коментар


                            #14
                            Зацепването на помпата е без значение при JTD, там няма как да й даваш предварение и т.н. със зацепването. Ролката на помпата върти един вал с гърбици, които натискат 3 бутала, които правят колкото могат налягане, а налягането към рейката се регулира в последствие от електронно-управляем клапан.

                            Коментар


                              #15
                              Airfan написа:
                              Зацепването на помпата е без значение при JTD, там няма как да й даваш предварение и т.н. със зацепването. Ролката на помпата върти един вал с гърбици, които натискат 3 бутала, които правят колкото могат налягане, а налягането към рейката се регулира в последствие от електронно-управляем клапан.
                              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                              Kawasaki ER-6n'2012

                              Коментар

                              Working...
                              X