Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си поговорим за задръстванията...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да си поговорим за задръстванията...

    Неконтролируемата урбанизация и безмозъчните управници начело с не-спазващите задълженията си полицаи! Не можеш на главна улица да позволиш да се паркира от двате и страни че и двойно понякога, само щото няква патка с джип си е решила че за малко няма да пречи на никой! Ух бесен съм и аз!
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

    #2
    Причините на всички са ясни. И какво от това? Проблемите си остават, даже се задълбочават. Всеки гледа да се спаси по някакъв начин. Например един колега за пореден път се премести максимално близо до работата и сега е на 1 мин. пеша Е, само че той е на квартира, няма собствено жилище.Като пуснат метрото до интерперд мисля че тогава ще ти е определено по-бързо като пътуваш с него.
    Audi 1.8S златен талон

    Коментар


      #3
      Хах, колега всички сме виновни. Ма не са ни виновни само полицаите. Защо всички в тях гледаме. Стига с тоя български манталитет. Всеки гледа в чуждото канче, а не гледа първо в своето. Според мен причините за задръстванията са следните:1. Огромният брой автомобили (улиците не са проектирани да поемат огромния трафик)2. Водачите се возят сами в автомобилите (вместо да се комбинират, всеки се чувства длъжен да излезне с кола. Сега някои ще скочат че им се нарушавали правата. Като ви се нарушават правата стойте си в километричните задръствания с ненарушени права)3. Разни кокони и пръчове които използват кръсовищата за да се гримират и да четат вестници( Щом видях шофьор на автобус от градския транспорт да взима завоя на Софийския с вестник поставен на волана... думи нямам)4. Тъпунгерите които влизат в кръстовището като виждат че не мърдат колите от другата страна (явно с надеждата да се поместят и да има място и за него) и остават там и запушват кръстовището непозволявайки на автомобилите на които им свети зелено да преминат. Същото го правят и тези които не са могли да минат заради оня който им е бил запушил кръстовището, и минават напук на червено не позволявайки да минат другите на които им е зелено.Кръговрат, кво да го правиш...5. Няма паркинги. Но тва не е главната причина. На Централна гара има 5 паркинга обаче на българина му е по лесно да си спре пред гарата, дори и 2-ри ред. Колегата който обвинява полицаите не е прав според мен. Те не са пъдари. Когато дойде и ти направи забележка ти му казваш "само за 1 мин" нали ? Еми и другите са за 1 мин. И тои изгони единия и на негово място се набоде друг. Той цял ден трябва да се занимава с едноминутковци. Обаче ако вземе и ти напише АКТ се е заял нали ? Оставете ги хората. И без туй им е достатъчно натопорчено. Хем искаме да ни дърпат движението, хем да гонят паркиралите, хем да наказват. Един път в Шоу-то на Слави гостува един КАТ-аджия и той каза че за цяла София КАТ-аджийте са малко над 300 души. Сега сещате ли се що се бавят толко като има ПТП, сещате ли се що не може на всеки светофар да има КАТ-аджия, що не може като изключат светофарите , на всеки един да се постави регулировчик?

      Коментар


        #4
        Ама чакай малко бе колега!!! Няма 1 минута няма 30 секунди!!! Глоба и тва е !! Никога ама никога не съм го правил това нещо да се оправдавам на ченге! В интерес на истината до сега само 2 пъти са ме спирали полицаите и единия път ме глобиха щото минах на жълто! Бутнах им щото не исках да ми правят акт , много ясно щом предлагат по-малкото зло ще се възползвам от услугите им! Ако ми бяха казали пишем акт и го бяха написали а не бяха почнали с "ам ся ко ши праим!??!" нямаше да ги има повечето проблеми!!! Оня ден ги гледам едни по витошка с една лада която имаше повече ръжда по нея от колкото ламарина! Вътре едни запалили цигарите пуши като сводническа лимузина, мръсни униформи !!!!!!!!!!! УБИЙ ГИ НЕ ВЗИМАТ ПОДКУП!!! Мисълта ми е: ако наказателната и изпълнителната ни система са на ниво много бързо ще си оправим манталитета колега, законите ги има само трябва да се прилагат и санкционират нарушителите!!! Това за което ти говориш е няква утопия която никога и никъде няма да се сбъдне! Дори и в Германия повярвай ми не са толкова дисциплинирани водачите на МПС-та просто имат адекватни наказания т’ва е!
        Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
        Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Според мен задръстванията става освен заради влизането на червено и т.н. и заради: 1. Неспазването на правилата - тази сутрин и почти всяка сутрин, наблюдавам едно и също нарушени - на кръстовището на Пушкин и Околовръстното е забранен ляв завой и движението през кръстовището е само направо и надясно. Нашия обаче цъка ляв мигач и спира да изчака колоната от коли, за да си направи левия. Зад него обаче има също колона и тя спира - свирки, псувни и т.н. Както и да е той минава и светва червено. Колоната чака обаче минава една кола и втори пуска левия и колоната пак спря и т.н. Ами да ви пик.я на ченгетата и на простаците, които се движат като катафалки и спират движението по една или друга причина. Как може пича да спазва правилата на жълтите павета на кръстовището с Раковска и не прави левия, а кара и прави ляв по Дондуков. Ама що??? Щото там чичко полицай я ще му пише акт или ще му бръкне в джоба.2. Втори ден на кръстовището на Горнобански и Борис III има сутрин регулировчик. Има разликата е огромна. Със светофара минавам за 10-15мин., а с регулировчика за 5 мин. Просто много от сватофарите не са съобразени с нарастналия трафик и зеленото като светне за 15-20 секунди, а точно на това кръстовище Тираджията докато се изнесе и пак светва червено. 3. За съжаление в натоварения трафик, а виждам и икономическа изгода - от една страна има повече чуквания удряния и застрахователя е на кяр, защото в София, ако нямаш каско си за никъде. Я да направим едно проучване в по-малките градове колко автомобила имат автокаско?! Друг келепир имат бензиностанциите - че ако нямаше задръствания, дали щеше да има бензиностанции на всеки ъгъл?! И т.н. има най-различни икономически облаги от задръстванията

          Коментар


            #6
            В момента е истинско безумие шофирането в София - не знам заради ремонти ли, заради нараснал брой автомобили ли.... Ако миналата година по това време взимах разстоянието Орион - Младост 4 за 45 мин. (при задръствания), то това разстояние сега ми коства 1ч. и 30мин., откъдето и да мина.... Ако бях на квартира щях да се преместя...ама не съм
            Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

            Коментар


              #7
              Аз просто се чудя и недоумявам как живеете в София.При нас например е тихо, спокойно, задръствания няма, има места за спиране, пътува се бързо и без много нерви.В София е някакъв ужас и винаги се връщам нервен от там.Много коли има и затова... преди бяха 5 пъти по малко.Трябват нови пътища, паркинги, нова организация... нещо за което на никой не му пука.

              Коментар


                #8
                The Secret Lover, вервай ми, иска ми се да ви погостувам за няколко години в Търново
                Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
                Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

                Коментар


                  #9
                  Аз съм съгласен че една от основните причини е влизането на червено в големите кръстовища. Но това едва ли ще премахне задръстванията. Просто трабва преустройство на пътната мрежа и нови правила.Не е лошо фиат да започнат да произвеждат мотопедчета. Ще ми се да яхна един.Мисля че бъдещето е на малките градски автомобили с електродвигатели и възможност за изминаване на поне 200 км с една зареждане. Представете си да можете да карате двуместна колица, при тва не-много скъпа, без вредни газове, на цената на 1 час пусната печка на ден. Гот а?Задръстванията биха се решили само чрез по-малки коли, и по-малко коли. Има възможност да се реши и чрез преустройство на пътната мрежа, което вече се обсъжда в общината. Не мисля че полицаите биха могли да направят нещо, освен да следят за реда - да премахват по-бързо катастрофирали коли, и тези, които пречат,да не допускат да се влиза с големи камиони в центъра на София.Няма да е лошо да се забрани движението на учебни коли в идеалния център също. Това би било допълнително облекчение.
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Ами аз съм на колело. По-рано и аз работех на Плиска, и съм ходил с колело. Даже имам един колега, точно от твоя квартал беше, с колелото напряко измерил 6 км. Маршрута бил през Южния парк - Хемус - Гората преди Дианабад - Плиска. Без задръствания, горичка, спорт!Пробвах го и става, но си е уморително за всеки ден.С Пиаджото няма как да ползваш горичката. За това исках електомоторче.Ще ми се да продаваха електродвигатели за заден мост, универсален тип, вместо газови уредби. Такива, които се зареждат от бензиновия двигател. Щях да съм първия закупил! П.П. днес пак стана задръстване пред медицинска академия, защото имаше някакъв с голям камион, който не можеше да се изтегли за два светофара от кръстовището.
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Трябва да се свиква вече. Така ще е.

                      Коментар


                        #12
                        GTipo написа:
                        Няма да е лошо да се забрани движението на учебни коли в идеалния център също. Това би било допълнително облекчение.
                        по добре учебните да имат по някой час опит в такова движение из центъра, а не после да се учат без опит като блъскат наред
                        Audi 1.8S златен талон

                        Коментар


                          #13
                          The_Wicker_Man написа:
                          Трябва да се свиква вече. Така ще е.
                          Така ще е, докато въведат догодина винетка за центъра.10 кинта на ден, кеф, вътре ще е включено и паркирането в синята зона.Аз съм за това, и е почти решено вече, вервайте ми.И в Лондон, и в Милано така са решили проблемите със задръстванията.
                          Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                          ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                          Коментар


                            #14
                            Абе нещо ми се видят доста 10 лв бре. От къде чу че е почти решено ?

                            Коментар

                            Working...
                            X