Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Антифриз от "Метро"?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Антифриз от "Метро"?

    Здравейте, колеги.Ще сменям антифриза и понеже утре ще ходя до Русе, искам да ви попитам дали е удачно да го купя от "Метро"? Мисля, че там продаваха готов, разреден, но дали е читав?В Търново само концентрат намирам.
    Пунто 75 1.2 MPI '94

    #2
    Ами сам си решаваш Щом са го пуснали в "Метро", едвали ще е някакво голямо менте, все пак помисли само колко хора ще си купят от тях А за антифризите специално виж тази тема http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3108
    Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
    Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

    Коментар


      #3
      Не е ли по-добре да си купиш антифриз от специализиран магазин за консумативи за италиански коли.
      BRAVA 1,4 12V
      Nissan Navara

      Коментар


        #4
        Благодаря за отговоите. Вече си купих от "Метро". А специализиран магазин за консумативи за италиански коли още не съм виждал.
        Пунто 75 1.2 MPI '94

        Коментар


          #5
          Аз купих миналата година от МЕТРО руски антифриз. ТОСОЛ. Много съм доволен. Никакви ядове.

          Коментар


            #6
            The_Wicker_Man написа:
            Аз купих миналата година от МЕТРО руски антифриз. ТОСОЛ. Много съм доволен. Никакви ядове.
            Еххх... колега... ти все едно живееш в двигателят на колата и виждаш, какво се случва с всеки детайл! Пиеш си кафето с някоя мотовилка, буталата го ползваш за столчета, а радиатора-да те топли! Не се обиждай, но не може да знаеш, какво се случва в туй метално скъпо нещо! По същата логика не би трябвало да се притесняваме, какво масло сипваме в колите си-така, или иначе, ако си караш с българско едва ли ще усетиш разлика. Не знам... аз обичам да се презастраховам. Не казвам, че антифризът, който си купил е лош! Просто хубави стоки произведени в Русия скоро не съм срещал.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              The_Wicker_Man написа:
              Аз купих миналата година от МЕТРО руски антифриз. ТОСОЛ. Много съм доволен. Никакви ядове.
              Еххх... колега... ти все едно живееш в двигателят на колата и виждаш, какво се случва с всеки детайл! Пиеш си кафето с някоя мотовилка, буталата го ползваш за столчета, а радиатора-да те топли! Не се обиждай, но не може да знаеш, какво се случва в туй метално скъпо нещо! По същата логика не би трябвало да се притесняваме, какво масло сипваме в колите си-така, или иначе, ако си караш с българско едва ли ще усетиш разлика. Не знам... аз обичам да се презастраховам. Не казвам, че антифризът, който си купил е лош! Просто хубави стоки произведени в Русия скоро не съм срещал.
              Много добре казано Влади, но както беше казано да е х... да го набиеш ма то акъл трудно става.Навремето /1986г/ баща ми, агроном в Ангола купи едно Рено 5 дизел от автокореком.Стария намираше връзки да му достави ШЕЛ от Румъния и антифриз специално за Рено, пак от там. 95 година и аз направих така като колегата, какво ми щукна да сменям антифриза и му нахаках ТОСОЛ ли беше, МОСОЛ ли някаква гадост... както казват руснаците .. СУРОГАГ.След няколко месеца бяха тръгнали ръжди, налепи и прочее гадост от която няма отърваване.Сега антифризът се сменя всяка година, но от тези гадости няма отърване.По-късно прочетох в някакъв руски сайт обосновано да обясняват свойствата на различните видове антифризи и защо като е казано, че примерно той трябва да е ELF се слага ELF.Темата се дублира с подобна в "Общи приказки"..... странно, защо е там и не виждам смисъл след като даден индивид си е навил нещо на пръста по отношение на експлоатацията на своя Фиат, да поставя въпроси във форума и да задръства без това слабия сървър!! пп.. А за хубавите стоки произведени в Русия не си прав... има и те са РУСКИНИТЕ, АК 47, МАКАРОВ... а и оригиналната "СТОЛИЧНАЯ"
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Галин написа:
                Благодаря за отговоите. Вече си купих от "Метро". А специализиран магазин за консумативи за италиански коли още не съм виждал.
                Има Галине, има... и в твоят град също има... мисля,че беше "ЕВРО 07" и те снабдяват с доста богат асортимент части на FG.http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3510Искам само да ти кажа, че антифризът който Фиат препоръчва за твоята кола е PARAFLU, син на цвят и се продава в метални еднолитрови опаковки тип бирени..... ментето е ИЗКЛЮЧЕНО.Но ти си знаеш!
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  Руският "ТОСОЛ" наистина е добър, нищо, че е такъв (руски). Слага се заводски на всички лади от 70та година насам. Като опитен самараджия ви го препоръчвам!

                  Коментар


                    #10
                    А за българския "INSA" никой нищо не казва? Някой пробвал ли го е?
                    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                    --- в сърцето завинаги... ---
                    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                    Коментар


                      #11
                      maiden написа:
                      Руският "ТОСОЛ" наистина е добър, нищо, че е такъв (руски). Слага се заводски на всички лади от 70та година насам. Като опитен самараджия ви го препоръчвам!
                      Проблемът е ,че това е най-МЕНТАРЕНИЯ антифриз в Русия и не само там.
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        Nino написа:
                        Галин написа:
                        Благодаря за отговоите. Вече си купих от "Метро". А специализиран магазин за консумативи за италиански коли още не съм виждал.
                        Има Галине, има... и в твоят град също има... мисля,че беше "ЕВРО 07" и те снабдяват с доста богат асортимент части на FG.http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3510Искам само да ти кажа, че антифризът който Фиат препоръчва за твоята кола е PARAFLU, син на цвят и се продава в метални еднолитрови опаковки тип бирени..... ментето е ИЗКЛЮЧЕНО.Но ти си знаеш!
                        защо си мислиш така за ментето? всеки може всичко да напише на един етикет
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Руснаците ако не друго разбират от студ. И поради тази причина мога да кажа че няма по добри от тях за антифриз и водка. :P Вие си взимайте какъвто искате. Аз ще си карам с руския пък нека е гаден.

                          Коментар


                            #14
                            Оригиналния "ТОСОЛ" е в непрозрачни туби и е доста гъст - като рядко масло е на вискозитет. Ментето е водносто при разклащане и етикетите се саморазлепят, понякога е в прозрачни туби. Оригинала също така си пише адрес, телефон и т.н. на производителя. Специално този в Метро мисля, че е оригинален! Принципно всички антифризи са еднакви, освен ако не са някакви супер ментета, но ако цената е >=3лв/литър е много вероятно да е истински Съдържа - гликоли (най-често етиленгликол), смазващи съставки, антикорозионни съставки, противозапенващи. Последните 3 понякога липсват, но дори и тогава не е чак толкова фатално, пак е по-добре отколкото да се кара с вода. Аз лично по-често съм виждал менте дестилирана вода, отколкото менте антифриз. Най-лесно се познава с мултицет трябва да има безкрайно голямо съпротивление, а повечето имат йонизация и са проводими, значи не са дестилирани

                            Коментар


                              #15
                              Някой има ли мнение/чувал/знае за идеята 1-2-3 дена преди цялостна смяна на антифриза да се сипва 5-6 супени лъжици Калгон разтворени предварително във водичка... преборвал котления камък ако има такъв...
                              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                              --- в сърцето завинаги... ---
                              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                              Коментар

                              Working...
                              X