Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Road Trip BG-Italia-BG

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Road Trip BG-Italia-BG

    Вдъхновен от преживяното през изминалата седмица, сядам да драсна няколко реда за любителите на туризма и road trip-овете ) Историята включва 8 дни, 3800км, един инцидент ) и много много положителни емоции Ден 1. Тръгване от София към Ossiacher See, Австрия. 5ч. сутринта, зареждане догоре на Голяма Синя Точка и отлитане. Пътят спокойно се взима на един дъх.Плащат се малко такси, в началото ми правеха впечатление, но след таксите, които платих по магистралите в Италия, тези дотам ми се струват жълти стотинки :DПристихнахме в 16:00 тамошно време (1 час назад). Австрийците, също като германците, не са най-топлите хора на планетата ) Но пък поне се опитват. Езерцето си го бива, но пък всичко затваря в 7 Ден 2. Пътуване към Верона. За разнообразие слезнах от магистралата и минах по някакви пътчета, дето атласът, с който пътувах (нямах GPS) го даваше катопървокласен път, после в гугъл видях, че е третокласен :D В Италия дупки няма, неравности - почти никъде. Уникално красиво, яко завои, изобщо голямо шоу.По едно време се качих на магистралата, защото времето започна много да напредва. (По-долу ще сложа линк с маршрута за ориентир). Във Верона е много яко,само имайте предвид, че всички градчета в Италия почти имат едни ZTL зони, които са забранени за навлизане без пропуск и после идват честитки. Паркинги имаобществени в близост и се ходи 10на мин пеша, не е толкова страшно, но спестява големи главоболия. В Италия има ужасно много табели и по кръговите понякогасе въртях по 2 пъти, за да мога да ги прочета. )) Във Верона е уникално красиво.Ден 3. Пак беше там, ходих на опера в Арена Ди Верона. Щях да заспя, не е за мен това изкуство, но изживяването си струва. Опера на открито, много хора,много нагласени. В Италия хората се обличат със стил, джапанки и шорти + тениска не е тяхната мода!Ден 4. Пътуване до Милано. Магистралата е скъпа ) Посетихме центъра, паркове и някъв дворец, много красиво също.Ден 5. Прословутият шопинг в Милано по време на намаленията - не се лъжете, всички стоки са същите като в Б-я, магазините на ул. Буенос Айрес са като нашитев Моловете, даже в H&M цените ги пишеше в Евро и в ЛЕВА :D Истинските магазини са в уличките до градската градина, но там цените са ненормални, пък иперсоналът, който работи там е с костюми, туристи не влизат там :D В Милано има много какво да се види, няма да изпадам в подробности.Ден 6. Езерото Комо. В градчето Комо е лудница, също ZLT зони, голям хаос, няма какво да се прави там. Продължихме към Беладжио, това е малко градче наразклонението на Комо, северно от градчето Комо. Уникално красиво, бяхме в градините на Вила Мелци - нещо като ботаническа градина, уникална гледка,уникални красоти. Плажчета има по пътя от Беладжио към Монца, спира се отстрани на пътя и си гледахме колата спокойно :D Оттук надолу продължават авто забележителностите :D Същия ден след комо посетихме пистата Монца. 5 евро на човек, струва си всеки цент. Уникална гледка,няма никой, разходих се около боксовете, старт-финалната права, качих се на гъзарските трибуни. В общи линии няма да отида на Ф1, защото според мен нищоне може да се види, когато колите хвърчат с над 200км/ч :D Сигурно ако се седне на трибуните на параболика си струва ) Между другото монца е в един парк ималко трудно ми беше да повярвам, че трябва да карам през парка, за да стигна до входа :D Ден 7. Интересен беше. От Милано до музея на Ламборгини близо до град Нонатола. Струва си, трябва да се посети. Уникални коли. Видях и 5-6 в движение,едното беше ретро ламбо, други две бяха маскирани, явно правеха някакви тестове. Оттам към Маранело - музея на Ферари. Там има една зала на славата, коятое направена уникално и пресъздава напълно чувството за силата на Ферари във Формула 1. Не мога да опиша с думи, трябва да се види. И там видях 5-6ферарите да карат по пътя, две бяха жълти с някакви лепенки, очевАдно се прибираха от пистата Фиорано )) Оттам пътувахме до Удине за последнатанощувка. Бая път си е, но по техните магистрали нищо не се усеща :D Ден 8. Обратно до Австрия и после газ към София. В Словения задна дясна гума реши да се пръсне на магистралата. Тук огромно благодаря на колегата Куку,който ми услужи с негова гума с джанта 15", която е с моят размер на болтовото разстояние. И, о, крикът издъхна! На магистралата трафикът беше като нацариградско в петък в пет часа, но НИКОЙ НЕ СПИРА ДА ПОМОГНЕ НА БЪЛГАРСКА КОЛА, защото си мислят, че сме от Белград (по думите на един пич словенец, ойто спря и ни спаси кожата, като ни услужи с неговия крик, огромно благодаря и на него!). СИгурно и да знаеха, че сме от БГ пак нямаше да спрат, защото 40кмпо-надолу вече турци играчи бяха налазили магистралата и молеха за пари и гориво (стари измамни схеми). Следваха последни 800км и вече си бяхме вкъщи в 4сутринта. 1350км за един ден си ги минах без проблем, изобщо не ми се доспа (предвид, че предишния ден карах 550км). Резервациите си ги правих сам през боокинг.ком, а една през сайта на самия хотел. Всичко беше ок, с това проблеми не сме имали. Препоръчвам на всекимераклия да си направи такова пътешествие, незабравимо е! Аз не направих компромис с хотелите, спал съм на цени около 60 евро за двойна стая, което е по 0лв на човек на вечер. Тези за по 30евро са с обща баня на етажа, по-мизерни и т.н. Според мен не си струва компромиса, ще си развалите преживяването и няма а усетите истинската емоция на пътуването. С удоволствие бих направил още такива пътувания, само да имам възможност! )) Фиатката се представи много на ниво, само гумата се изложи :D Ето го и маршрута ми:https://maps.google.bg/maps?saddr=So...&t=m&z=7Тук дава 120км по-малко, това са км, които съм се губел и съм обикалял, но затова няма да изпадам в подробности :D
    - '06 FIAT Grande Punto 1.9 Multijet 130ps -

    #2
    Малко снимки да кача :D :
    Прикачени файлове
    - '06 FIAT Grande Punto 1.9 Multijet 130ps -

    Коментар


      #3
      Браво! Страхотно приклюниечение! И ние тази година мислехме да направим един роуд трип до родината на Фиата, но ще се наложи да го оставим за догодина. Пожелавам ти още много такива трипове
      Fiat Bravo 1.6 16v `99г.
      Suzuki Vitara 2.0V6
      Ако не живееш на ръба, заемаш прекалено много място!

      Коментар


        #4
        Благодаря, колега, пожелавам ти да си сбъднеш мечтата за трип до родината на Фиата! Качвам още малко снимки, сортирал съм само много малка част, за да добиете представа по-скоро за автопреживяванията )) Поред снимките са:1. Фонтанче в Австрия... с много цветенца и езерце отзад2. В един невзрачен отвън автосалон на един второкласен път до една стара бензиностанция... в един ъгъл стои една кола за 200 000 евро...........3. Пътят край езерото комо от град Комо към Беладжио 4. Същият път5. Градините на вила Мелци, Беладжио, много красиво6. Същото7. Голямата синя точка с БеГе номер на паркинга на пистата Монца, непосредствено до завоя Параболика 8. Същата голяма синя точка )9. Празните боксове на старт-финала на Монца10. Фа бри Ч ка
        Прикачени файлове
        - '06 FIAT Grande Punto 1.9 Multijet 130ps -

        Коментар


          #5
          Още снимки... Тази партида очевидно са от музея на Ламборгини
          Прикачени файлове
          - '06 FIAT Grande Punto 1.9 Multijet 130ps -

          Коментар


            #6
            ... 2х Ламбо + Музеят на Ферари
            Прикачени файлове
            - '06 FIAT Grande Punto 1.9 Multijet 130ps -

            Коментар


              #7
              Последна партида, моля обърнете внимание на последната снимка... 23% наклон Прикачил съм и ценоразписа на рент-а-карите при музея на Ферари... )
              Прикачени файлове
              - '06 FIAT Grande Punto 1.9 Multijet 130ps -

              Коментар


                #8
                На картата на маршрута си пропуснал Маранело.

                Коментар

                Working...
                X