Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

TIPO 1.9 TD помощ!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    TIPO 1.9 TD помощ!!!

    Колеги, помагайте...! Харсесал съм едно типо 1.9 ТД в Пловдив! Днеска ходих да го гледам с приятели, но проблема е че човека няма възможност да го докара в София да го вкарам в сервиз ... а така на сляпо не става... та мисълта ми е някой да е или да има познат ,приятел НАИСТИНА РАЗБИРАЩ от такива коли ... за да ми помогне в покупката ,защото колата е много читава за парите си ,но трябва да съм сигурен напълно ( неща по мотора ,окачване и т.н. това което само компетентни лица могат да установят )... Голямо благодарско предварително!
    Alfa 145 1.9 JTD

    #2
    Моят съвет е да намериш добър сервиз в Пловдив и да закате колата там. Освен това би било добре, ако някой колега от Пловдив се включи в тази тема...
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      избягвам да препоръчвам сервизи но все пак автосервиз ФОРМУЛА на бул ЮЖЕН момчетата са съвестни по мои наблюдения
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        За друго не знам, ама според мен задължително я закарай да премерят поне компресията. Няма да е грешно да се проверят също предницата и амортисьорите (двигателят си е доста тежък). За другите работи е писано доста. Дано намериш колега от Пловдив, който да ти помогне.
        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #5
          В Пловдив знам един сервиз където ще ходя в петък на диагностика на дизеловата ми помпа. Намира се на "Цариградско шосе" 92. Търси Панчо Панев 0888 01 04 89. Не го познавам, ному звънни и го питай дали може да ти свърши тая работа.Успех!

          Коментар


            #6
            виж сега моето мнение........намерете един сервиз дето да измерят компресията останалото можеш и сам да си го видиш, да няма ръжди и да не хлопа нещо, покарай япогледно като я пали студена изкарва ли пушек, като се форсира пуши ли, мотора равномерно ли работи, като минеш през дупка какво хлопа трака(ако нещо трака то се оправя сравнително лесно), и това стига да ти хареса отвън и вътре и я вземай, какво идеални коли няма, а този мотор е много хубав, освен това типо/темпра имат едни от най евтините консумативи(накрайници, амортисьори, носачи) само да няма омаслявания и странни шумове. единственото нещо е да видиш компресията, ама то и тя ако има някоя добавка сложена може и да не е вярна ама все пак не е нова кола.така че ако ти ляга на сърцето като седнеш внея небой се(е огледай и за удари все пак то си личи ако е удряна, там разни фуги, цветове, ако не личи нищо значи дори и да е удряна поне е направена както трябва) :D
            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
            ИТАЛФЕСТ 2007

            Коментар


              #7
              Колеги благодаря за съветите! Ако не успея да намеря човек тука от София да го заведа при колата, ще отида в някой от споменатите сервизи... иначе колата е в доста добро състояние (сравнително) ,има леки забележки малко по външния вид ,но това не е проблем, покарах я няма никакви тропания, шумове, турбината надува нормално... дано да стане сделката ( дано да няма проблеми след диагностиката) и да има с какво да се похваля...
              Alfa 145 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                batrad написа:
                Колеги благодаря за съветите! Ако не успея да намеря човек тука от София да го заведа при колата, ще отида в някой от споменатите сервизи... иначе колата е в доста добро състояние (сравнително) ,има леки забележки малко по външния вид ,но това не е проблем, покарах я няма никакви тропания, шумове, турбината надува нормално... дано да стане сделката ( дано да няма проблеми след диагностиката) и да има с какво да се похваля...
                Не знам какво се бавиш-ВЗИМАЙ Я :D :D :DИ три иконки са достатъчни! kiro_of_the_day
                Stilo 1.9 JTD - 115 к.с.

                Коментар


                  #9
                  Колега един съвет и от мене-отиваш сутрин рано-както е и студено сега(това е добре)въртиш ключа,като ти загаснат подгряващите свещи въртиш и палиш-ако е добър мотора той ще запали без проблеми(ще изпуши леко,но това е нормално),ако запали без ядове усети колата дали се тресе как са оборотите(задължително при студена кола)ако всичко е ок,тръгваш-избираш си някой маршрут с баир и педал то да метал ако колата реагира адекватно тя ще набира яко и ще го усетиш но ако се чуди ,тромавее значи нещо не е ок!След 2200оборота трябва да се включва турбото-ако всичко това е ок и окачването не вее ще те поздравя-Добре дошъл в клуб дизел!!!
                  Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                  Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                  Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                  Коментар


                    #10
                    Колегата puntotras е прав, специално за Дизел-колите отиваш рано сутринта и го изненадваш, ощт като преди да е отворил автокъщата и искаш да я палите и ако няма ядове с паленето ок.Но гледай да не е палена щото той ако я е палил сутринта преди тебе тя колата пак ще запали без проблем.Казвам го защото нас така щяха да ни метнат с едно рено дизел.
                    N.Y. State of Mind

                    Коментар


                      #11
                      Значи тва с паленето го знам ,обаче тая кола си я кара пича ( лично негова ) тоест няма как да я запаля съвсем студена колкото и рано да отида ( освен ако не го дебна пред тях ) ... утре живот и здраве отивам за прецизен технически преглед, отново ще я карам и дано всичко е нормално и да я пазарим ... стискайте палци
                      Alfa 145 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Не знам какво се бавиш-ВЗИМАЙ Я :D :D :D
                        Stilo 1.9 JTD - 115 к.с.

                        Коментар


                          #13
                          Ами колеги не знам да се похваля ли или само да споделя но днеск капарирах типака ! В понеделник отивам да доплащам ,при нотариуси и си я зимам... това което ме съмнява е ,че я взех без да я вкарам в сервиз и малко на сляпо си стиснахме ръцете... дано не се появят неочаквани проблеми ... скоро може и някоя снимка да постна ( не че е нещо кой знай кво особено ) та така...
                          Alfa 145 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            Купуването на кола е като женитбата-така,че споко-вече си я взел-не съжалявай за нищо :D !Знаеш къде да ни намериш ако евентуално има някакви проблеми-трябва да ти кажа,че тоя мотор е много як-моята беше на 430 хил км-аз затова плуя толкова по нея хаха!Късмет колега!
                            Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                            Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                            Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                            Коментар

                            Working...
                            X