Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За смяна на антифриз...?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За смяна на антифриз...?

    Здравейте колеги , Собственик на едно Пунто 55s 1.1 сравнително отскоро (2-3мес.)И понеже никога не съм сменял този консуматив (антифриза де) , исках да попитам за съвети относно как става това ,(някакъв ред?) и коя марка да избера..(за да не попадна на менте)? ..мисля че точно сега в разгара на есента - е най-актуална темата - и може да бъде полезна на повече хора тук..
    Punto 1.1 55S

    #2
    Re: За смяна на антифриз...?

    casaalmare написа:
    Здравейте колеги , Собственик на едно Пунто 55s 1.1 сравнително отскоро (2-3мес.)И понеже никога не съм сменял този консуматив (антифриза де) , исках да попитам за съвети относно как става това ,(някакъв ред?) и коя марка да избера..(за да не попадна на менте)? ..мисля че точно сега в разгара на есента - е най-актуална темата - и може да бъде полезна на повече хора тук..
    откачаш долния маркуч на радиатора и антифриза ще изтечепосле може да налееш 10-20 литра вода в казанчето да се поизчистят малко боклуцитепак слагаш маркучаи почваш да наливаш антифриз и дестилирана водане знамо обаче на Пунто как се обезвъздушава систематакупи си Paraflu - май няма ментетаили ако не намериш такъв - нещо от голям производител - Shell, Sonax, Motul...
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      ...това е вече нещо, имам някаква насока (благодарско) , остава и обезвъздушаването да разбера как става.. и започвам
      Punto 1.1 55S

      Коментар


        #4
        casaalmare написа:
        ...това е вече нещо, имам някаква насока (благодарско) , остава и обезвъздушаването да разбера как става.. и започвам
        скоро колегите с Пунто ще ти кажат и товапри мен има една пробка на радиатора и една на тръбите към радиатора за отопление
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Според мен няма нужда от откачане на долния маркуч! Повечето коли, както и моята Брава имат две пробки в ъглите на най-долната част на радиатора. С развиването им се източва целият радиатор. Когато правиш процедурата отвий задължително капачката на разширителният съд - там, където сипваш антифриз.
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Vladim написа:
            Според мен няма нужда от откачане на долнияр маркуч! Повечето коли, както и моята Брава имат две пробки в ъглите на най-долната част на радиатора. С развиването им се източва целият радиатор. Когато правиш процедурата отвий задължително капачката на разширителният съд - там, където сипваш антифриз.
            да, но при моя двигател няма пробки :D - разкача се маркучанякой да каже при това Пунто как са нещата
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              ами..

              следобед ще погледна дали има пробки или не.....а иначе не се ли сипва водата/антифриза в една пластмасова тръба близо до раздиатора?разчертана е с МIN и MAX ниво...? (това ли е разширителя)
              Punto 1.1 55S

              Коментар


                #8
                Ако разширителния съд има повече от една тръбичка към него (една дебела и една тънка) това значи, че е само-обезвъздушаваща се. Палиш двигателя и чакаш да загрее на макс при отворена пробка, чакаш да спре да бълбука и затваряш. Възможно е при разширението част от течноста да се излее, това е нормално. Като спре да излиза и се стабилизира нивото, тогава да се затегне капачката!

                Коментар


                  #9
                  casaalmare написа:
                  следобед ще погледна дали има пробки или не.....а иначе не се ли сипва водата/антифриза в една пластмасова тръба близо до раздиатора?разчертана е с МIN и MAX ниво...? (това ли е разширителя)
                  това еобаче сипвай дестилирана вода, а антфриза си го вземи концентратно не от ментетата по 2 лева за литър
                  maiden написа:
                  Ако разширителния съд има повече от една тръбичка към него (една дебела и една тънка) това значи, че е само-обезвъздушаваща се. Палиш двигателя и чакаш да загрее на макс при отворена пробка, чакаш да спре да бълбука и затваряш. Възможно е при разширението част от течноста да се излее, това е нормално. Като спре да излиза и се стабилизира нивото, тогава да се затегне капачката!
                  не е точно такадонякъде системата сама се обезвъздушава, но не напълно
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    При старото Пунто разширителния съд е точно на радиатора - нещо като тръба с разграфени min и max.
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      Задължително парното трябва да е максимално отворено, за да се източи и от там антифриза. Това важи за всички автомобили.
                      Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
                      двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

                      Коментар


                        #12
                        xm..

                        Petko написа:
                        Задължително парното трябва да е максимално отворено, за да се източи и от там антифриза. Това важи за всички автомобили.
                        .. сори за смешния въпрос, ама а как се "отваря" парното ...? П.С. гледах днес "МОТОХ" И "Приста" .Мисля че "Пристата" не е лоша ,някой ползвал ли е..понеже на местата които проверих нямаше нито една от марките които sev ми препоръча..(става дума за Пловдив)
                        Punto 1.1 55S

                        Коментар


                          #13
                          Пускаш го на MAX на горещо :D
                          Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

                          Коментар


                            #14
                            антифриз

                            и трябва да се обезвъздуши парното има един винт пластмасов до вход/изход на парнотоведнага си личи няма парно и който е с газ изпарителя замръзваКойто е с газова трябва да слага малко повече атнифриз.За сега няма много значение процента Вода антифриз но като стане студено -15 си слагайте по концентриран от колкото пише.не винаги е вярно съотношението за 2-3 лв не си заслужава да ви замръзне водната помпа.
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              sev написа:
                              maiden написа:
                              Ако разширителния съд има повече от една тръбичка към него (една дебела и една тънка) това значи, че е само-обезвъздушаваща се. Палиш двигателя и чакаш да загрее на макс при отворена пробка, чакаш да спре да бълбука и затваряш. Възможно е при разширението част от течноста да се излее, това е нормално. Като спре да излиза и се стабилизира нивото, тогава да се затегне капачката!
                              не е точно такадонякъде системата сама се обезвъздушава, но не напълно
                              Съгласен! Ако системата се обезвъздушаваше сама нямаше да има пробки за целта. При моят двигател са цели три, а имам два маркуча към разширителният съд. На двигателят 1.6 16V също има два маркуча към разширителният съд, но има две пробки за обезвъздушаване, прилагам и схема!
                              Прикачени файлове
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X