Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подарък от ЕС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подарък от ЕС

    Европа ни дава коли без данък, обявява "Стандарт". Часове преди да бъде подписан договорът на България за членство, Европа ни направи подарък. Масовите коли втора ръка вече ще се внасят без данък.До 3000 лв. падат цените на най-търсените автомобили. Осемгодишен "Опел" над 100 к.с. вече ще струва у нас не 8000 лв., а максимум 6200 лв. Причината е, че от 1 януари 2007 г. при внос на стари коли от ЕС вече няма да се начислява ДДС. Договорът за членството ни в съюза се подписва тържествено днес в Люксембург. Екотаксата при внос на стар автомобил пада до 60 лв., информира още "Дневник". Екотаксата, която се плаща при внос в страната на употребявана кола, ще бъде намалена от 96 на 60 лв. с ДДС, съобщиха в понеделник от Асоциацията на вносителите на автомобили (АВА). За това е била постигната договореност между асоциацията и Министерството на околната среда и водите. Което значи по новички коли,на по ниски цени-няма инвалиди,няма чудеса :D
    SKODA 105L '78
    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
    FIAT 126p '89
    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
    GRANDE PUNTO 1.2 '06

    #2
    Това дали все още важи? Я някой по запознат да се изкаже...Звучи прекалено хубаво за да е истина. Аз си мисля, че нашите мили управници все ще измислят нещо за да наваксат това поевтиняване с някоя и друга такса или някой и друг данък. То по тази логика, ако Декември си продам Типото за 2000 и да добавя още 1000 и ще скоча в някое Браво. А как мислите защо взимат и мито, при положение, че в Реп. България не се произвеждат автомобили?
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      kiro_of_the_day написа:
      Това дали все още важи? Я някой по запознат да се изкаже...Звучи прекалено хубаво за да е истина. Аз си мисля, че нашите мили управници все ще измислят нещо за да наваксат това поевтиняване с някоя и друга такса или някой и друг данък.
      100% ще ни го хакнат със засилка изодзадзе няма да ни оставят без някоя такса, дори да не е колкото митата ще се доближава
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        аз пък преди около 2 седмици бях чел че до 2009 ще има данък на старите коли независимо дали сме в евросъюза или не
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Ми аз знам, че при поляците отпадна посоченото ДДС през май 2004 като ги взеха в ЕС. У нас, кой знае

          Коментар


            #6
            добре де... а това от кога? от 01.01 или вече е факт...?
            FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

            Коментар


              #7
              Mazgarev написа:
              добре де... а това от кога? от 01.01 или вече е факт...?
              Принципно от 01.01.2007(евентуално)

              Коментар


                #8
                Интересна и любопитна новина! Но както някой по-горе написа - едва ли ще ни се размине "по тънката лайсна"... Все нещо ще измислят - я по високи цени на винетките/пътния данък, я застраховките пак ще "ударят в небето", я кой знае какво друго...Поживем - увидим.
                1997 Brava 1.6, 16V

                Коментар


                  #9
                  kiro_of_the_day написа:
                  .... А как мислите защо взимат и мито, при положение, че в Реп. България не се произвеждат автомобили?
                  Ми да ти кажа мито не вземат, ако колата е произведена в ЕС. Вземат само за японските и американските. Това, което вземат е само ДДС.Вярно е, че ще падне ДДС-то, но то сега не се плаща в държавата, откъдето се купува автомобила, защото е за износ, но като влезем в ЕС - мисля, че ще се плаща там. Поне за колите от автокъщи. Ако е от ръка - не... Все пак не съм икономист де.

                  Коментар

                  Working...
                  X