Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Tipo 1.6 двувалката

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Tipo 1.6 двувалката

    колеги ще ви помоля всеки които знае по нещо за тези мотори да си каже мнението било добри и лоши страни

    #2
    моторите са им перфектни,аз му навъртях близо 90 хил.км без никакви проблеми,а за вървенето колегата е прав... единственото което майсторите не харесват е че било малко тясно в коша :D П.С. Зависи на какъв екземпляр ще попаднеш,ако е читав няма да съжаляваш
    forza forever

    Коментар


      #3
      ICQ

      колеги някои знае ли на Митко ICQ номера ако някои го знае да ми го каже

      Коментар


        #4
        Аз съм много доволен!Моторчето харчи по-малко от 1.4 и върви колкото 1.8!Сам си направи изводите :D Да слуша и за напред все в този дух! :D
        Fiat Grande Punto

        Коментар


          #5
          На мене ми чукат биелни лагери,но въпреки това днес дръпнах едно пежо 205 1.6GTi :D :D :D
          ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

          Коментар


            #6
            Само така колега :D Няма да им се даваме на тези френски госпожици! :D
            Fiat Grande Punto

            Коментар


              #7
              pifakiz написа:
              Само така колега :D Няма да им се даваме на тези френски госпожици! :D
              То го караше един френд пежото,даже твърдеше,че било 1.9 но не ми се вярва И почнаха оправданията Да го бие фиат 1.6 на газ 1050кг с 3ма човека вътре не вървящ както трябва заради биелите и тракащ като дизел,а пежото е 700кг пак с 3ма човека пълна инжекция на бензин На първа и втора му избягах не трета започна малко да наваксва навакса до 110 и след това ми стоя до задния калник и неможеше да мръдне и вече трябваше да спирам
              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

              Коментар


                #8
                Браво, браво :D Защитил си отлично честта на Бегачката/Типото де:D /!То и при моето 1-ва и 2-ра са най-силнички, донякъде и трета/до към 120/, но като включиш 4-та и ......абе ти знаеш какво може нататък.Аз съм вдигал 185 при около 5900 об./мин. , но имах чувството ,че ще изхвърча от пътя, а и двигателчето се мъчи страшно много след 160.Според мен най-разумната скорост при Типото с този двигател е 120 км./ч. - хем не харчи много , хем и колата е устойчива е не се товари мотора!Така си мисля аз!Ще се радвам да видя и твоето мнение по въпроса!Поздрави
                Fiat Grande Punto

                Коментар


                  #9
                  fiat_love написа:
                  pifakiz написа:
                  Аз съм много доволен!Моторчето харчи по-малко от 1.4 и върви колкото 1.8!Сам си направи изводите :D Да слуша и за напред все в този дух! :D
                  Днес София-Пловдив със скорост по магистралата 90-100 км/ч. Разход 5.4л/100км засечен по метода на доливането до пълен резервоар.
                  Напълно достоверна информация :D Аз до морето и обратно /около 1000 км./ ги минах с около 55-56 литра, също по метода на доливането, като съм карал с около 110 км./ч!Така ,че напълно ти вярвам за разхода!Имам приятел с 1.4 и неговото му харчи около 6, 6,5 на дълго!Карал съм го и честно казано 1.6 DOHC е с много по-добра динамика!
                  Fiat Grande Punto

                  Коментар


                    #10
                    pifakiz написа:
                    Браво, браво :D Защитил си отлично честта на Бегачката/Типото де:D /!То и при моето 1-ва и 2-ра са най-силнички, донякъде и трета/до към 120/, но като включиш 4-та и ......абе ти знаеш какво може нататък.Аз съм вдигал 185 при около 5900 об./мин. , но имах чувството ,че ще изхвърча от пътя, а и двигателчето се мъчи страшно много след 160.Според мен най-разумната скорост при Типото с този двигател е 120 км./ч. - хем не харчи много , хем и колата е устойчива е не се товари мотора!Така си мисля аз!Ще се радвам да видя и твоето мнение по въпроса!Поздрави
                    Aбе мойто в момента е много зле,но ще влезе пак в релси :D Иначе първа и втора са му много силни,също и трета става,но на четвърта умира :D На първа съм правил 70,на втора 110 (можеше и още малко) Иначе на дълго не го карам само градско
                    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                    Коментар


                      #11
                      колеги ако някои знае да ми каже колко гори голф 3 2.0 кубика 115 кончета

                      Коментар


                        #12
                        Къде намеша Голфа тук :D :D По този въпрос пиши във форума на Фолксфаген/така ли се пише незнам, и дали има такъв форум /, там ще ти кажат най-добре!Според мен гори около 10,12 градско и 7-8 на дълго ,но това са само предположения спрямо Калибровият двиател на Опел-братчеда има такава Калибра 2.0 - 115 Нр - и тя гори толкоз!
                        Fiat Grande Punto

                        Коментар


                          #13
                          абе щтото спорим голфа горял 6 на 100 като го караш с 100 - 120 на мен мн не ми се вярва и затова попитах

                          Коментар


                            #14
                            е чак пък 6!Ако е по нанадолнище може :D Не шегата настрана ,но теоретично е възможно, но за стара кола е почти невъзможно!Във фирмата, където работя имаме една нова Опел Вектра 1.8/138 Нр/ и тя на дълго харчи около 6,5-7 при скорост около 110км/ч на автопилот/задаваш и скорост и тя си я поддържа - най-икономичният режим, тя си поддава газ когато е необходимо, иначе компа и показва понякога и 3 л. на 100 разход /.Но все пак това си е нова кола!За 1.6 и 1.8 двигател съм съгласен да гори 6 ,но за 2.0 не ми се вярва!Все пак всичко е възможно :D
                            Fiat Grande Punto

                            Коментар


                              #15
                              pifakiz написа:
                              е чак пък 6!Ако е по нанадолнище може :D Не шегата настрана ,но теоретично е възможно, но за стара кола е почти невъзможно!Във фирмата, където работя имаме една нова Опел Вектра 1.8/138 Нр/ и тя на дълго харчи около 6,5-7 при скорост около 110км/ч на автопилот/задаваш и скорост и тя си я поддържа - най-икономичният режим, тя си поддава газ когато е необходимо, иначе компа и показва понякога и 3 л. на 100 разход /.Но все пак това си е нова кола!За 1.6 и 1.8 двигател съм съгласен да гори 6 ,но за 2.0 не ми се вярва!Все пак всичко е възможно :D
                              Абе възможно е,един пич от алфа форума като е ходил до морето с нормално каране(100-120) алфата му е дала 6 (говориме за алфа 90 2.5 V6 бензин )
                              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X