Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

отново за запотяване на стъклата и поленовия филтър...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    отново за запотяване на стъклата и поленовия филтър...

    не можах да напиша въпроса в "често задавани въпроси, технически параметри и съвети", затова питам тук.... може да ставам банален, но в цялата тема прочетох само 1 пост за пунто 1 и то беше въпрос на който не бе отговорено / на колегата painkiler /ИМА ЛИ ПУНТО 1 ПОЛЕНОВ ФИЛТЪР ИЛИ НЕ???АКО ИМА КЪДЕ СЕ НАМИРА, ЩОТО ДОСТА СЪМ СЕ ДЗВЕРИЛ И ТЦ - НЕ МОЖАХ ДА НАМЕРЯ....МОЕТО ПУНТО Е С КЛИМАТИК...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    Всички Пунто 1 с климатик имат поленов филтър-намира се под пластмасовата кора отдолу под предното стъкло-вдясно.Вадят се раменете на чистачките,отвиват се болтовете на кората и с изважда-филтъра е под нея.
    Прикачени файлове
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      аз гледах под едни кичета към купето ама нищо не видях... усъмних се за под чистачките, ама ме достраша, да не счупя нещо... още утре ще го разхвърлям, щото със сигурност нямам филтър, щото влизат едни листа направени на малки парченца като тютюн за цигара... а стъклата сутрин колко са запотени - не е истина....Веско - отново едно голямо благодаря!!!
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        Ее точно днес установих, че някой е изхвърлил барабар с филтъра и носещата конструкцияна всичко отгоре тъй като пластмасовата кора явно е застаряла сега като я върнах и не уплътнява никак добре, въпреки, че бях ултра внимателен...накратко как се стигна дотук...дежурно...запотяване, следва вентилатор на 4 с единственото постижение че си се превел като бабе и гледаш през дупките на кормилото...претърсване на форума ...намиране на информация /в ръководството на колата никакво инфо/откакто съм купил колата /2 години 30000 км/ не съм имал запотяващи проблеми и дори да се е запотявало-вентилатор на 3-4 и става ОК. 2 пъти за това време ми се е налагало да махам някакъв тънък филм отвътре на стъклото...видим когато е влажно примерно и има условия за запотяване...обаче антифириза за това време да е намлял с 2-3 см и то в самото казанчесега ми остава да открия тази клапа за пресен въздух...защотот така или иначи някой ме е спасил от филтъраприключение хаха
        Арх. Стаменов &
        Пунто ELX, 1.7 ТД 70

        Коментар


          #5
          Преди няколко дни нали имаше порои и карам аз сам в колата със свалени всички прозорци и вентилатор работещ на макс да вкарва чист въздух и прозорците пак се опитваха да се запотяват. Малко по късно нещо рових из багажника и напипах че в двата външни ъгъла на купето е мокро. Като вдигнах мокета и имаше зверски конденз под него. Та според мен въпросната влага е единствения виновник. Провери дали не тече от някъде в багажника. Колеги казаха че може би тече от стоповете, а и като се замисля едва ли може да влиза от другаде, така че уплътник стоповете със силикон пък като завали ще видим какво съм направил. Другото гадно нещо е че сега колата смърди на мухъл
          Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
          Fiat Stilo '02 1.6 16V

          Коментар


            #6
            Колега и на мен единия ми стоп се запотява . Възможно ли е от това да се запотява и цялата кола в тези студове или е от останалия сняг над кората. Като се постопли май и аз трябва да махам тази кора под чистачките , че влизат листа в купето Нямам климатик и поленов филтър не би трябвало да имам Писна ми от този Фиат , няколко дни обикаляхме балкана с един Голф 3 , не се запотява така кочината
            Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

            Коментар


              #7
              а на ПАЛИО УИКЕНД къде му е поленовия - има климатик ама от 30 МУНУТИ зверене и ровене НЕ го намерих

              Коментар


                #8
                u_bo написа:
                а на ПАЛИО УИКЕНД къде му е поленовия - има климатик ама от 30 МУНУТИ зверене и ровене НЕ го намерих
                Прикачени файлове
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар

                Working...
                X