Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ, Браво-то престана да пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ, Браво-то престана да пали

    Напълних оня ден резервоара на Лукойл в Младост 3, вчера няколко пъти загасна в движение, но после се стабилизира. Днес обаче изобщо отказва да запали.Става въпрос за дизелово TD100.

    #2
    този проблем е много подобен на твоя такаче успех.

    Коментар


      #3
      Re: Помощ, Браво-то престана да пали

      ochinko написа:
      Напълних оня ден резервоара на Лукойл в Младост 3, вчера няколко пъти загасна в движение, но после се стабилизира. Днес обаче изобщо отказва да запали.Става въпрос за дизелово TD100.
      Бе как дизел ще загасне в движение!? Ти горивен/нафтов/ филтър сменял ли си скоро.А мисля, че е време да забравиш за ЛУК и ШЕЛ и да зареждаш на ЕКО, ОМВ и ОПЕТ! На това ме е научи експлоатациата на дизели в последните 12 години.Отговора на тази дилема е прост.Всеки който си уважава колата не би зареждал високосернистата нафта произвеждана по стари съветски технологии от 35 години назад.Предпочитам бензиностанциите които в болшинството си зареждат горивата от чужбина, това важи най-вече за Еко-кинитрон
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Горивният филтър е на по-малко от 2000 км. Той най-скоро е сменян, след като бях извъртял 2-3 резервоара биодизел, макар че и старият се оказа чист. В момента Браво-то е във Вантотрейд, току-що им звънях, всичко изглеждало наред, още не могат да разберат защо не пали.Благодаря на колегата Нино за съвета с бензиностанциите, ще се възползвам от него, но явно не е само това проблемът. Като го оправят, ще пиша пак, в случай че някой попадне в подобна ситуация.

        Коментар


          #5
          ДА не е от имобилайзъра! Да ти е изгоряла лампата на таблото и да не ти свети а иначе да се включва! как не ще да пали прихърква ли стига ли нафта или изобщо на препръдва!?
          Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
          Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            На мен онзи ден отказа да ми запали... Напомпах малко нафта ръчно (с гумената "круша") и след това колата запали без проблем. Няколко пъти от тогава паля без проблем. Явно, като съм сменял горивният филтър, или не съм затегнал добре някое съединение, или някое от клапанчетата, които спират нафтата да се връща са заминали. В този ред на мисли дизел да загасне в движение... 98% вероятността е в недостиг на гориво!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              На мен онзи ден отказа да ми запали... Напомпах малко нафта ръчно (с гумената "круша") и след това колата запали без проблем. Няколко пъти от тогава паля без проблем. Явно, като съм сменял горивният филтър, или не съм затегнал добре някое съединение, или някое от клапанчетата, които спират нафтата да се връща са заминали. В този ред на мисли дизел да загасне в движение... 98% вероятността е в недостиг на гориво!
              Тая гумена круша вече цяла седмица я помпя преди да запаля сутрин П.С. От кога Вантотрейд не работят в събота? Току що звъннах и ми казаха,че в неделя не бачкали

              Коментар


                #8
                к’ва е тая гумена круша ?
                Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                Коментар


                  #9
                  Крушата е до горивния филтър. Знам я, ама не съм пробвал да я помпам.Лампата за кода на ключа си светва и после си изгасва културно, а друг имобилайзер нямам, тъй че и от това не е.Току-що разговарях с Вантотрейд, някакъв клапан бил. Оставихме за понеделник да им се обадя, понеже днес едва ли ще успеят да се справят.

                  Коментар


                    #10
                    doofiat написа:
                    [Тая гумена круша вече цяла седмица я помпя преди да запаля сутрин П.С. От кога Вантотрейд не работят в събота? Току що звъннах и ми казаха,че в неделя не бачкали
                    Уви не работят събота и неделя поне откакто аз имам Фиат-година и малко. Явно проблемите с тези клапанчета са повсеместни...
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар

                    Working...
                    X