Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Караш бързо - 250 лв. глоба и 3 месеца без книжка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Караш бързо - 250 лв. глоба и 3 месеца без книжка

    Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място с над 51 км/ч. ще се наказва с глоба от 250 лв. и три месеца лишаване от право на управление. За превишение - 41 км/ч глобата е 200 лв. и два месеца лишаване от правото на управление на автомобил. Това предвиждат одобрените от правителството днес промени в Закона за движение по пътищата, предаде БТА. От януари досега у нас са станали 6396 катастрофи, загинали са 773, а други 7986 са ранени. Ако тази тенденция не се ограничи в края на годината, загиналите на пътя ще надвишат 1000, обясниха от КАТ. Пътните полицаи започват масови хайки, като ще следят най-вече за най-смъртоносните нарушения - превишена скорост, неправилни маневри, неспазване на знаци, неправоспособни водачи, алкохол, неизползване на предпазни колани. По осовата линия между платната за движение ще започнат да се издигат високи прегради от следващия месец, за да се предотвратят челните удари, които са 30% от катастрофите в страната. Първо заграждения ще се поставят на местата, където са станали най-много катастрофи, обясниха от регионалното министерство и допълниха, че пари за съоръженията няма да се пестят, тъй като мярката засяга живота на хиляди българи.

    #2
    Само мога да кажа - "Браво!". А ако се намери начин да се намалят и "черпенията", от цялата офанзива може и да има някакъв ефект.
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    Коментар


      #3
      Аз само се чудя с какъв акъл ще сложат на осевата линия мантинели Че нали някой ТИР, ако закъса след завоя ще му се хвърлим на гърба без да може да го избегнем.Мантинели ... посредата на пътя - това е лудост! Да вземат да разширят по-добре пътищата, отколкото да слягат простотии по пътищата. Странно ми е как ще се чистят зимата пътищата при това положение Виж да се колко са безпомощни органите на КАТ!

      Коментар


        #4
        Re: Караш бързо - 250 лв. глоба и 3 месеца без книжка

        doofiat написа:
        По осовата линия между платната за движение ще започнат да се издигат високи прегради от следващия месец, за да се предотвратят челните удари, които са 30% от катастрофите в страната.
        Вече съм напълно наясно, че някои държавници са за лудницата!!!
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          Това ,което ,ще гласуват , вижте кога е предложено.http://dokkpbdp.mvr.bg/NR/rdonlyres/...5/0/ZIDZDP.pdf
          Да попиташ може да бъде моментен срам, но да не попиташ и да останеш невеж, е доживотен срам.
          Brava 1.4 12V SX

          Коментар


            #6
            Ето това се нарушава най-много:§14. Създава се нов чл. 50а със следното съдържание:
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Относно задръстванията за навлизане в кръстовище при разрешаващ сигнал, но невъзможност да се изтеглиш, всичко това е много субективно...в Европа, това отдавна е решено чрез въвеждане на кръгови движения, вместо заплетени кръстовища...Аз лично смятам, че кръговото кръстовище може да разреши проблемите на задръстванията, особено ако е поне с 2 платна и с обиколка примерно 150 - 200 метра...А за мантинелните преграждение съм "ЗА", дори да бъдат от бетон на височина поне 50 см...., особено на завои над 120 градуса...
              FIAT Marea ELX 1.6/16 V '98

              Коментар


                #8
                Re: Караш бързо - 250 лв. глоба и 3 месеца без книжка

                kiro_of_the_day написа:
                doofiat написа:
                По осовата линия между платната за движение ще започнат да се издигат високи прегради от следващия месец, за да се предотвратят челните удари, които са 30% от катастрофите в страната.
                Вече съм напълно наясно, че някои държавници са за лудницата!!!
                Що бе Киро, какъв е проблема? Мантинелите вършат добра работа. Ако не я нацелиш в началото... Аз лично съм шокиран от едно решение плеснато на "Цариградското".Преди 7-ми километър има един участък на който замениха стандартана мантинела с някакви въжета!!!За мен това върховен кретенизъм нямащ нищо общо с безопасноста...
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #9
                  Re: Караш бързо - 250 лв. глоба и 3 месеца без книжка

                  Esper написа:
                  kiro_of_the_day написа:
                  doofiat написа:
                  По осовата линия между платната за движение ще започнат да се издигат високи прегради от следващия месец, за да се предотвратят челните удари, които са 30% от катастрофите в страната.
                  Вече съм напълно наясно, че някои държавници са за лудницата!!!
                  Що бе Киро, какъв е проблема? Мантинелите вършат добра работа. Ако не я нацелиш в началото... Аз лично съм шокиран от едно решение плеснато на "Цариградското".Преди 7-ми километър има един участък на който замениха стандартана мантинела с някакви въжета!!!За мен това върховен кретенизъм нямащ нищо общо с безопасноста...
                  Абсолютно!!! Ако тръгне някой джип да се хвърля в насрещното, няма да го спре нищо.

                  Коментар


                    #10
                    doofiat написа:
                    Аз само се чудя с какъв акъл ще сложат на осевата линия мантинели Че нали някой ТИР, ако закъса след завоя ще му се хвърлим на гърба без да може да го избегнем.Мантинели ... посредата на пътя - това е лудост! Да вземат да разширят по-добре пътищата, отколкото да слягат простотии по пътищата. Странно ми е как ще се чистят зимата пътищата при това положение Виж да се колко са безпомощни органите на КАТ!
                    Тва не го решава КАТ бе мой човек Кога най накрая ще заденете че КАТ-аджийте са само изпълнители

                    Коментар


                      #11
                      doofiat написа:
                      Мантинели ... посредата на пътя - това е лудост! Да вземат да разширят по-добре пътищата, отколкото да слягат простотии по пътищата.
                      Оня ден се прибрах от Солун (Гърция )- там не видях 1 двупосочна улица, повярвайте ми. 2 успоредни улици и двете еднопосочни. Най-интересното беше, че на едно ужасно кръстовище с 1 светофар в рамките на 30мин. нямаше нито 1 положение за катастрофа, хората си се изчакваха, както си му е ред,че и пешеходците си пресичаха спокойно. Ама в Гърция - за съжаление! Няма много връзка, но исках да споделя това си впечатление. Иначе карат много Пунтота (от тез ритнатите отзад).

                      Коментар


                        #12
                        Mindzu написа:
                        ...Оня ден се прибрах от Солун (Гърция )...
                        Е хайде де, чакаме впечатления в снимки! :D
                        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                        Коментар


                          #13
                          Yoda написа:
                          Относно задръстванията за навлизане в кръстовище при разрешаващ сигнал, но невъзможност да се изтеглиш, всичко това е много субективно...в Европа, това отдавна е решено чрез въвеждане на кръгови движения, вместо заплетени кръстовища...Аз лично смятам, че кръговото кръстовище може да разреши проблемите на задръстванията, особено ако е поне с 2 платна и с обиколка примерно 150 - 200 метра...А за мантинелните преграждение съм "ЗА", дори да бъдат от бетон на височина поне 50 см...., особено на завои над 120 градуса...
                          Всеки ден минавам през 3 различни кръгови кръстовища общо 4 пъти.Всеки път някой ме засича (поне на 5-ти километър). От кръговото по-лошо няма!Да ги махнат съвсем тия кръгови, ще съм най-щастлив.А какво толкова трудно има да преценим дали ще се изтеглим? Ако до средата на кръстовището има коли, спрете на стоп линията, дори да е зелено. След като колоната се изтегли ако продължава да свети зелено навлезте в кръстовището. Вече навлязъл имаш право да се изтеглиш! Ако не - останете до следващото зелено.Аз това го правя, когато не бързам за никъде (тоест по-често) или когато не съм карал преди това цял ден......иначе след като съм похарчил тонове бензин за висене по кръстовищата си навлизам и не ме интересува... Да са направили светофарите по-добре! И да престанат с тия агресивни ремонти! Нека ремонтират, но по малко по малко... а не изведнъж, все едно сме пред избори!
                          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                          Коментар


                            #14
                            това с навлизането в кръстовище при невъзможност да го напуснеш веднага, е от правилника, и ако го сториш, вече си в нарушение. за съжаление никой не го спазва (пример, който се сещам: константин величков и стамболийски вечер, никакъв шанс да минеш на зелено по стамболийски, там ако не нарушиш някое правило за движението ще си седиш вечно от едната страна). това с мантинелите... ми нека да сложат на околовръстното от страната към чепинци и подгумер. да видим как точно ще стане, то там две коли се разминават трудно на места, та какво остава мантинели да напляскат. по-скоро да разширят пътищата, а не да измислят глупости.
                            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                            Коментар


                              #15
                              Преди 2 дена ме спряха срещу София Ленд с 102Км/ч и без колан.Там ограничението е 40км/ч(толкова е при пешеходните пътеки дето ме спряха)Разминах се с абсолутно нищо.Нито ми взеха книжката нито акт нито нищо.Е това е късметЗа 2-ри път ми се случва да не ми вземат нищо.!1-вия път минах на червено Yellow_Flash_Colorz_PDT_13
                              -Има ли курви,попита Жоро Италианеца.
                              -Рускини!Отговори Бесния.Тази вечер ще шибаме Великия Съветски Съюз!

                              FIAT BRAVO HGT 2.0 20V-147k.c.

                              Коментар

                              Working...
                              X