Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нова машина за сървър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нова машина за сървър

    Както обещах снощи, днес пускам една подходяща конфигурация за сървър. Машината е доста хубава, макар и с някои компромиси. За съжаление цената си е цена.Ето и параметрите:Дъно: ASUS P5L-MX /LGA775/945GПроцесор: P-D 805 /DUAL 2.66G/LGA775/BOX (Двуядрен)Рам: KIT 2 X 512MB A-DATA DDR2 533 (Двуканална)Райд: 2 x 160GB HITACHI T7K250/SATA2/8MКутия: FOXCONN 3GTH001//FSP 400W PFCКлавиатура: HP SILVER/BLACK /PS2Нужда от оптичен диск, флопи, мишка и други такива шукариети, мисля че няма. Бекъпите мога да се правят на място, и да се теглят през мрежата за да се запишат на диск.Цената на която аз мога да взема тази машина е: 510 долара без ДДС.Държа дебело да подчертая, че тази машина бих я взел на цената на която МОСТ ми я дава. Тоест, няма да си сложа и стотинка комисионна, нито за труд, нито за асемблиране, нито за поддръжка.Гаранцията е като цяло 3 години.За съжаление, както казах вчера, цената е твърде висока.Но, всички заедно можем много И да се караме, и да се обичаме.
    Analog Man...

    #2
    Мисля, че с това чудо ще решим въпроса за години напред. Обсъдете въпроса и на утрешната среща в София! Тъй като си се заел с въпроса - ако си съгласен - дай някаква сметка, по която да се превеждат пари, който когато преведе - да пише кога и колко е превел в тази тема - и когато се съберат парите - ти поръчваш и купуваш машината. Натам - лесно. Или пък - на срещата се разберете и тук публикувате сметката по - която да се внасят пари на чие име е сметката и т.н.Ако се приеме (и след обсъждането на срещата) аз се наемам да разпратя и ЛС на най-редовнитепосетители на форума за това спомоществователство - мисля, че ще съберем сумата без проблем.25-30 души по 30-40 лева - и готово.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      kiro_of_the_day написа:
      Мисля, че с това чудо ще решим въпроса за години напред. Обсъдете въпроса и на утрешната среща в София! Тъй като си се заел с въпроса - ако си съгласен - дай някаква сметка, по която да се превеждат пари, който когато преведе - да пише кога и колко е превел в тази тема - и когато се съберат парите - ти поръчваш и купуваш машината. Натам - лесно. Или пък - на срещата се разберете и тук публикувате сметката по - която да се внасят пари на чие име е сметката и т.н.Ако се приеме (и след обсъждането на срещата) аз се наемам да разпратя и ЛС на най-редовнитепосетители на форума за това спомоществователство - мисля, че ще съберем сумата без проблем.25-30 души по 30-40 лева - и готово.
      Аз съм доста скаран с финансиите. Предпочитам да си се занимавам с компютри. Нямам желание да събирам пари, да се карам с банки и прочие
      Analog Man...

      Коментар


        #4
        Утре трябва да го обсъдим!
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Колеги, защо не обмислите и вариант за хостинг. За сумата, която се спряга смятам може да се получи добра оферта за 3г. За тоя период компа ще се амортизира така или иначе.
          Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

          Коментар


            #6
            Re: Нова машина за сървър

            p_kolev написа:
            Ето и параметрите:Дъно: ASUS P5L-MX /LGA775/945GПроцесор: P-D 805 /DUAL 2.66G/LGA775/BOX (Двуядрен)Рам: KIT 2 X 512MB A-DATA DDR2 533 (Двуканална)Райд: 2 x 160GB HITACHI T7K250/SATA2/8MКутия: FOXCONN 3GTH001//FSP 400W PFCКлавиатура: HP SILVER/BLACK /PS2Цената на която аз мога да взема тази машина е: 510 долара без ДДС.
            Аз се доверявам на избора на p_kolev , а и кой ли би отказал на подобна конфигурация, ще ни е конфортно поне 2-3 години!Работата обаче е там, че не можем да чакаме докато се съберат парите и тогава да се купува - те може цял месец да ги събираме, а през това време агонията със старата техника ще ни довърши психически! Приготвил съм 100лв. + 20лв които са на perlsite, к а ж е т е на кого да ги пратя!Знам, че има още колеги които имаха на сърце долу-горе по толкова, та да ги събираме!!! Има и още много навити за каузата- кой колкото може да си позволи, ама на кого да се изпращат ???....

            Коментар


              #7
              Ами освен аз да се наема със събирането или Nino... нали сме банкери..Утре ще си видя номера на сметката който иска да превежда.
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                Според мен най-чисто ще е да се открие нарочна сметка са целта. Но наистина - нека го обсъдим утре!
                FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                Коментар


                  #9
                  Има ли резултати от обсъждането, днес е вече 13?

                  Коментар


                    #10
                    hit-ko написа:
                    Има ли резултати от обсъждането, днес е вече 13?
                    Определено има резултат, но нека колегите да споделят за резултатите

                    Коментар


                      #11
                      Ами резултатът е, че решението на проблема се струпа на главата на zgabrovski. :D Както тук, и на срещата имаше повече от едно мнение по въпроса. Последно - оставаме на варианта колокейшън и взимаме машина на старо, но сървърна. Когато успее, Здравко ще провери на място машината, към която се насочихме. Ако е това, за което си мислим, вероятно няколко души ще се напънем да съберем пари и да я купим (очаква се да струва ориентировъчно около 600 лв.). След това Здравко ще обяви дарителска сметка, в която който има желание и възможност да изпрати някой лев. По тези въпроси очаквайте включване от Здравко.
                      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                      Коментар


                        #12
                        Ето и сметката:IBAN: BG39WEBK93101009002710 BIC: WEBKBGSFБанка "НЛБ Запад Изток" АДЗдравко ГабровскиПишете в основанието "Прехвърляне на средства" а в още пояснения - "Сървър"Ще докладвам стриктно аз всеки получен лев, после ще сложа и копие от документа с който е закупена машината.П.С. Първото дарение е от мен - 100 лв.
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                        http://forum.fiat-bg.org

                        Коментар


                          #13
                          Здравко, предлагам за целта да пуснеш нова (важна) тема. Мисля също, че ще е добра идея, който изпраща парички по сметката, да изпраща и по едно ЛС на Здравко с името си, защото иначе той едва ли ще знае кой е човекът във форума.Смятам още, че ще е стимулиращо да се публикува и списъка на дарителите (с никовете им де, не с имената). Нека да се знае кой е отделил от залъка си за идеята!
                          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                          Коментар


                            #14
                            От мен - 30 лева, но във вторник - тогава най-рано ще стигна до банка!
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              Аз ще ги пусна в понеделник и ще пратя лично на Здравко!

                              Коментар

                              Working...
                              X