Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за висок разход на браво тд100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за висок разход на браво тд100

    от няколко седмици насам ми се вдигна изведнъж разхода драстично. понеже не ми дава други признаци на неизправност, имам подозрения че или дневния километраж нещо не отчита коректно, понеже го забелязвам на няколко пъти да не зацепва след нулиране или тези по бензиностанциите лъжат неугледно, споделете вашето предположение също така съм за смяна на филтри, може ли и от това да дава ефект
    Bravo SX TD100, 1997

    #2
    Здравей колега,За се установи дали има действително проблем трябва да смениш консумативите - горивен, въздушен филтър. Причина са за покачване на разхода. В случай, че няма ефект си виж дебитомер/въздухомер дали е включен и дали работи. Аз лично карах без дебитомер около 6 месеца, защото някой беше извадил кабела. Усети се разлика. Възможно е също да е от катализатора. Колегата Dodo 155 беше си го махнал и каза, че имало голяма разлика в поведението на колата. Пусни една добавка за почистване на горивната система, за да видим дали не имало някакво подпушване в нея.И така, смени си филтрите на първо време.А ти на диагностика водил ли си колата? Добре е като си купиш дизелче да мине през компютъра за някакви грешки. Ако има някакъв проблем веднага ще се види на компа в повечето случаи.

    Коментар


      #3
      Само да споделя, че моята кола е с работещ дебитомер, почистени с добавка инжектори, нови филтри, махнат катализатор (филтър за твърди частици при дизелите) и ми дава разход около 9 в града! Извънградско 6.5 някъде. Според мен, когато по книжка на някоя кола и дават да гори 8.7 в града е нормално да гори 9! А тези, които гоят 6-7 литра в града... не знам... сигурно не спират по светофарите.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Vladim написа:
        Само да споделя, че моята кола е с работещ дебитомер, почистени с добавка инжектори, нови филтри, махнат катализатор (филтър за твърди частици при дизелите) и ми дава разход около 9 в града! Извънградско 6.5 някъде. Според мен, когато по книжка на някоя кола и дават да гори 8.7 в града е нормално да гори 9! А тези, които гоят 6-7 литра в града... не знам... сигурно не спират по светофарите.
        Значи аз бях се притеснил, че ми гори повечко, но вече три пъти поред зареждам за 20 лв това са 12 литра. С тях минавам около 150 км градско, което дава около 8 л/100. Но държа да уточня, че от Горна баня си включвам на 5-та редовно по бул. България. Иначе извънградско е около 6,5 л, но скоростта е 120-130 където може извън магистралата.

        Коментар


          #5
          до колегата doofiat: благодаря за отзивчивостта. къде точно се намира този въпросен дебитомер и неговия конектор, та да проверя дали е наред? иначев момента ми върви за 12 литра около 140 км и по-малко, а когато я купих, първо вървеше мн по-добре, пък и в града ми даваше разход около 7, така че със сигурност съм за нови филтри и масло.
          Bravo SX TD100, 1997

          Коментар


            #6
            Тука става малко дежа-ву:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=8996
            Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
            Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

            Коментар


              #7
              simps написа:
              до колегата doofiat: благодаря за отзивчивостта. къде точно се намира този въпросен дебитомер и неговия конектор, та да проверя дали е наред? иначев момента ми върви за 12 литра около 140 км и по-малко, а когато я купих, първо вървеше мн по-добре, пък и в града ми даваше разход около 7, така че със сигурност съм за нови филтри и масло.
              Сменя ги тия филтри и дай да видим какво ще стане. Иначе то и аз често правя с 12 л под 120 км, но това си е вече заради задкурмилното устрйство

              Коментар


                #8
                най-накрая смениг всички консумативи, ремък и ролки за сега май разхода ми падна малко- към 8 на градско, ама след първото презареждане от пълно празно ще ви споделя със сигурност
                Bravo SX TD100, 1997

                Коментар


                  #9
                  Добре, а я ми кажете при положение, че разхода е 13.9/100км и всички консумативи са на 2000 км максимум къде може да е проблема?Снощи си зареждах колата и си го сметнах ... Събрах границите Еба ти Пунто-то Най-интересното е, че за давам такъв разход отзад трябва да съм като локомотив, ама няма почти никакъв пушек нито на студено, нито на топло Мотора мърка като котенце и грам не мени обороти Незнам къде да търся проблема п.с. Разхода от подписа не съм го ъпдейтвал, защото ще ми избоде очите ... но ще го направя скоро
                  http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                  Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                  FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                  FIAT Punto 99' 1.7 TD

                  Коментар


                    #10
                    както вече споменах, иамам доста големи съмнения, че на бензиностанциите яко лъжат с количеството, особено при пълнения от тип за ’хх’ лева, дето натискат сумата и колонката сама спира
                    Bravo SX TD100, 1997

                    Коментар


                      #11
                      Добре де, къде зареждате?Да не би да си пълните на шпионски бензиностанции?

                      Коментар


                        #12
                        където и да зареждаш, ако догадките ми са верни не може да си сигурен, че не те лъжатзанчи аз съм ит специалист и съм сигурен, че е напълно възможно колонките да са програмирани така, че като кажеш зареди ми за 20 лв да показват едно, а да пълнят друго. същевремено като мине проверка, те си сипват на нормален режим и гледат мерката 5 литре, колонката също показва 5 литра, защото при проверка гледат това, а не им казват сипи за еди колко си лева, понеже количеството не е никога кръгли литрив БГ може всичко да се случи забелязвали ли сте, че в повечето бензиностанции дори не желаят да пълнят в туба, когато си закъсал
                        Bravo SX TD100, 1997

                        Коментар


                          #13
                          ми, говорите за нормални разходи, с изключение на колегата с пунтото - 1.7тд - 13.9 за сравнение, на мен ми даде, чисто градско - софия, и по задръствания си кисна и над 2000 го карам - рядко, с лукойлска нафта, браво тд100 - 8-8.5по сметки ми излезе точно 8.2, от пълно до пълно - с 39л изминах около 475км, а с 20лв минавах към 130-135км. да ви кажа доволен съм, 100 коня - 8-8.5, а по рано карах сеат 1.4 - 60 коня - 10-10.5 мисля, че е нормално за задръстената София поздрави, колеги
                          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                          e30 forever!

                          Коментар


                            #14
                            Винаги пълня до горе и не зареждам на крими бензиностанции Снощи я заредих на бензиностанция и колонка където зареждам служебната кола с нафта и ще засека разхода, защото Орел 1.7cdti ми харчи 6/100 градско и извънградско с доста спортно каране.Въпроса е ако този разход ми се потвърди Тогава или ще я продавам или ще трябва някой гуру на дизелите да я оправя
                            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                            FIAT Punto 99' 1.7 TD

                            Коментар

                            Working...
                            X