Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да решим проблема с форума веднъж за винаги и изотзадзе.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да решим проблема с форума веднъж за винаги и изотзадзе.

    Колеги, Вече стана ясно, че машината набедена за уеб сървър на нашия форум, е толкова стара, че нищо чудно като се накачулят 100 човека във форума да стават манджи. Тази машина е подходяща само за рутер, не и за уеб сървър. Още повече, че тук освен уеб имаме и ДБ сървър със сложни заявки изискващи много юркане на базата данни.Вместо да се купува рам памет, нека да инвестираме 200 лв в една по-хубава машина. За 200 лева от Лиана може да се купи P4 базирана машина с най-старите ядра (Уиламет), работеща с SDRAM. Аз лично съм готов да даря 20 лева на срещата в четвъртък.Предлагам, на срещата в четвъртък (на която се каня да дойда да се видим най-накрая), всеки, който има желание, да дари колкото може. Така за нула време ще съберем нужните средства за сравнително хубав уеб сървър за средни натоварвания. Освен това, аз се самопредлагам за инсталиране и настройка на средата (Linux Slackware, Apache, PHP, MySQL, WebMin, Awstat, ClamAv).Предложението ми е следното:1. Да се реши каква точно машина искаме да купим.2. Да се определи колко точно струва3. Да се направи отделна тема, в която има банкова сметка и лице отговарящо за събиране на парите.4. Всекидневно, лицето отговорно за дарението, да дава отчет в темата.Мисля, че предложеният от мен начин е най-добрият за нашият форум и сайт.Като екстра, може да се обяви конкурс за дизайн на сайта. Наградата може да е реклама WinkПоздрави на всички.
    Analog Man...

    #2
    Идеята е чудесна, не е нова, но досега по една или друга причина - не се реализира! Така мисля, че ще е най-добре! 10 души по 20 лева са 200 лева! Мисля, че ще съберем и повече пари, с които може да се покрият и други разходи! С две ръце "ЗА"! Най-добре го обсъдете на следващата среща в София в подробности и да се дерзае! Бройте и мен в донорите с 20 лева! п.п. Между другото днес машината (сървъра) работи много добре струва ми се! Но докога!? Така че, да действаме! п.п. 2 Тъкмо го написах и ... пак номерца...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Абсолютно подкрепям колегата, като мога да добавя следното:В момента машината е действително старичка, но периферията и ( Хард дискове, CDROM, захранващи блокове) са сравнително нови и в тях има още хляб. Според мен може да минеме само с едно по - ново дъно с процесор PIV и РАМ 512 - ще е напълно достатъчно.Аз може да се ангажирам да свърша тая работа днеска... дано имам време, после ще представя сметката.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        Какво мислите за следното:HP PIII 800, 512MB, i815, Sound, USB, LAN ?Според вас ще бъде ли достатъчно?
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Струва ми се, че и това ще е временно решение. Не съм
          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            #6
            Ето едно подходящо според мене предложение:http://www.vtoraupotreba.com/ - На заглавната страница.Проблема е че трябва да се съберат 430 лв.
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              Давайте да определяме сумата на всеки от нас и да действаме!Аз съм ЗА!
              Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

              Коментар


                #8
                Ни най малко не искам да ве развалям конструктивния диалог Но... Нали има "Клуб ФИАТ България" който е регистриран, по законен ред с всичките му там юридически работи!Би трябвало да има счетоводител,сметка,секретар,председател и тн.Членовете да плащат членски внос....и така.. Та искам да кажа че тръгвате в погрешна посока,с тея сметки определяне на хора...пари на ръка и другите работи, който сте казали по горе!

                Коментар


                  #9
                  beer написа:
                  Ни най малко не искам да ве развалям конструктивния диалог Но... Нали има "Клуб ФИАТ България" който е регистриран, по законен ред с всичките му там юридически работи!Би трябвало да има счетоводител,сметка,секретар,председател и т н.Членовете да плащат членски внос....и така.. Та искам да кажа че тръгвате в погрешна посока,с тея сметки определяне на хора...пари на ръка и другите работи, който сте казали по горе!
                  Като гледам къф готин подпис си избацал.... що там не одиш да даваш акъл а?ПП.. ако не съм аз, все некой щеше да ти го каже, така,че не се аби да праиш дуплика.
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    Колегата е прав, за какво сме членове на клуба като само се дискутира за превилегиите на членовете но не и за техните задължения, не знам колко точно са членовете за момента и едва ли те се нуждаят от членски карти и тем подобни документи за да започнат да плащат членски внос. Замислете се само примерно 50 човека по 3-4 лева на месец вноска биха решили доста финансови проблеми. Спонсорството си е спонсорство но за мен решаващ ще е членския внос.

                    Коментар


                      #11
                      stenli написа:
                      Колегата е прав, за какво сме членове на клуба като само се дискутира за превилегиите на членовете но не и за техните задължения, не знам колко точно са членовете за момента и едва ли те се нуждаят от членски карти и тем подобни документи за да започнат да плащат членски внос. Замислете се само примерно 50 човека по 3-4 лева на месец вноска биха решили доста финансови проблеми. Спонсорството си е спонсорство но за мен решаващ ще е членския внос.
                      Тази инициатива stenli, не е обвързана финасово с клуба, а с една група хора които писаха ТУК:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=9641Така, че мисля засега да не намесваме клуба,членовете,членките,правата, задълженията и още к’вот се сетиш.Всеки ИМА ПРАВО да даде в контекста на темата която цитирах!
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        Nino написа:
                        beer написа:
                        Ни най малко не искам да ви развалям конструктивния диалог Но... Нали има "Клуб ФИАТ България" който е регистриран, по законен ред с всичките му там юридически работи!Би трябвало да има счетоводител,сметка,секретар,председател и т н.Членовете да плащат членски внос....и така.. Та искам да кажа че тръгвате в погрешна посока,с тея сметки определяне на хора...пари на ръка и другите работи, който сте казали по горе!
                        Като гледам къф готин подпис си избацал.... що там не одиш да даваш акъл а?ПП.. ако не съм аз, все некой щеше да ти го каже, така,че не се аби да праиш дуплика.
                        Топката в мойто поле не обичам да оставям Така че дупликата е неизбежна!Та...Приеми написаното от мен,като мниние на човек,който е страничен наблюдател!Който няма нищо общо с форума ви и клубът ви !Нито искам да давам съвети,нито пък акъл на когото и да било!Или човек пак не може да се изказва в тоя форум?П.п Поста ми беше абсолютно добронамерен И какво му има на подписа И на мен не ми харесват котки,но не занимавам хората с тая работа!

                        Коментар


                          #13
                          [quote:6fe5ef252c="Pecho"]Струва ми се, че и това ще е временно решение. Не съм

                          Коментар


                            #14
                            beer написа:
                            Топката в мойто поле не обичам да оставям Така че дупликата е неизбежна!Та...Приеми написаното от мен,като мниние на човек,който е страничен наблюдател!Който няма нищо общо с форума ви и клубът ви !Нито искам да давам съвети,нито пък акъл на когото и да било!Или човек пак не може да се изказва в тоя форум?П.п Поста ми беше абсолютно добронамерен И какво му има на подписа И на мен не ми харесват котки,но не занимавам хората с тая работа!
                            Не бъркай подписа с аватар! Котаракът е в аватара ми, подписът е съвсем друго нещо! Аз лично нямам никакво лошо отношение нито към подписа ти, аватара и квото щеш още."Страничен наблюдател" мога да бъда аз... човекът който нито се е регистрирал, нито се е опитвал да да дава акъл в т.нар."друг" форум.Не, не съм казал ,че човек не може да се изказва в "този" форум, напротив, желателно е, и те статистиките си говорят кой,къде се изказва...НО, има нещо тънко, което ти много добре знаеш и усещаш.Още повече,че лично за себе си си взел някакво решение... ВЕЧЕ...дръж на него!ПП...Ся, да не фанеш да се САМОИЗТРИЕШ от "този" форум, както направиха някои от ПАТРОНИТЕ на "другия".. само и само да не ги разбираме кога са надничали тук..... МАЛИИИ МЪКА,МЪКА......
                            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                            Коментар


                              #15
                              zgabrovski написа:
                              Ето едно подходящо според мене предложение:http://www.vtoraupotreba.com/ - На заглавната страница.Проблема е че трябва да се съберат 430 лв.
                              Ще си позволя да не се съглася с тази "подходяща" конфигурация.Моята идея беше да се вземе по-добра от сегашната машина на много приемлива цена.В Лиана (може и на друго място, разбира се) нормална машина със следните параметри:PIV 1,6GHz/256RAM/20-40GB/1.44+CD+SB+AGP COMPAQ,IBM,DELL,HP SLIMструва 250 лв с 1 година гаранция.От друга страна, ще направя и уговорката, че написаното по-долу важи само ако се спрем на варианта нов компютър.Ще започна с малко теория.Нещата които товарят един уеб сървър могат да се разделят много грубо на 3 части:1. Мрежови заявки (тук главния виновник за забавяне е широчината на интернет канала)2. Заявки към базата към уеб сайта и базата данни3. Заявки към твърдия диск, следствие на 1 и 2С други думи, основните неща които исканата от нас машина трябва да притежава са: Хубав процесор, РАМ, бърз хард диск. Мрежовия трафик, няма да го коментирам, защото ако успеем да направим 1 mbps трафик към сървъра, ще направим хиляди левове от реклама Това което виждам в тази машина е процесор Селерон и бавен хард диск (с обороти 5400)Паметта е най-лесна да се манипулира.Селерона, обаче е ниско-класен процесор, предназначен само за офиси. На нас ни трябва бърз и мощен Пентиум 4 базиран процесор (тук моля привържениците на АМД да не казват колко хубави са Котлоните )Хард диска е от съществено значение при обработка на запитванията към базата данни. Като ще взимаме нещо, нека то поне да е хубаво. RAIД масив с 2 SATA диска би ни свършил чудесна работа. Като цяло изводите са следните:1. Хубава машина трябва да има P4, 1 GB RAM, RAID SATA2 HDD и вградено видео.2. Дъно от добър и качествен прозиводител - примерно ASUS3. Клавиатура Утре, понеже сега съм си у дома ще пусна и примерна конфигурация от МОСТ. Цената според мен ще се върти около 700 лева за това нещо.Едно е комп за 250, друго е комп за 700. Всичко зависи от самите нас.Според мен, ние имаме шанса да направим едно, другото или нищо Поздрави на всички.
                              Analog Man...

                              Коментар

                              Working...
                              X