Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помагайте ако можете ,че направо ми писна.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помагайте ако можете ,че направо ми писна.

    Здравейте.Проблема ми е следният.Автомобила ми е Пунто 1994 година.1.1 мотор.Имам вибрации при спиране във волана .Смених си спирачните дискове с нови brembo .Накладките не съм сменял ,те са bendiks и са на 2000км.И вибрациите си продължават.Водачите на спир. апарат според мен са си на ред а също и гумите.Вече не знам какво да правя. Yellow_Flash_Colorz_PDT_01

    #2
    Провери си амортисьорите. Само при силно натискане на педала ли има вибрации или и при леко?
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    Коментар


      #3
      Само при по голяма скорост.Няма значение как го натискам все тресе.Казаха ми че единя макферсон е изпуснал.

      Коментар


        #4
        Износени части на кормилното управление може би...?Провери ли това?
        N.Y. State of Mind

        Коментар


          #5
          Уточни за какви точно части става дума ,че не ми е много ясно.

          Коментар


            #6
            Амортисьор, биалетки, тампони в окачването (на носача), изкривен тас
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Крива джанта, небалансирани гуми!

              Коментар


                #8
                sota написа:
                Само при по голяма скорост.Няма значение как го натискам все тресе.Казаха ми че единя макферсон е изпуснал.
                Щом са проверени тези неща ,които изброяваш,най-вероятно е амортисьора,той е един от основните възли в Макферсона...Само за протокола-към колегата ВО-Пунто 1 няма биалетки.
                Ex. Grande Punto Driver

                Коментар


                  #9
                  Сменя ли се само амортесьора или трябва целия макферсон да се смени?

                  Коментар


                    #10
                    проблем

                    Браво vesko.t един от малцината знаещи че PUNTO М1 НЯМА БИАЛЕТКИ много казват за тези биалетки но тук ги няма поне на тези модели
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      sota написа:
                      Сменя ли се само амортесьора или трябва целия макферсон да се смени?
                      Сменя се само амортисьора,но не е пълнител в тръба,както е на Опел , Ауди и др.,на него е долната чашка на пружината и ушите за захващане на шенкела.
                      Ex. Grande Punto Driver

                      Коментар


                        #12
                        Добре.Мерси за отговорите ви. :P

                        Коментар


                          #13
                          Re: Помагайте ако можете ,че направо ми писна.

                          sota написа:
                          Здравейте.Проблема ми е следният.Автомобила ми е Пунто 1994 година.1.1 мотор.Имам вибрации при спиране във волана .Смених си спирачните дискове с нови brembo .Накладките не съм сменял ,те са bendiks и са на 2000км.И вибрациите си продължават.Водачите на спир. апарат според мен са си на ред а също и гумите.Вече не знам какво да правя. Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
                          Друга причина при подобна вибрация при спиране е разбит тампон на носачите, особенно на някой от задните тампони на носачите!

                          Коментар


                            #14
                            Мисля за това което казваш,че там всимко би трябвало да е наред според думите на компетентните лица ,тоест монтьорите при които съм ходил .

                            Коментар

                            Working...
                            X