Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси Фиат Albea

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпроси Фиат Albea

    Имам няколко въпроса за фиат АлбеаВ момента ми предлагат една и много се чудя дали да си е купяДвигателя е 1.6 бензин 16v горе долу 105 коня, на 3 годиниНикъде немога да намеря оферти за такъв фиат, дори на страницата на ауто италия, нямат данни макар че виждам все повече таксита с такива колиТака че незнам горе долу каква и е разумната цена, освен това незнам и цената за нов автомобил поне малко да се ориентирамТествал съм я няколко пъти вече, тази кола сама си върви, изобщо много лесно се карапо отношение на возията имам малко претенции, но като цяло е добреАко някой може да ми даде някаква информация или линк ще му бъда благодарен

    #2
    За двигателя - предполагам че е 1.6 16V известен от Браво/Брава или по - новата модификация от Стило. За окачването идея нямам какво е но имам предположение че е на Палио (Пунто). Ако колата ти е хванала окото мини през сервиз за преглед и компютърна диагностика, ако има нещо компютъра ще си го изплюе. За цена - имам спомена че като нова тая кола е около 15000, така че туа трябва да е доста надолу.Ако успееш да и вземеш номера на рамата тука лесно може да проверим кога точно е произведена, както и с кой точно двигател е.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      До колкото знам се предлага между другото от Ауто италия, защото все пак е турски фиат.Тук има малко данни за нея.http://auto.dir.bg/modifications-v2....riant=1721Но с различен двигател.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Може да питаш колегата hit-ko ,той ги продаваше като дилър на ФИАТ, и колегата bahricin ,той е в Турция,но говори и пише отлично на български,работил е в заводите на ФИАТ в Tурция,сега е в заводите на БОШ ,човека е от бранша.В БГ се продаваше от Ауто Италия, имаше я в стария им сайт...
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          мерсй за комплйментйте ВЕСКО,да от бранша сам в момента даже дйректно работя в пройзводството на спйрачкйте на АЛБЕА,,,та ако мога да бъда полезен с нещо ще е удоволствйе за мен,,,в момента карам ПАЛЙО ,хечбек модела на тазй колйца 1,2 16v fire... ймам поне 20тйна познатй й колегй който карат АЛБЕА OT 3-4godini насам, колата е дйзайнйрана за по тежкй пътнй условйя й мога да кажа че като купе й окачване е доста по здрава от много западнй колй,,,(тест колата АЛБЕА в завода е йзмйнала над 200 000 км за годйна й в това отношенйе нйкаквй проблемй твърдят мой познатй тест пйлотй) досега не съм чувал й от другй за някаквй същественй проблемй...прй нас най голямата беля е цената на бензйна (около 3 лева) й данъцйте,за това се предпочйта 1.2 й 1,3 мултйжет...1.6 в много малкй колйчества се продаде на тр пазара. моторът е на мареа,брава й тн ,доколкото знам скоростната е по разлйчна от тазй на мареа й казват че возйята е голям кеф цената на ново в тр варйра от 22-33 000 trl=bg lv в завйсймост от двг й опцйй а на втора ръка 13*20 000 според годйна й състоянйе на колата за бг пйтай най добре бате hit-ko... понякога й аз се замйслям защо не съм купйл АЛБЕА вместо ПАЛЙО защото е по удобна за семейството ,йма огромен багаж й купето е по шйрочко успех
          petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

          http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

          Коментар


            #6
            Re: Въпроси Фиат Albea

            johnsmith написа:
            Имам няколко въпроса за фиат АлбеаВ момента ми предлагат една и много се чудя дали да си е купяДвигателя е 1.6 бензин 16v горе долу 105 коня, на 3 годиниНикъде немога да намеря оферти за такъв фиат, дори на страницата на ауто италия, нямат данни макар че виждам все повече таксита с такива колиТака че незнам горе долу каква и е разумната цена, освен това незнам и цената за нов автомобил поне малко да се ориентирамТествал съм я няколко пъти вече, тази кола сама си върви, изобщо много лесно се карапо отношение на возията имам малко претенции, но като цяло е добреАко някой може да ми даде някаква информация или линк ще му бъда благодарен
            Тази кола е с някаква невероятна здравина по ходовата част!Когато за първи път я пуснаха в България си тръгна с рекламата за подсилено окачване, като за нашите условия, но тогава никой не му обърна внимание защото тя всяка кола си върви с някаква реклама - къде истина, къде не.... свикнали сме.Да, ама обслужваме няколко такива автомобила с таксиметрова дейност, някои вече на по 180-200 000 км и нищо досега не е сменено по ходовата част !!!Моторите са без никакви забележки, те са си достатъчно надеждни, от ФИАТЦените на нови варираха в зависимост от оборудването им между 17600 - 18700 лв.Огромен багажник и простор в купето - останалото е пазарлък!Избора е добър, пожелавам успех и в сделката!

            Коментар


              #7
              http://www.fiat.com.tr/
              petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

              http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

              Коментар


                #8
                Христо, конкретен въпрос към теб.Това прекрасно автомобилче FIAT ALBEA продава ли се все-още тук.Щото онези АИ смениха фасона на сайта и в предлаганите модели не фигурира Фиат Албея.Въпрос към Bahricin: Албея предлага ли се с дизелови агрегати в Турция?
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  разбйрасе ето тук клйкваш на TEKNİK TABLO оранжевата кутййка й всйчко за агрегатйте й технйческйте даннй,за ценйте FİYATLAR й както се вйжда йма й ФОТОГАЛЕРЙЯ http://www.fiat.com.tr/albea_foto.htm
                  petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                  http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                  Коментар


                    #10
                    Албеа

                    Албеа се предлага с 4 двигатели - бензинов с обем 1.2 литра и осем клапана, с мощност 60 kW, същият обем, но с 16 клапана и мощност 80kW, 1.6 литров с 16 клапана и мощност 103kW, и един дизелов двигател, тип Multijet, 70kW и среден разход от 4.7 литра на 100 км.Както разбирате са много здрави в окачването, предлагат комфорт и пространство!!!
                    Истината е някъде там!

                    Коментар


                      #11
                      Re: Албеа

                      dimo4ko написа:
                      Албеа се предлага с 4 двигатели - бензинов с обем 1.2 литра и осем клапана, с мощност 60 kW, същият обем, но с 16 клапана и мощност 80kW, 1.6 литров с 16 клапана и мощност 103kW, и един дизелов двигател, тип Multijet, 70kW и среден разход от 4.7 литра на 100 км.Както разбирате са много здрави в окачването, предлагат комфорт и пространство!!!
                      ААА dimo4ko, не... нещо си объркал... киловатите които пишеш са конски сили... иначе ако имаха 1.6/16V с 103kW, още утре го купувах.Да де ама тези мотори които си писал внасят ли се в България?
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        Nino написа:
                        Христо, конкретен въпрос към теб.Това прекрасно автомобилче FIAT ALBEA продава ли се все-още тук.Щото онези АИ смениха фасона на сайта и в предлаганите модели не фигурира Фиат Албея.Въпрос към Bahricin: Албея предлага ли се с дизелови агрегати в Турция?
                        Слави, стария модел вече не се предлага в България и всеки момент се очаква внос на новия!По предварителни данни цените няма да са увеличени с повече от 1000лв, и цената ще си остане в рамките на 20 000 - а за такъв автомобил с доста разкош в интериора, смятам, че ще е перфектна цена Долу, под подписа ми съм направил един сайт, в който на "автомобили" - "галерия" има десетина снимки на новата Албея, можеш да ги разгледаш и съм сигурен, че ще ти допадне модела!

                        Коментар


                          #13
                          Re: Албеа

                          Nino написа:
                          dimo4ko написа:
                          Албеа се предлага с 4 двигатели - бензинов с обем 1.2 литра и осем клапана, с мощност 60 kW, същият обем, но с 16 клапана и мощност 80kW, 1.6 литров с 16 клапана и мощност 103kW, и един дизелов двигател, тип Multijet, 70kW и среден разход от 4.7 литра на 100 км.Както разбирате са много здрави в окачването, предлагат комфорт и пространство!!!
                          ААА dimo4ko, не... нещо си объркал... киловатите които пишеш са конски сили... иначе ако имаха 1.6/16V с 103kW, още утре го купувах.Да де ама тези мотори които си писал внасят ли се в България?
                          Колега, напълно си прав, става въпрос за конски сили, а не киловати, грешката е техническа!!!
                          Истината е някъде там!

                          Коментар


                            #14
                            Жестоки са! Обаждах се в АИ и казаха, че до месец започват да внасят и дизелов вариант 1.3 мултиджет, но 85 кс,явно леко дефорсиран вариат на 1.3 мултиджета 90 кс. Хм, доста се замислям!!!! А и в момента има 1.2 /16V с фабрично монтиран газов инжекцион.
                            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                            Коментар


                              #15
                              най-масовото такси в турция след тофаш şahin...А това сигурно не е случайна работа
                              Прикачени файлове
                              petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                              http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                              Коментар

                              Working...
                              X