Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отново за разхода на гориво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отново за разхода на гориво

    Здравейте колеги!Отново започвам болната тема.Преди време купих Пунто.Бях влюбен в тази марка кола.Сега като че ли не толкова много...Причините?Попаднах на много добър автомобил.Сравнително нов,в много добро състояние.Разходът му обаче е страхотен.В студените зимни дни стигна до 12,5-13 л.Сега-около 9.Забележете-точно според книжката.Става дума за градско каране,на бензин.И то без никакво настъпване.Кой ще ми покаже друга марка автомобил-1100 куб., 54 к.с. да харчи толкова много?Та коли по на 100-120 к.с. харчат по-малко!Карал съм и други "малолитражки",такова чудо не бях виждал!Кой ще ме обори че италианските автомобили Фиат Пунто са едни от най-неикономичните коли?Каквито и добри приказки да се чуват тук за тях-разочарован съм от ПУНТО!

    #2
    Ами в момента имам Типо и Браво - Типото писах в една от темите колко харчи - направо нищо, а Бравото е 147 коня - харчи под 9 извънградско и около 13-14 в града, това газИмай предвид, че доста натискам педала))Сгрешил съм - сега ми свърши газта и за шест пълнения на бутилката, които съм направил досега, като сметнах разхода, се оказва приблизително така:Градско: 13.7 /между всеки два сфетофара със 120/Извън: 11.2 /под 180 рядко падам/
    Alles in Ordnung

    Коментар


      #3
      Re: Отново за разхода на гориво

      Иво написа:
      Здравейте колеги!Отново започвам болната тема.Преди време купих Пунто.Бях влюбен в тази марка кола.Сега като че ли не толкова много...Причините?Попаднах на много добър автомобил.Сравнително нов,в много добро състояние.Разходът му обаче е страхотен.В студените зимни дни стигна до 12,5-13 л.Сега-около 9.Точно според книжката.Кой ще ми покаже друга марка автомобил,1100 куб. 54 к.с. да харчи толкова много?Та коли по на 100-120 к.с. харчат по-малко!Кой ще ме обори че италианските автомобили са едни от най-неикономичните коли?Каквито и добри приказки да се чуват тук за тях-разочарован съм от Пунто!
      мойта харчи градско ~ 11l/100km, а е 103 к.с , тоест почти колкото ти казваш че дават по книжка на твойто пунто, което ме насочва към следните мисли - 1) не може да се слагат под общ знаменател всички "италиянки" или 2) може би си в грешка за разхода /измерване, да си гледал за друг двигате или нещо подобно/
      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

      Коментар


        #4
        Re: Отново за разхода на гориво

        [мойта харчи градско ~ 11l/100km, а е 103 к.с , тоест почти колкото ти казваш че дават по книжка на твойто пунто, което ме насочва към следните мисли - 1) не може да се слагат под общ знаменател всички "италиянки" или 2) може би си в грешка за разхода /измерване, да си гледал за друг двигате или нещо подобно/[/quote]Всичко е точно-виж във всички каталози-Фиат Пунто 1,1-разход в града-8.9.литра.

        Коментар


          #5
          Re

          Аз имам Браво 1,6 103к.с. и Типо 1,6 86к.с. Бравото ми харчи градско около 10/100, а Типото 7,5~8/100. И при двете това е разход с включен климатик!
          Fiat Bravo 1.6 16v 103hp with K&N sport air filter

          Коментар


            #6
            аз май също влизам в малолитражките извънградско не съм го засичал никога над 6 редовно е под 5.5 градското е много непостоянно ако е само по центъра редовно е около 9 но ако се връткам по по крайните квартали стига и до 7.5. Е имало е и дни в който като кача 5 колеги в колата и докато стигнеме от медицинаска до Романса в симеоново и Перник и след Панчарево съм засичал 17литра при средни оброти е под 4000... Ама това не е каране а състезание

            Коментар


              #7
              Re: Отново за разхода на гориво

              Иво написа:
              Здравейте колеги!Отново започвам болната тема.Преди време купих Пунто.Бях влюбен в тази марка кола.Сега като че ли не толкова много...Причините?Попаднах на много добър автомобил.Сравнително нов,в много добро състояние.Разходът му обаче е страхотен.В студените зимни дни стигна до 12,5-13 л.Сега-около 9.Забележете-точно според книжката.Става дума за градско каране,на бензин.И то без никакво настъпване.Кой ще ми покаже друга марка автомобил-1100 куб., 54 к.с. да харчи толкова много?Та коли по на 100-120 к.с. харчат по-малко!Карал съм и други "малолитражки",такова чудо не бях виждал!Кой ще ме обори че италианските автомобили Фиат Пунто са едни от най-неикономичните коли?Каквито и добри приказки да се чуват тук за тях-разочарован съм от ПУНТО!
              Ами неискам да те разочаровам още повече но моето Уно е със същата кубатура и конски сили както твоето Пунто.Зимата разхода ми беше 8/100 а миналата седмица го засякох 6.8/100 - говоря за градско на бензин.
              Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
              Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
              VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
              VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

              Коментар


                #8
                Иво братле това е положението.Явно ще си ги караме с този голям разход.И аз не мога да си го обясня това горене карал съм и Жигули 1200 и 1300 но съм стигал до 7л.Сега с моето Пунто 1.2 75 коня не съм падал под 8л. и то каране с малка скорост без изцепване.Понеже е пълна инжекция сега като се затопли ще видя дали не мога нещо да му направя че след като запаля след минута две да му върна смукача принудително а то оставам с убеждението че работи на смукач докато вдигне 80градуса температура.От една седмица си дадох Мерцедеса на сина си а той ми остави Толедото си а то е 1.9 дизел и по неговите думи в София не е минавал повече от 5л нафта и сега го карам само него.Та ще търсим причината купил съм филтър за бензина и въздушен ще му махна и катализатора и трябва да постигна някакъв резултат.Карах10 години Застава Юго ами че то 4.5 до 5 л максимум стигах а тази ламя Пунто май ще ни бръкне в мозъка.
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #9
                  коцев написа:
                  Иво братле това е положението.Явно ще си ги караме с този голям разход.И аз не мога да си го обясня това горене карал съм и Жигули 1200 и 1300 но съм стигал до 7л.Сега с моето Пунто 1.2 75 коня не съм падал под 8л. и то каране с малка скорост без изцепване.Понеже е пълна инжекция сега като се затопли ще видя дали не мога нещо да му направя че след като запаля след минута две да му върна смукача принудително а то оставам с убеждението че работи на смукач докато вдигне 80градуса температура.От една седмица си дадох Мерцедеса на сина си а той ми остави Толедото си а то е 1.9 дизел и по неговите думи в София не е минавал повече от 5л нафта и сега го карам само него.Та ще търсим причината купил съм филтър за бензина и въздушен ще му махна и катализатора и трябва да постигна някакъв резултат.Карах10 години Застава Юго ами че то 4.5 до 5 л максимум стигах а тази ламя Пунто май ще ни бръкне в мозъка.
                  Иво написа:
                  Здравейте колеги!Отново започвам болната тема.Преди време купих Пунто.Бях влюбен в тази марка кола.Сега като че ли не толкова много...Причините?Попаднах на много добър автомобил.Сравнително нов,в много добро състояние.Разходът му обаче е страхотен.В студените зимни дни стигна до 12,5-13 л.Сега-около 9.Забележете-точно според книжката.Става дума за градско каране,на бензин.И то без никакво настъпване.Кой ще ми покаже друга марка автомобил-1100 куб., 54 к.с. да харчи толкова много?Та коли по на 100-120 к.с. харчат по-малко!Карал съм и други "малолитражки",такова чудо не бях виждал!Кой ще ме обори че италианските автомобили Фиат Пунто са едни от най-неикономичните коли?Каквито и добри приказки да се чуват тук за тях-разочарован съм от ПУНТО!
                  Абе зависи от колата и как е подържана,а и от къде е вкарана...Италианците не си пазат колите изобщо....Мойта кола е вкарана от германия и е на 90000км оригинални...Разхода ми е в рамките на 7градско при по-възпитано каране,иначе не мога да го кача над 10-11 даже когато карам като колин Макрей газ-спирачка и смяна на предавките на 6000об,/мин Явно вие си имате дефект в колите,не е причината в модела.....А извънградско съм м/у 5 и 10 литра/100км в зависимост дали съм с 100 или със над 180км....При мене единствената причина да не си сменя колата е че за този разход който ми дава при вървежа който извличам от нея няма да намера друга кола..
                  _______________________________________
                  0885261834

                  Коментар


                    #10
                    Италианците не си пазат колите изобщо....Извинявам се че малко се отклонявам от темата но отностно това изказване поне за моето Уно не съм съгласен.Моето Уно е 92 г. внос от Италия и е на около 50000км. и е в няма такова перфектно състояние просто.Но зависи и от хората които са им били собственици.
                    Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
                    Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
                    VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
                    VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

                    Коментар


                      #11
                      Отново за моя разход на Пунто 1,2 MPI ELX.Сутринта сложих газ на Топливо.Както винаги-25 литра.Брояча на километрите ми показваше 345 км.Карането ми е смесено (всеки ден 35 км. градско и 25 извънградско) с макс.скорост 100 км/ч.(обаче в София си вися в задръстванията,ама вече свикнах).Та разхода ми излиза на 7.24 л/100 при смесено каране.Ако както всички казват разхода на бензин е с 1-2 л. по малко от на газ,то тогава какво излиза... :D Ама стига съм се хвалил,че....да не вземе да ми се опраси нещо :D
                      SKODA 105L '78
                      PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                      FIAT 126p '89
                      TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                      GRANDE PUNTO 1.2 '06

                      Коментар


                        #12
                        Вярно е, че ПУНТОТО харчи много, но най-вероятно става вьпрос за ПУНТОТО на Илия Царски!!! А , иначе, когато фактите говорят-и боговете мьлчат:www.punto.hit.bg[

                        Коментар


                          #13
                          Selqatin написа:
                          коцев написа:
                          Иво братле това е положението.Явно ще си ги караме с този голям разход.И аз не мога да си го обясня това горене карал съм и Жигули 1200 и 1300 но съм стигал до 7л.Сега с моето Пунто 1.2 75 коня не съм падал под 8л. и то каране с малка скорост без изцепване.Понеже е пълна инжекция сега като се затопли ще видя дали не мога нещо да му направя че след като запаля след минута две да му върна смукача принудително а то оставам с убеждението че работи на смукач докато вдигне 80градуса температура.От една седмица си дадох Мерцедеса на сина си а той ми остави Толедото си а то е 1.9 дизел и по неговите думи в София не е минавал повече от 5л нафта и сега го карам само него.Та ще търсим причината купил съм филтър за бензина и въздушен ще му махна и катализатора и трябва да постигна някакъв резултат.Карах10 години Застава Юго ами че то 4.5 до 5 л максимум стигах а тази ламя Пунто май ще ни бръкне в мозъка.
                          Иво написа:
                          Здравейте колеги!Отново започвам болната тема.Преди време купих Пунто.Бях влюбен в тази марка кола.Сега като че ли не толкова много...Причините?Попаднах на много добър автомобил.Сравнително нов,в много добро състояние.Разходът му обаче е страхотен.В студените зимни дни стигна до 12,5-13 л.Сега-около 9.Забележете-точно според книжката.Става дума за градско каране,на бензин.И то без никакво настъпване.Кой ще ми покаже друга марка автомобил-1100 куб., 54 к.с. да харчи толкова много?Та коли по на 100-120 к.с. харчат по-малко!Карал съм и други "малолитражки",такова чудо не бях виждал!Кой ще ме обори че италианските автомобили Фиат Пунто са едни от най-неикономичните коли?Каквито и добри приказки да се чуват тук за тях-разочарован съм от ПУНТО!
                          Абе зависи от колата и как е подържана,а и от къде е вкарана...Италианците не си пазат колите изобщо....Мойта кола е вкарана от германия и е на 90000км оригинални...Разхода ми е в рамките на 7градско при по-възпитано каране,иначе не мога да го кача над 10-11 даже когато карам като колин Макрей газ-спирачка и смяна на предавките на 6000об,/мин Явно вие си имате дефект в колите,не е причината в модела.....А извънградско съм м/у 5 и 10 литра/100км в зависимост дали съм с 100 или със над 180км....При мене единствената причина да не си сменя колата е че за този разход който ми дава при вървежа който извличам от нея няма да намера друга кола..
                          Нашето Пунто, Темпрата... Внос от Italy Пунтото харчи много по-малко от това на Иво За Темпра-та пък да не говорим колко е запазена ! Нито е разбита, очукана...Какво като е внос от Италия
                          Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

                          КУПУВАМ: Теглич за Темпра
                          КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
                          КУПУВАМ: Спортен волан

                          http://www.tempra-clube.hit.bg
                          http://www.tempras.myfreebb.com

                          Коментар


                            #14
                            Ами за колите внос от Италия няма да коментирам, изказвал съм мнение друг път. Имах едно време Юго 45, което при много хора даваше разход под 8 градско. При мен, при условие, че двигателя го бях разглобил до последния болт, беше след хонинг и подменени бутални пръстени с бутала, карбуратор, РВ и много други след почти перфектна центровка ми даваше постоянно разход 10, понякога и повече. Мисълта ми е има много причини разхода да бъде завишен, трябва първо да се потърсят такива и тогава да си правим изводите според мен.

                            Коментар

                            Working...
                            X