Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тъмни стъкла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тъмни стъкла

    Колеги замислям се да си затъмня стъклата на Уно-то, но понеже с финансите съм малко на червено и се чудех дали с фолио би станало добре.Нямам никаква представа как ще е с фолио и затова ви моля за съвет,дали си струва? А и каде бих могъл да намеря такова фолио.Благодаря ви предварително.
    Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
    Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
    VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
    VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

    #2
    Re: тъмни стъкла

    FiFo написа:
    Колеги замислям се да си затъмня стъклата на Уно-то, но понеже с финансите съм малко на червено и се чудех дали с фолио би станало добре.Нямам никаква представа как ще е с фолио и затова ви моля за съвет,дали си струва? А и каде бих могъл да намеря такова фолио.Благодаря ви предварително.
    един познат си сложи на БМВто фолио и стана перфектно, обаче му го направи майстор. за това къде продават не мога да ти помогна
    Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
    Lancia Dedra 1.6 91г.

    Коментар


      #3
      Еми аз съм си сложил фолио на задните странични стъкла (на аватара горе-долу се вижда) и съм доста доволен от ефекта. Спира любопитни погледи, а и някакси придава уют, особено като седиш на задната седалка. Все едно си в лимузина Самото поставяне не е голяма философия, при добро желание с малко търпение може сам да го направиш. Купуваш си фолио с желаната от теб прозрачност (имай предвид че като се сложи стои малко по-тъмно отколкото както го гледаш незалепено) Моето го взех от един магазин за тапети, фолия и пр. За София не знам, нека някой колега от София да каже къде има. На кутията има подробни инструкции как се залепва, но все пак ще опиша реда по-долу. Също в комплекта трябва да има пластмасова шпакличка и ножче за обрязване.В общи линии редът за лепене е следния:1. Разкроява се фолиото грубо на парчета с по около 5-6 см по-големи от стъклото което ще се облепва. Ако ти е трудно направо, по-добре си направи шаблон от вестник или картон.2. Не знам дали уното ти е с 3 или с 5 врати и на кои стъкла искаш да лепиш, но аз лично моите страничните ги свалях за да стане по-добре. Ако ги свалиш може да се залепи много по-лесно. Преди да почнеш стъклото трябва да е ИДЕАЛНО почистено.3. Взима се пръскалка от препарат за чистене на прозорци (не знам как да го кажа по-точно, надявам се сещаш се за какво иде реч) и се пълни с вода. Стъклото се пръска докато се намокри равномерно.4. Ако си лепил някога тапети, следващата процедура е много подобна Отлепва се леко в единия край на фолиото защитния слой на лепилото и се пръска с вода. Отлепваш и пръскаш докато махнеш цялото покритие. Внимавай само да не се прегъне и да се срещнат лепило с лепило, че после няма оправяне.5. Слага се фолиото на стъклото и се намества (когато е мокро става много лесно). После с шпаклата от средата към краищата се изкарва водата, докато фолиото се прилепи плътно и се премахнат всички мехури.6. След изчакване около 20 мин. се изрязва фолиото по контура на стъклото.Остава да се радваш на произведението си Аве уж просто, ама е връткава работа...Надявам се да съм бил изчерпателен. Ако не, нека колегите да допълват.УСПЕХ!
      FIAT Tipo 1,4mi - EX
      Alfa Romeo 146ti - EX
      Alfa Romeo 156 2,4JTD

      Коментар


        #4
        tonov мерси много за обеснението .Като гледам бая играчка си е, но поне ще стане екстра.Само трябва да намеря каде се продава такова фолио ( а и да мога да избирам колко да е тъмно ) и ще се захвана А иначе Уно-то е с 5 врати.
        Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
        Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
        VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
        VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

        Коментар


          #5
          Има много места, на които продават фолио, но аз не ти препоръчвам да си вземаш от тея по 8 лева, освен ако не си решил само да затъмниш страничните стъкла...Освен това добре е да избереш по-прозиращо фолио. Има и качествени такива, но цените май са си доста височки...Иначе, както tonov ти е обяснил си е играчка, особено ако не си го правил преди Въоръжи се с нерви и успех!

          Коментар


            #6
            Ако колата ти е с 3 врати може да сложиш и по-евтино фолио, защото проблема на тях е че са много нежни и се протъкват при отваряемите стъкла, ако обаче си с 5 врати не те съветвам да слагаш евтини работи после само ще съжаляваш.. А момчета някой да знае дали има фолио което да филтрира само инфрачервените лъчи защото искам само да намаля жегата отзад а не искам да затъмнявам нищо, то и сега фабрично е малко затъмнено

            Коментар


              #7
              Да Capoeira , има такова поне в каталога на Фолиа тек(прозрачно, нали). Така пише, а дали действа вече Би трябвало да има и в по-добрите тунинг магазини, които работят с тях

              Коментар


                #8
                а някой пробвал ли е да си затъмнява стоповете с тъмно фолио, че ме гонят мераци да и ги затъмня ама с фолио, че ако не ми хареса да го махна. та някои пробвал ли е?
                Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
                Lancia Dedra 1.6 91г.

                Коментар


                  #9
                  Само не разбрах колко струва самото фолио. То на кв. метър ли е? А как по точно се прави на задното стъкло, то нали е обло , няма ли да се набръчка в долната и горната част ?
                  FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                  Коментар


                    #10
                    Офтопик, какво ти пречи да ги пръснеш, малко лак с много малко боя. Като ти омръзне, кореселинчето и малко пастиране и всичко е ок...

                    Коментар


                      #11
                      me_to_u написа:
                      Офтопик, какво ти пречи да ги пръснеш, малко лак с много малко боя. Като ти омръзне, кореселинчето и малко пастиране и всичко е ок...
                      а ми чувал съм че със спрей става гадно пък и мисля че спреят ще ги затъмни прекалено много и няма да се вижда добре като светна габарити или мигач,а пък със фолио мога да си избирам и степента на затъмняване, защото аз не искам да ги правя черни! flx: чети по-нагоре е написано колко струва фолиото
                      Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
                      Lancia Dedra 1.6 91г.

                      Коментар


                        #12
                        Да ве човеко, точно така. Значи, какво се прави и става чудно-В безцветен лак(4-5 лв.) се слага малко от желаната от теб боя(5лв.), но не много. Пръска се върху стопа, като така ще имаш и гланц и стоповете ти ще светят като хората. С боя само става гадно. Има и спрей за стопове, но варианта, който ти препоръчах е наистина добър. Фолиото, което се продава ще намали видимостта и ще изглежда гадно и правено(е, има и хубаво напр. на ФолиаТек). С лак стават като оригинално опушени(назависимо от цвета)

                        Коментар


                          #13
                          valataat написа:
                          flx: чети по-нагоре е написано колко струва фолиото
                          Странна работа, четох, четох, но никъде не видях колко струва
                          FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                          Коментар


                            #14
                            flx, колегата me_to_u е написал, че кофтито фолио е на 8лв а за качествено не знам точно, но на познат в София му взе майстора 30 лв за фолио + поставка и то само за прозореца на шофьора http://www.emk-33.com/viewtopic.php?t=892ето един линк за фолио, но не знам колко ще е качествено.
                            Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
                            Lancia Dedra 1.6 91г.

                            Коментар


                              #15
                              Гледам че по темата отдавна не е писано , обаче и мене ме обземат едни мераци за стоповете и задните стъкла на бравока...Изчетох цялата тема , ама не разбрах , ако стъклата не се дигат и свалят какво да направя.. А и кой е по - удачния вариянт - спрея или лака с боя?

                              Коментар

                              Working...
                              X