Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1.9 Дизел - Добър избор ли е!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава 1.9 Дизел - Добър избор ли е!

    Здравейте колеги!Предлагат ми Брава 1.9 дизел, 1996 год. 123000км. с почти всички екстри.Просто незнам какво да предприема!Затова реших да пиша във форума!Моля ако някой кара такава кола да каже нещо повече за нея!На мен ми се струва ,че двигателят е слаб за купето- само 60к.с. Все пак аз предпочитам повече икономичната пред бързата и скъпата кола!А и данъците са и по-малки! :D Но незнам какво да мисля!Аз бях решил да си взема бензинова, но тази кола ми хареса много!Знам ,че като коли са много добри и с евтини части!Пишете ако знаете повече за двигателя - 1.разход;2.поддръжка;3.смяна на ремък, дюзи и т.н.;4.палене през зимата :D ;5.и всичко друго, което заслужава внимание :D Просто не съм карал дизели и незнам нищо за тях.Освен ,че разхода при тях е по-нисък ,но са по-скъпи за поддържане!Ще съм благодарен на всички ,които се отзоват на питането ми!Разчитам на вас да ми помогнете в избора!Мерси много!!!
    Fiat Grande Punto

    #2
    Аз мога да споделя само малко, моят двигател е в друга група. Зимата колата пали без никакви проблеми при полжение, че слагаш хубава нафта, а в големите студове добавка против замръзване. Мисля, че поне по това моят и този двигател си приличат. Друго специфично нещо е, че двигателят почти не се чува вътре, единствено на празен ход може да се долови пърпоренето на дизела Удоволствие е да се шофира на дълаг път!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Vladim написа:
      Аз мога да споделя само малко, моят двигател е в друга група. Зимата колата пали без никакви проблеми при полжение, че слагаш хубава нафта, а в големите студове добавка против замръзване. Мисля, че поне по това моят и този двигател си приличат. Друго специфично нещо е, че двигателят почти не се чува вътре, единствено на празен ход може да се долови пърпоренето на дизела Удоволствие е да се шофира на дълаг път!
      Влади, ти каква нафта слагаш?

      Коментар


        #4
        Re: Брава 1.9 Дизел - Добър избор ли е!

        pifakiz написа:
        Здравейте колеги!Предлагат ми Брава 1.9 дизел, 1996 год. 123000км. с почти всички екстри.Просто незнам какво да предприема!Затова реших да пиша във форума!Моля ако някой кара такава кола да каже нещо повече за нея!На мен ми се струва ,че двигателят е слаб за купето- само 60к.с. Все пак аз предпочитам повече икономичната пред бързата и скъпата кола!А и данъците са и по-малки! :D Но незнам какво да мисля!Аз бях решил да си взема бензинова, но тази кола ми хареса много!Знам ,че като коли са много добри и с евтини части!Пишете ако знаете повече за двигателя - 1.разход;2.поддръжка;3.смяна на ремък, дюзи и т.н.;4.палене през зимата :D ;5.и всичко друго, което заслужава внимание :DПросто не съм карал дизели и незнам нищо за тях.Освен ,че разхода при тях е по-нисък ,но са по-скъпи за поддържане!Ще съм благодарен на всички ,които се отзоват на питането ми!
        Не, не е само 60 кс приятелю, а 65 пълноценни кс, ако това те устройва разбира се.Аз имах такава около 1.5 г и само мога да кажа суперлативи за нея.Разхода е нормален, около 6.5л градско и ако си такъв шофьор както пишеш по-горе, на извънградско може да падне до 5.5-6л/100км.Колата има две ролки по 36лв и ремък /DAYCO/ 29лв."Дюзи" не знам защо ще сменяш , но аз имам и едно Рено дизел на което вече около 380 хил.км дюзи/РАЗПРЪСКВАЧИ/ не са му сменяни или ремонтирани.Не вярвам при Фиат те да са от пластелин и налага смяна или ремонт! Зимата при свирепите студове на февруари 2005г,палеше без проблем, работеше устойчиво, докато един път заредих гориво от ШЕЛ и то замръзна!От тогава не знам дали има такава верига в България, а не ме и интересува.Продадох въпросната кола, защото ми беше голяма, имах проблем в паркирането в идеалния център и взех изгодно по-нова.. тази в подписа ми.Тя наистина е 60 кс, също атмосферен дизел.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          Vladim написа:
          Аз мога да споделя само малко, моят двигател е в друга група. Зимата колата пали без никакви проблеми при полжение, че слагаш хубава нафта, а в големите студове добавка против замръзване. Мисля, че поне по това моят и този двигател си приличат. Друго специфично нещо е, че двигателят почти не се чува вътре, единствено на празен ход може да се долови пърпоренето на дизела Удоволствие е да се шофира на дълаг път!
          Влади, този двигател е също много обезшумен, работи много меко и е приятен за слушане отвън.Само е малко по-тромав, но ако си слушал ТУРБОДИЗЕЛЪТ 1.9/75 кс как работи, с този нямат нищо общо.С този 75кс може да си спомниш защо навремето са "плюели" дизелите на фиат!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Тея километри ако са реални, ела ме ритни Абсурд да е на 123 хил. тая почти 10 годишна кола!
            _______
            146 JTD

            Коментар


              #7
              Километрите вероятно са към 180 -190 000 но това не е голям проблем - дизелчето ако е поддържано ще си работи добре и без проблеми.

              Коментар


                #8
                Всъщност вероятно са на 280-290 хиляди
                FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                Коментар


                  #9
                  колеги за километрите не берете грижа :D Със сигурност са толкова!Има сервизна книжка а и братовчед ми ми я вкарва от Швейцария :D :D :D Аз просто питам за повече инфо за двигателя :D Все пак благодаря за компетентните мнения!
                  Fiat Grande Punto

                  Коментар


                    #10
                    pifakiz написа:
                    колеги за километрите не берете грижа :D Със сигурност са толкова!Има сервизна книжка а и братовчед ми ми я вкарва от Швейцария :D :D :D Аз просто питам за повече инфо за двигателя :D Все пак благодаря за компетентните мнения!
                    Ако е така те съветвам ВЕДНАГА да смениш ремъка.Прегледай и маслото на скоростите..то трябва да е ТUTELA ZC 75 SYNT.Не те съветвам да го заменяш с друго, защото ще имаш проблеми с превключването на предавките при ниски температури, а и въпросното е 75W-80, полусинтетично, струва около 14 лв литъра.Скоростите събират 1.98лУспех!
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      Швейцария вярно че е малка страна, но и градският им транспорт нещо куца, та... абе няма такива километри на 10 годишна кола

                      Коментар


                        #12
                        pifakiz написа:
                        Със сигурност са толкова!Има сервизна книжка а и братовчед ми ми я вкарва от Швейцария :D :D :D
                        Искаш да кажеш, че безпрекословно вярваш на швейцарската автомобилна мафия и, че твърдиш, че не може да се подправи сервизна книжка?
                        FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                        Коментар


                          #13
                          :D май не сме много доверчиви ние българите а :D :D :D Не шегата настрана ,действително километрите са си толкова.
                          Fiat Grande Punto

                          Коментар


                            #14
                            doofiat написа:
                            Влади, ти каква нафта слагаш?
                            Сипвам обикновен дизел на ОМV, но като чета напоследък, какво пишат колегите дизелджии тук май ще го сменям... Забелязвам, че колата напоследък пуши доста.
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              Относно кой къде сипва дизелче има голямо значение>Не така стои въпроса при бензините там е само усещането за по тромава кола.Аз лично с риск да се повторя наливам по възможност само от ОМВ или големите бензиностанции на Лукойл.Всички останали дребни петролчета само гледат как да те метнат а и цистерните им ако не са подменяни и са стари имат достатъчно утайки и вода в тях.И едноп въпросче два пъти зареждам на бензиностанцията на с.Дунавци защо след като настройва сумата за зареждане и пистолета авт. се изкл. при зададената стойност служитела си играе с пистолета като го стиска ритмично и променя дебита няма ли нещо гнило в тази операция.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X