Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Охлаждане MAREA 1.9TD 100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Охлаждане MAREA 1.9TD 100

    Здравейте, не ми работи ниската скорост /не знам дали правилно се изразявам/ на вентилатора за охлаждане. Колата вдигне температура се включват и двата вентилатора едновременно. Доколкото прочетох, би трябвало при по - ниска температура да се включва само единия, а при по висока и двата. Дайте съвет какво да проверя или да ходя направо на майсотр. Благодаря Ви!
    FIAT MAREA 1.9 TD 100 HLX

    #2
    Провери в книжката на колата, ако я имаш къде се намира... кой е бушона за първа скорост.Ако я нямаш дано някой колега с Марея подскаже.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Братле колко вентилатора има това чудо и как разбра че не ти работи 1-ва степен като се включва перката(вентилатора) Значи примерно на моята е така-загрява на 83градуса и се включва 1ва бавна степен,загрява повече(примерно съм на голем байр )пуска се 2 степен(бърза),ако ми изплеска 1ва степен забрави да ми се включи 2ра бърза-при тебе и 2те се включват-нещо немога да зацепя-я обясни по така
      Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
      Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
      Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

      Коментар


        #4
        За всеки случай погледни бушоноте-намират се под черният капак зад акумулатора.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Колата е с двe перки.
          FIAT MAREA 1.9 TD 100 HLX

          Коментар


            #6
            При мен винаги работят и двете перки. На първа степен на по-бавни обороти и на втора съответно - бързи.
            FIAT Marea 1.9 / TD75 (11/96)
            FIAT Punto 1.9 / DS60 (06/99)

            Коментар


              #7
              При мен перките се включват след позиция едно /както е показано тук http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=9753/ само на бързи обороти. Другото, което ми направи впечатление е, че когато развия капачката на резервоара за антифриз няма налягане.
              FIAT MAREA 1.9 TD 100 HLX

              Коментар


                #8
                Предполагам, че вече си направил този експеримент, но все пак ще попитам. Опита ли да разкачиш термодатчика за перките (този на радиатора) и да окъсиш последователно клемите за двете степени. Така поне ще се елиминира вероятноста да се е прецакал датчика. Това разбира се е само предположение. Другия вариант, както по-горе писа колегата Vladim е да поровиш в кутията пред батерията. Там са и предпазителите и релетата които контролират степените.Аз лично имах големи ядове това лято с перките. В крайна сметка проблема се оказа първо изгорели термопредпазители и малко по-късно и лош контакт в големия куплунг който свързва перките със захранването.
                FIAT Marea 1.9 / TD75 (11/96)
                FIAT Punto 1.9 / DS60 (06/99)

                Коментар


                  #9
                  А да попитам нещо свързано с вентилаторите на радиатора - като изгасите колата и извадите контактния ключ, продължават ли да ви въртят перките на вентилатора, или спират с гасенето на колата?
                  Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                  Коментар


                    #10
                    Щото при мен не въртят. И така колата загрява след като я изгася.
                    Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                    Коментар


                      #11
                      IvoMarea написа:
                      Щото при мен не въртят. И така колата загрява след като я изгася.
                      При моето Пунто също не върти.Обикновено изчаквам при работещ двигател да спре вентилатора и тогава гася.
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        Nino написа:
                        IvoMarea написа:
                        Щото при мен не въртят. И така колата загрява след като я изгася.
                        При моето Пунто също не върти.Обикновено изчаквам при работещ двигател да спре вентилатора и тогава гася.
                        И аз съм така с тая перка - чакам я да спре и тогава гася

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря Ви за отговорите. Утре ще пробвам датчика. И при мен като изгася колата перките спират и онзи ден без да знам я изгасих и след 10 минути изненада - колата си беше качила доста температурата. Има на контактния ключ една позиция "STOP", знаете ли за какво е? А до колегите от Варна, кога и къде ще е следващата сбирка, че имам малко нужда от обмяна на опит.
                          FIAT MAREA 1.9 TD 100 HLX

                          Коментар


                            #14
                            перките трябва да се включват и когато колата не е на контакт.незнам при дизела как е но на бравата от подписа си се включват.
                            HONDA I-VTEC

                            Коментар


                              #15
                              Todor_Gagovski написа:
                              перките трябва да се включват и когато колата не е на контакт.незнам при дизела как е но на бравата от подписа си се включват.
                              При TD100 поне, когато ключа се извади-колата не е контакт перките се изключват.
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X