Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко полезно инфо за температурата на Мареа 1.9 ТD100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко полезно инфо за температурата на Мареа 1.9 ТD100

    За всички които живо се интересуват от показанията на уреда за температурата на охладителната течност за Мареа 1,9ТД.Позиция едно е температурата при която се включват вентилаторите и отговаря на 92 градуса по целзий, а позиция две е изключването на вентилаторите при температура 86 градуса.измерването е направено с живачен термометър и е абсолютно вярно.
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Забравих да ви кажа че позиция три е 100 градуса.От там нататък е опасничко
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Колега още малко инфо?Аз съм с Марея на газ и бензин!Като гледам показателите, които даваш и чета кое е нормалното положение на стрелката докато караш леко ми става притеснено!На мене стрелката ми се вдига до показатели 2 и 1 /както ти си ги обозначил/ само когато влезна да карам по центъра!Живея в Люлин,бачкам към Илиянци, общо взето 9км, стрелката не ми се вдига повече от първото деление /под 2/Дали е нормално да седи така?Иначе като влезна в задръстване работи доста коректно на деление 1 включва вентилатора и пада температурата!

      Коментар


        #4
        И аз съм така винаги само в задръстване достигам стойностите от снимката.Утре паля и започвам да меря темп.от началото до второто деление и ще пиша пак.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          температура

          моето е до 1 макар че е PUNTO но скалата е подобна и мисля че карам на замръзване иначе върви и включва перката но много рятко незнам дали е довре това сменени са датчик на радятора и термостата незнам мисля че трябва да е по на високо
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Замерванията са извършени на автомобила от подписа.Няколко особенни момента мога да подчертая.1.На 42 градуса падат оборотите с около 2002.Между 62 и 68 градуса започва затоплянето на радиатора 3.При 92 включва първа степен на ’’двата’’ вентилатора.Втората започва да работи при 94 градуса и при включен климатроник.4.На 86 се изключват вентилаторите.
            Прикачени файлове
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              втората степен се включва и при изключен климатикпросто температурата трябва да се вдигне още :D което най-често се случва при включен климатик, защото тогава охлаждането е доста затруднено
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Колко горе долу още при каква температура.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  Колко горе долу още при каква температура.
                  първа степен on/off - 86-90/81-86втора степен on/off - 90-94/85-89
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    От къде е инфото може ли да го видя и аз или и ти като мен собствени замервания.Мерси предварително.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      от немската книга е
                      Прикачени файлове
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Поздравления, колега Tornado! От толкова време се чудим на колко градуса съответстват тези чертички!
                        Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                        Коментар


                          #13
                          Мерси колата от подписа ми се движи в границите от 68 до 86 като карам по равно със 110 ,а по прохода Шипка се качва до 92 и с малко повече ръчкане дори прескача с един два милиметра.Говоря за натоварена някой да не си помисли че празна е така.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Tornado написа:
                            Мерси колата от подписа ми се движи в границите от 68 до 86 като карам по равно със 110 ,а по прохода Шипка се качва до 92 и с малко повече ръчкане дори прескача с един два милиметра.Говоря за натоварена някой да не си помисли че празна е така.
                            И аз съм същия двигател, но при мен стрелката стига обикновено до между 86 и средата. Както бях писал преди време за АМ Хемус, само тогава ми се беше качвала до 92. Преди това никога не съм я виждал да се качи повече от средата, дори и в най-големите жеги. Вярно, че купето в сравнение с Мареа, ми е полеко, но все пак при теб ми се струват много големи границите - при нормално положение 68 щом я кара към замръзване :D и над 92 при голямо натоварване. Сещам се, че ти беше чистил радиатора в пароструйка и беше паднала голяма мизерия от него и се чудя дали и аз да не направя това, скоро. Дали ще стане без да се сваля бронята?

                            Коментар


                              #15
                              doofiat написа:
                              И аз съм същия двигател, но при мен стрелката стига обикновено до между 86 и средата. Както бях писал преди време за АМ Хемус, само тогава ми се беше качвала до 92. Преди това никога не съм я виждал да се качи повече от средата, дори и в най-големите жеги. Вярно, че купето в сравнение с Мареа, ми е полеко, но все пак при теб ми се струват много големи границите - при нормално положение 68 щом я кара към замръзване :D и над 92 при голямо натоварване. Сещам се, че ти беше чистил радиатора в пароструйка и беше паднала голяма мизерия от него и се чудя дали и аз да не направя това, скоро. Дали ще стане без да се сваля бронята?
                              колата ти си работи идеалноне пипай нищо :D
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X