Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за тунинга въобще...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    за тунинга въобще...

    Възможно ли е с чип, спортен филтър и пълен ремус да се получат към 50 коня отгоре? моля споделете и вашите мнения? Доколкото разбрах за турбо не може и да става дума да се слага допълнително заради редица фактори касаещи много пари.аз лично карам brava и ми се иска да я пипна малко :D

    #2
    Питахме "бабите" ама те такова чудо като чип-тунинг не са чували Иначе е възможно това, което питаш (приблизително)... зависи какъв ти е мотора все пак - разгледай тук какво постига само чипа http://www.dmtuning.nl/chiptuning/automerken/index.html
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    Коментар


      #3
      ако мотора ти е 1,6 или 1,8 бензин, ме съмнява само с чипване и изпускателна система да добиеш 50 к.с. може би трябва да помислиш и за валове, ами при такива мисли, май най-добре е нова по-мощна кола, защото е по-лесно а и няма да е по-скъпо.
      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

      Коментар


        #4
        На тия фиатове никъв смисъл от чип... само с парите се бъркаш

        Коментар


          #5


          какво ви е мнението за чип на уно турбо и.е. и ще се усеща ли разликата и какви са положителните и отрицателните черти на чип-а винаги има и хубави и лоши мигове
          ®Iv4o_M® Fiat Uno Turbo I.E.

          Коментар


            #6
            Е разлика ще има определено - все пак колата става по- мощна. Лошите черти на чипа са покачения разход (понякога доста значително) и евентуално по- бързото износване на двигателя. Не съм сигурен дали заради по-обогатените смеси, които произвежда спртния чип няма да се наложи подмяна на някои елементи - със сигурност ще трябва да внимаваш за прегряване.

            Коментар


              #7
              Re: за тунинга въобще...

              jikata написа:
              Възможно ли е с чип, спортен филтър и пълен ремус да се получат към 50 коня отгоре? моля споделете и вашите мнения? Доколкото разбрах за турбо не може и да става дума да се слага допълнително заради редица фактори касаещи много пари.аз лично карам brava и ми се иска да я пипна малко :D
              С тези подобрения които искаш да направиш на атмосферен автомобил можеш да вдигнеш около 10-20 коня. За повече се сменят валове и разни други подобрения.Колкото до турбото тези коне могат да се достигнат, защото принципно чип при турбо автомобил може да качи мощността до 30%.Колкото до Уно турбо съм чувал че немогат да се причипят защото са повече по механичен начин нещата, но това да обясни някои по запознат.

              [Skype - FIAT_FREAK

              Коментар


                #8
                искам да ви попитам и на кола с турбо, може ли да се сложи метанова уредба?защото мои познати искат да си купят ауди а3 и да му сложат? колкото до моя фиат е брава 1.6/103кс.тази която я имам е на 82000км.,реални говоря и е с оригиналните ремъци и катализатор,дали са вече за смяна?ако махна катализатора би трябвало да върви повече нали?

                Коментар


                  #9
                  Абе хора я се съвземете бе какви са тия глупости "метанова уредба на турбо кола " спрете се малко писна ми да чета за чипове и ремуси и некви коне невъзможни Не можете ли да разберете , че от семейните коли бегачки няма да станат , кви валове какви глупости чета и не мога да повярвам как ви ги раждат главите и какво като ги направите по-бързи тия коли вие сегашните си кочини не можете да карате на 100% а искате по-бързи я се успокойте
                  Слагайте си коланите

                  Коментар


                    #10
                    BOIT написа:
                    Абе хора я се съвземете бе какви са тия глупости "метанова уредба на турбо кола " спрете се малко писна ми да чета за чипове и ремуси и некви коне невъзможни Не можете ли да разберете , че от семейните коли бегачки няма да станат , кви валове какви глупости чета и не мога да повярвам как ви ги раждат главите и какво като ги направите по-бързи тия коли вие сегашните си кочини не можете да карате на 100% а искате по-бързи я се успокойте

                    Коментар


                      #11
                      COUPE 1.8 16V
                      Volvo XC90 T6

                      Коментар


                        #12
                        BOIT написа:
                        Абе хора я се съвземете бе какви са тия глупости "метанова уредба на турбо кола " спрете се малко писна ми да чета за чипове и ремуси и некви коне невъзможни Не можете ли да разберете , че от семейните коли бегачки няма да станат , кви валове какви глупости чета и не мога да повярвам как ви ги раждат главите и какво като ги направите по-бързи тия коли вие сегашните си кочини не можете да карате на 100% а искате по-бързи я се успокойте
                        Хе хе доста си груб!Да не та порицаят сега!Доста глупости се пишат в тоя раздел като цяло :D

                        Коментар


                          #13
                          Re: за тунинга въобще...

                          jikata написа:
                          Възможно ли е с чип, спортен филтър и пълен ремус да се получат към 50 коня отгоре? моля споделете и вашите мнения? Доколкото разбрах за турбо не може и да става дума да се слага допълнително заради редица фактори касаещи много пари.аз лично карам brava и ми се иска да я пипна малко :D
                          на 150кс атмосферка, ще качиш максимум 10-15 отгоре! хубав /даващ резултати/ чип в БГ е поне 600-800лв., филтъра ти е още поне 130-150 лв., а ремус изп. с-ма ти е доста над 1500-2000лв.Питането е има ли смисъл да дадеш 2-3000 лв за няма и двайсет коня? за мен смисъл има само и единствено за кола поне 2002-2003г., не за 10год дабака, която не се знае кога ще трябва да продаваш!виж на онез коли дет викат "ПССссссс" има смисъл определено, но и там нещата хич не са лесни, т.е. евтини!
                          "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                          Коментар


                            #14
                            виж сега недей да знаеш кой колко може да кара затова не се обиждай. затова е този форум, за коментари и обсъждания.

                            Коментар


                              #15
                              Не съм груб просто не мислите ли , че темата за чиповете и ремусите се изчерпа Сега по темата : поне според мен всяка кола излиза от завода с някакво предназначение определено Брава,Браво и всякакви подобни модификации от сорта на 1.8 , 1.6 , 1.4 не са предвидени за доработка и някакви спортни постижения те са коли за тати , мама , дядо или хора търсещи компромиса между цена , динамика, комфорт и квото се сетите . Подобряването им с цел постигането на високи динамични показатели е почти невъзможно или е обвързано с огромни финансови средства и в крайна сметка ще трябва да се преправи цялата кола , защото тя още от завода не е била предвидена за доработка . Вижте най-често доработваните коли , всички са модели още от завода излизащи с етикета "спортен автомобил" да вземем за пример Пунто ГТ , Браво ХГТ , Голф ГТИ 16клапана , Хонда ЦРХ 1.6 Втек , Астра ГСИ , Саксо ВТС , Пежо 306 С16 и всякакви такива автомобили произведени с цел да са бързи и неикономични ( другата често повтаряна глупост в този раздел : бърза и икономична - няма такова животно ) . Та мнението ми за това как да направиш Бравата по-бърза е (повтарям се писал съм го и в други подобни теми) продай я и си купи нещо от по горе споменатите модели Не съм целял да нагрубя , който и да било ако някой се е засегнал съжалявам :D
                              Слагайте си коланите

                              Коментар

                              Working...
                              X