Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелката на температурата мина средата на АМ Хемус

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стрелката на температурата мина средата на АМ Хемус

    Абе в неделя се прибирам по АМ Хемус и при тунела Топли дол имаше голямо задръстване. Намалих и спрях след секунди в период от 10-20 минути се радуваха 1-ва спирам, 1-ва спирам и т.н. Та нормално ли е това явление? Притеснен съм! Иначе това е първия път през тия около 30 000 км, които съм минал с колата, когато стрелката се вдига над средата. Иначе проверих точно тогава маркучите - меки са. Не съм включвал климатика. Беше включено парното на студено.

    #2
    Re: Стрелката на температурата мина средата на АМ Хемус

    doofiat написа:
    Абе в неделя се прибирам по АМ Хемус и при тунела Топли дол имаше голямо задръстване. Намалих и спрях след секунди в период от 10-20 минути се радуваха 1-ва спирам, 1-ва спирам и т.н. Та нормално ли е това явление? Притеснен съм! Иначе това е първия път през тия около 30 000 км, които съм минал с колата, когато стрелката се вдига над средата. Иначе проверих точно тогава маркучите - меки са. Не съм включвал климатика. Беше включено парното на студено.
    След 20 минути редуване на спри-1-ва-тръгни-спри е напълно нормално да се покачи температурата. Тя ако не се покачваше нямаше да има перки за охлаждане. Е все зависи колко е минала средата. Ако е съвсем малко и е вкл. перката колата според мен е ок.
    Punto SX 1.1 55

    Коментар


      #3
      Напълно нормално е да се случи това.Нека кажат колегите които идваха на Узана,какво стана като се качвахме на там.

      Коментар


        #4
        Абсолютно в рамките на нормалното си е ! И при мен на тази отсеччка минава средата включва се перката и сис се връща малко под средата!
        Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
        Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Колега на моито браво имам чувството че това си му е нормалнатра температура.Стрелката в такива случаи като твоя винаги ми е след половината та дори 2 черти преди червената зона.Аз мисля че е нормално и всичко е ОК>все пак и тая перка трябва да се пораздвижва иначе ще раждяса

          Коментар


            #6
            и при мен беше така... Докато извадих и почистих оня резистор за ниската степен на перката. Сега много рядко е само мм над средната черта.
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              zgabrovski написа:
              и при мен беше така... Докато извадих и почистих оня резистор за ниската степен на перката. Сега много рядко е само мм над средната черта.
              За толкова долу-горе говоря. Предната седмица стрелката беше 1 мм над средата, но тази стигна до 2 мм. Задържа се така около 1-2 минути и падна. После пак се вдигна и пак падна.Благодаря Ви,колеги! Няма да се притеснявам значи.

              Коментар


                #8
                doofiat написа:
                zgabrovski написа:
                и при мен беше така... Докато извадих и почистих оня резистор за ниската степен на перката. Сега много рядко е само мм над средната черта.
                За толкова долу-горе говоря. Предната седмица стрелката беше 1 мм над средата, но тази стигна до 2 мм. Задържа се така около 1-2 минути и падна. После пак се вдигна и пак падна.Благодаря Ви,колеги! Няма да се притеснявам значи.
                Дето ти ми беше писал преди време: не се втелясвай за някви 1-2мм Стига да не почне да пуши - нямаш грижи!
                Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                Коментар


                  #9
                  Ако има климатик, и съответно още един радятор до радиатора с антифриза даже няма да е нормално ако не загрее. На мен ми стига до 2/3 или 3/4 дори ... далеч над средата - на половината растояние преди началото на червената зона.
                  Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                  Коментар


                    #10
                    И според мен място за притеснения няма. Още повече неотдавна се зачетох в клуба на Опел. Там колегите също масово се бяха загрижили, че карат над 90 градуса. Успокояваха се, че е нормално. А някой сподели, че след като си е измил хубаво радиатора с пароструйка и съответно целият прахоляк и разни мушици са изчезнали, стрелката е заспала точно на средата. Не пречи да се опита и това, нали?
                    FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
                    FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

                    Коментар


                      #11
                      От личен опит.. до две черти под червеното - добре, нагоре вече е зле и то много..!п.п. и на мен стрелката играе, както го описва niko_ymn
                      "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                      Коментар


                        #12
                        не е чак толкова злещом перката на втора степен е сметната да се включва на 94-99 оС, значи това не е опасно за колата100 оС са 3/4 от скалата
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          ако караш 20тина минути на 1-ва с 10 км/ч през дупки и по малките улички без да продухва вятър радиатора си е съвсем нормално да мине над средата - от друга страна по магистрала не ми заковава на средата - ами по-надолу
                          Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                          Коментар


                            #14
                            много зависи от състоянието на антифриза и чистотата на самата охладителна системаслед почистване на системата на един колета от форума охлаждането му работи идеалноиначе преди това перките са му работили нормално, но системата е била доста мръсна - нарушен топлообмен
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              Аз си го обяснявам по следния начин: като съм карал с 120 км/ч и спра и започна 1-ва - спиране - 1-ва - спиране и като спре и притока на въздух по естествен път(от движението), перка не смогва да охлади толкова бързо. Освен това като си на 1-ва(1500-1700 оборота) или спрял (500 оборота) антифриза нециркулира бързо.Прав ли съм?

                              Коментар

                              Working...
                              X