Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

RQ: Информация за Фиат Brava TD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    RQ: Информация за Фиат Brava TD

    Здравейте, колеги!Пиша тази тема по молба на един мой приятел, който си търси дизелов автомобил и в чието полезрение успях да вкарам този автомобил Аз лично съм собственик на дизелова алфа 146 и не съм много запознат с модификациите на двигателите, които се монтират в Брава/браво. Принципно той се е ориентирал към турбо-дизеловите агрегати, макар че виждам, че има и атмосферни такива (1.9D дано не греша ).Аз му препоръчах TD100 коня за да има все пак и някаква прилична динамика автомобилчето . Все пак ще се радвам, ако кажете какви са различните двигатели и респективно мощностите им, както и да споделите впечатления от тях.Благодаря предварително! Дано не дублирам темата, но доколкото успях да намеря с търсачката, друга подобна нямаше.П.С. Забравих да допълня, че таванът на цената, който си е определил е 7000 и малко отгоре лева
    _______
    146 JTD

    #2
    Благодаря за бързия отговор. С 1.9ЖТД мотора съм запознат доста по-добре . Аз мисля, че цената с обичайните разходи покрай покупката на бравата ще стигне 8000 лв, а може дори да надмине. разбира се, говорим за читав екземпляр. Идеята е колата, както се казва ’да се спре’ на около 7000 лв. Все пак разликата между помпа-дюза и комън реила е около 1000 лв.А по отношение на динамика, цени на части и евентуални слаби места как са тези турбо-дизели? А кой е най-за предпочитане?
    _______
    146 JTD

    Коментар


      #3
      trustworthy написа:
      Благодаря за бързия отговор. С 1.9ЖТД мотора съм запознат доста по-добре . Аз мисля, че цената с обичайните разходи покрай покупката на бравата ще стигне 8000 лв, а може дори да надмине. разбира се, говорим за читав екземпляр. Идеята е колата, както се казва ’да се спре’ на около 7000 лв. Все пак разликата между помпа-дюза и комън реила е около 1000 лв.А по отношение на динамика, цени на части и евентуални слаби места как са тези турбо-дизели? А кой е най-за предпочитане?
      Виж сега колега най-добре пусни на търсачка, за да видиш какви са им най-честите проблеми. Все пак се купува автомобил втора ръка най-малко и си има някой дефекти. Като цяло дизелите са здрави мотори, пъргави са. Аз съм с ТД 100 и съм доволен. По принцип е по-добре JTD, но ако не му стигат париците, ТД за 6300 лв съм си взел и общо и с нови зимни гуми, смяна на консумативи стигна 7100 лв. Колата си ми е читава да чукам на дърво. Минал съм с нея около 30 000 км от 12.2005г. Сменил съм амортисьори, не че им имаше кой знае както, носач, една тапа на блока протече и не знам какво друго. Сега реве и за една диагностика на дизеловата помпата, но това не е проблем. Според мен 7000 лева за ТД 100 са много.Един съвет, каза ми го един майстор: като си купуваш дизел гледай да не е лято или зима. Най-добре се вижда състоянието на двигателя пропалене при температура между 1-10 градуса. Тогава при първо палене, маслото няма да е замръзнало и няма да е топло (както е лятото), и ако запали лесно значи компресията е добра и колата си струва. Друго, което трябва да се направи след като е закупена колата е да се направи пълна диагностика на горивната система и помпата. Успех! Ако имаш някакви конкретни въпроси давай.

      Коментар


        #4
        аз карам 100тд и смятам, че този двигател има по-добро съотношение на плюсове към минуси от 105джтдразходът не е кой-знае колко по голям, то си зависи от стилът на каране: според мойте тестове, при икономично каране извън града може да го докараш под 5,5, при нормално е около 6,3 и разбира се при много спортно каране може и да ти качи към 7-8, но това е поради липсата на 6-та предавка, понеже над 150км/ч влиза вече в доста високи обороти.така също разликата от 5 коня между двата двигателя не може да се усети въобще, според менважно е, че обслужването на обикновения тд е значително по-евтино, и понеже е по-разпространен има и повече майстори, които знаят какво правят
        Bravo SX TD100, 1997

        Коментар


          #5
          simps написа:
          аз карам 100тд и смятам, че този двигател има по-добро съотношение на плюсове към минуси от 105джтдразходът не е кой-знае колко по голям, то си зависи от стилът на каране: според мойте тестове, при икономично каране извън града може да го докараш под 5,5, при нормално е около 6,3 и разбира се при много спортно каране може и да ти качи към 7-8, но това е поради липсата на 6-та предавка, понеже над 150км/ч влиза вече в доста високи обороти.така също разликата от 5 коня между двата двигателя не може да се усети въобще, според менважно е, че обслужването на обикновения тд е значително по-евтино, и понеже е по-разпространен има и повече майстори, които знаят какво правят
          може да поспорим ама хайде!
          Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
          Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            @doofiatМисля, че точно такъв като твоя двигател би свършил работа на моя човек 75-коньовия дизел май ще да е прекалено слаб. Дали няма някой, който да сподели впечатления и то него?Относноразликата м/у 1.9ТД и 1.9 ЖТД, предполагам че се изразява предимно в разхода и динамиката (макар и не значително), но от друга страна ЖТД е по-скъп, което се отразява както на цената на автомобила, така и на частите. Все пак презумцията е да не се налагат сериозни ремонти по него. Действително обслужването на ТД би трябвало да си е по-евтино. Разликата в разхода като гледам е около 0.5 - 1.0 литър в ползва на ЖТД-то, което пак не е кой-знае колкоА как стои въпросът със състоянието на турбината? Има ли я тенденцията като при ЖТД-то понякога да дава фира на около 150-ина хил. км? Рециклира ли се и за колко пари?
            _______
            146 JTD

            Коментар


              #7
              Понеже заговорихте за разход, искам да споделя нещо. Значи в петък тръгвам от София за Русе и реших понеже и тази седмица ще ходя пак до Русе да икономисам малко нафта. Карах с около 100-105 км/ч по магистралата и около 90-100 км/ч след нея. Отчетох на око, по стрелката, че изгори повече от друг път. На връщане обаче реших да не се занимавам с глупости си карах с 120-130 км/ч. Като тигнах в София стрелката сочеше на резервоара сочеше в полза на бързото каране. Не разбрах защото така, но изгори същото количество нафта.Повече няма да се занимавам с глупави икономии и ще си карам както си знам. Така или иначе 6,6 л ми беше цели разход за 750 км, от които около 100 км градско каране. Това е, толкова показа елката :D

              Коментар


                #8
                Последния път след като ми зачистиха грешките от компютъра София -Русе -София ми даде 4,7 със 120-140 магистрално и 100-110 извън магистралата и климатик 3-души! Градско е 7.2-7.6 до сега!
                Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                Коментар


                  #9
                  rustson написа:
                  Последния път след като ми зачистиха грешките от компютъра София -Русе -София ми даде 4,7 със 120-140 магистрално и 100-110 извън магистралата и климатик 3-души! Градско е 7.2-7.6 до сега!
                  Къде ходи да ги чистят тия грешки? И аз имам някой датчик, който се ебава, ама се чудя при кой да отида да ме налъже по-добре

                  Коментар


                    #10
                    doofiat написа:
                    Така или иначе 6,6 л ми беше цели разход за 750 км, от които около 100 км градско каране. Това е, толкова показа елката :D
                    900 км с 50 литра, т.е. 5.55 л/100 км. От тези 900 км 300 са градско и 600 извънградско, но без климатикВсе пак по темата, колеги! как стои въпросът с турбината?
                    _______
                    146 JTD

                    Коментар


                      #11
                      trustworthy написа:
                      doofiat написа:
                      Така или иначе 6,6 л ми беше цели разход за 750 км, от които около 100 км градско каране. Това е, толкова показа елката :D
                      900 км с 50 литра, т.е. 5.55 л/100 км. От тези 900 км 300 са градско и 600 извънградско, но без климатикВсе пак по темата, колеги! как стои въпросът с турбината?
                      Не съм я проверявал, но мисля,че бачка. Бре бре какви разходи, абе аз си мислех,че харчи, но чак пък толкова

                      Коментар


                        #12
                        как ве турбото ти не бачка ли ?! Нали на турбото му викаш турбината!
                        Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                        Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                        Коментар


                          #13
                          rustson написа:
                          Последния път след като ми зачистиха грешките от компютъра София -Русе -София ми даде 4,7 със 120-140 магистрално и 100-110 извън магистралата и климатик 3-души! Градско е 7.2-7.6 до сега!
                          Направо си за завиждане с този разход

                          Коментар


                            #14
                            Ако бензина продължава да пада и нафтата да се покачва пак ще си говорим!
                            Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                            Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                            Коментар


                              #15
                              Въпросът ми беше за турбината на ТД-то. Дали дава лесно фира, колко струва евентуало рециклирана, нова и т.н. Бях го казал по-горе. Разходите са ясни
                              _______
                              146 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X