Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Специфично тракане за дизел?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Специфично тракане за дизел?!

    Появи ми се специфичното за дизела тракане! До сега колата чесно да си кажа си звучеше почти като бензинка отвън и отвътре! От последното ми зареждане на Лукойл в Русе забелязах при 2000/обр. някъде когато съм на скорост а не на празни обороти само отвътре в колата се чува едно такова гъгнещо тракане! От вън по не се чува може би защото турбото го заглушава! Не се чува силно и ако не се заслуша човек няма да го забележи защото супер много дизели звучат по същия начин! Та от какво може да е ?1. Кофти гориво!2.Ремъци3.Филтри за смяна4..вие кажете!
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

    #2
    Според мен няма връзка с нито едно от изброените. По-скоро трябва да се потърси проблема в задвиждащите чаркалъци - било полуоска, било нещо от скоростната. Щом го усещаш само като си наскорост, значи нещо е тръгнало да се износва и скоро ще е за смяна, но не се шашкай от сега! Изчакай малко да е по-отчестлив шума, за да не даваш пари напразно. Може пък и да е някакъв резонанс от някоя ламарина.Аз например имам две подобни на твоите притеснения, но чакам да станат по-звучни :D

    Коментар


      #3
      Re: Специфично тракане за дизел?!

      rustson написа:
      Появи ми се специфичното за дизела тракане! До сега колата чесно да си кажа си звучеше почти като бензинка отвън и отвътре! От последното ми зареждане на Лукойл в Русе забелязах при 2000/обр. някъде когато съм на скорост а не на празни обороти само отвътре в колата се чува едно такова гъгнещо тракане! От вън по не се чува може би защото турбото го заглушава! Не се чува силно и ако не се заслуша човек няма да го забележи защото супер много дизели звучат по същия начин! Та от какво може да е ?1. Кофти гориво!2.Ремъци3.Филтри за смяна4..вие кажете!
      Щом се е появило след зареждане, значи проблема може да е в горивото Ти си с комън-рейл система и нейният принцип на работа е по-различен от обигновена ГНП. Впръскването на горивото става на 1-2-3 фази под много по-високо налягане. Заради това JTD моторите работят по-тихо, по-равно и по-меко Детонациите са много по-малко, а от тях идва шумът. Възможно е заради скапано гориво системата да не може да впръска горивото добре и оттам да се получават нехарактерни детонации, които водят със себе си и шум Аз лично съм чувал JTD мотор да работи 2 пъти по-шумно от моя дизел, който не е от най-гъвкавите и меки мотори Съвета ми е да сложиш присадка в горивото и да заредиш колата със Спринт-Дизел, той има по-високо цетаново число. Така ще разредиш скапаното гориво, което си заредил в Русе Тия в Русе заслужават да им запали някой бензиностанцията Сигурно са слагали мазут в нафтата
      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
      FIAT Punto 99' 1.7 TD

      Коментар


        #4
        Мерси това е добра идея с присадката ! И аз в началото на това се насочих(кофти гориво) защото преди това го нямаше! Ще заредя и ще пробвам!
        Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
        Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Значи ако колегата е прав за нафтата, по-добре си зареждай Спринт Дизел на ОМВ. Не се скъпи за 10 ст. Те не са от значение. Нафтата е наистина добра. Дано проблема да е от това и да се оправи потракването :DВземи си добавка STP тъмносиня за почивстване на дюзи и горивната система. Аз я пробваш и ми хареса! Има ефект, но я концентрирай за по-добър ефект. Аз бях сложил цялата тубичка на 20 литра нафта по препоръка на Киро Алфата за по-добър ефект. Няма страхно няма да се прецака колата :D

          Коментар


            #6
            Значи с тая нафта ши ми побелеят космите! Преди като ми светна лампата на инжекторната система бях заредил от ОМВ обикновен дизел и ми казаха(техниците) да зареждам само от Лукойл(чистия) лятото щото ОМВ внасяли нафтата от Румъния лятото и била кофти! Друг колега от работа ми каза че заредил сприн дизел на излизане за Пловдив и почнала да му пуши колата много!?!?!?? Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 Yellow_Flash_Colorz_PDT_33 Вече не знам супер съм объркан и само този спринт дизел не съм пробвал!
            Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
            Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

            Коментар


              #7
              rustson написа:
              Значи с тая нафта ши ми побелеят космите! Преди като ми светна лампата на инжекторната система бях заредил от ОМВ обикновен дизел и ми казаха(техниците) да зареждам само от Лукойл(чистия) лятото щото ОМВ внасяли нафтата от Румъния лятото и била кофти! Друг колега от работа ми каза че заредил сприн дизел на излизане за Пловдив и почнала да му пуши колата много!?!?!?? Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 Yellow_Flash_Colorz_PDT_33 Вече не знам супер съм объркан и само този спринт дизел не съм пробвал!
              Сипи си от Спринта и не се плаши. Аз с него и с Алпин Дизел съм си минал вече около 30 000 км от както съм я купил(декември 2005). Карал съм и с Ви пауър дизел, но няма такова добро ускорение и харчи повече, отколкото Спринта.И аз бях чул, че на Лукойл не трябва да зареждаме, защото продавали стари горива от държавния резерв и не били качествени.

              Коментар


                #8
                Аз честно да Ви призная съм най-доволен от Еко Елда Като заредя там колата върви най-добре, не пуши въобще (а сега си представям като го няма катализатора как ще върви) и е най-чиста (прозрачна като вода). Само не зареждайте на тази Еко Елда дето е до "София Ленд", че там разхода ми беше 2л. отгоре, май послъгват безцеремонно Слагах спринт дизел, но разлика нямаше На Лук Ойл зареждам с бензин служебната и съм много доволен, но нафтата им пуши много и мотора е по-шумен.Но винаги си слагам присадка (Кастрол или Golden Eagle) за да нямам ядове
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  Kолега, аз съм със същия двигател, но зареждам само от Еко-Елда. В началото зареждах в Шел, но смених. За румънския дизел съм чувал много добри работи, но става въпрос за дизелът, който се предлага в някои бензиностанции на Петрол, не всички, а тези които се стопанисат само от Петрол.Иначе тракането при студен двигател ли се появява или по всяко време при тези обороти? Нямам голям опит с дизели, но понеже съм със същия ДВГ, реших да се обадя. при мен двигателят е чувствително по-шумен, но само докато загрее. После спи при всякакви обороти. За нафтата на ОМВ не съм чувал добри отзиви.
                  _______
                  146 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Ами не знам колега ! От Русе до тук не съм се заслушал обаче от вчера и днес го забелязах докато отивам и се връщам на работа което е 3км в едната и 3км в другата посока! Така че не мога да кажа дали и като загрее го има това тракане щото просто няма време да загрее! Но като цяло преди не съм го забелязвал, затова мога да кажа че не е мнгоо нормално!
                    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                    Коментар


                      #11
                      rustson написа:
                      Ами не знам колега ! От Русе до тук не съм се заслушал обаче от вчера и днес го забелязах докато отивам и се връщам на работа което е 3км в едната и 3км в другата посока! Така че не мога да кажа дали и като загрее го има това тракане щото просто няма време да загрее! Но като цяло преди не съм го забелязвал, затова мога да кажа че не е мнгоо нормално!
                      Е, ако нямаш много светофари по пътя, тия 3 км ще ги вземеш бързо, има няма 10 минути. Значи няма да загрее. А пък ако беше 3 км в Русе със сигурност нямаше да загрее

                      Коментар


                        #12
                        Сипах спринт дизел и изчезна всякакво тракане и мотора все едно е бензин!! Много му се радвам на фона на някои други дизели на колегите уж по-съвременни моя е като котенце!
                        Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                        Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                        Коментар


                          #13
                          rustson написа:
                          Сипах спринт дизел и изчезна всякакво тракане и мотора все едно е бензин!! Много му се радвам на фона на някои други дизели на колегите уж по-съвременни моя е като котенце!
                          А пуши ли ти печката повече?

                          Коментар


                            #14
                            Не хич!
                            Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                            Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                            Коментар


                              #15
                              Като стана въпрос за бензиностанция Петрол последното ми зареждане беше от там колата се разпуши миришеше гадно изкарах си акъла,викам си край замина.Смених нафтата и всичко беше наред,но няма гаранция за нищо защото и друг път съм зареждал от петрола нямал съм ядове.та ако питате мен всичко е далавера ако ще и от на господ бензиностанцията да заредите всичко е късмет тоя път от каде са заредили нафтата и как са врътнали далаверите

                              Коментар

                              Working...
                              X