Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.8, спирачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.8, спирачки

    Здравейте колеги.Наскоро ми се наложи да отида до сервиз за смяна на маншон на карето... Там ми казаха, че накладките ми са изчерпани и им остава много малко живот, спирачните дискове също са на път и не се знаело дали ще издържат на още един комплект накладки. Поради некомпетентността ми, не мога да преценя дали и доколко е вярно - при закупуването на автомобилът преди около 5 месеца, бях информиран, че скоро ще имам проблеми със спирачките /в същият този сервиз - тази диагноза ми я дадоха, когато сменяха ремък, масло, филтър/. Ясно ми е, че ще се дават пари за спирачки - въпросът ми е следния: от сервиза отвориха един справочник и казаха, че комплект качествени накладки ще ми излезе 47 лв, а качествени дискове, вентилирани доколкото успях да разбера - 70 лв броя или 140 лв комплекта. Изрично ги попитах, това цени на средностатистическа ефтиния ли са или са цени на качествен продукт и те ме увериха, че парите си заслужават. Когато се прибрах и споделях с този и онзи за предстоящата ми инвестиция, бях посъветван да закупя дискове от някоя морга. Какво ще ме посъветвате, заслужава ли си да спестя пари от нови дискове, мога ли да намеря запазени такива в някоя морга или да заложа на сигурно с чисто нов комплект? И като трети резервен вариант - купувам най-обикновени накладки за 30 лв и си карам със старите дискове...
    for every action, there is a reaction
    for every cause, there is an effect
    for every beginning, there is an end
    because once fate is set in motion
    it cannot be stopped... or can it?

    #2
    Колега веднага бих те насочил за една морга във Варна където имат вентилирани дискове незнам колко са читави и на каква цена са това може и сам да провериш но са от Марея 130 коня дизел и незнам дали няма да имат разлика с твоите ако те интересува пиши на ЛС но питай колегите от форума дали са идентични.Забравих да ти кажа че ако те интересува зад автосалона на Мерцедес има и склад за италиански части където зареждат и повечето магазини питай там може и да са на по-тънка цена.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Аз преди седмица взех от италианеца 2 диска, не - вентилирани, за 30 лв. Срещу 5 лв пича ми подбра дискове с под милиметър ръбче... Направо не виждам смисъл за нови.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        zgabrovski написа:
        Аз преди седмица взех от италианеца 2 диска, не - вентилирани, за 30 лв. Срещу 5 лв пича ми подбра дискове с под милиметър ръбче... Направо не виждам смисъл за нови.
        пич, недей така! зависи колко под милиметър е ръбчето, но ако приемем. че е 0.7 мм, което е 1.4 мм от двете страни то тогава диска ти е дебел около 10.0 мм при минимално допустима дебелина 10.2мм!! нараво ги сменяй.колкото до колегата с браво 1.8, 140.00 лв за дискове ми се струва много. според мен реална цена за сравнително добри дискове е не повече от 120.00 лв.
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          Аз си взех нови дискове Bendix от kanex.bg за 120 лв. двата също взех и накладки Бендикс оттам за към 50-ина лева. и съм много доволен. Аз също съм с Браво 1.8.П.С. Фабрично предните спирачни апарати на моето Браво също са Бендикс.

          Коментар


            #6
            Колеги,не си правете компромиси със спирачната система Тези дискове,които купувате на старо,имат доста по-малка спирачна ефективност от новите.Освен това нямате гаранция,че не са изметнали.cobE,през лятото и аз сменях дисковете/вентилирани/.Един комплект Brembo ми излезе 110 лв.Естествено,и нови накладки.Спирачния път се намали значително!Не се лъжи да слагаш втора употреба!Не си играй с толкова сериозни неща!Поздрави
            Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

            Коментар


              #7
              lu40 написа:
              Колеги,не си правете компромиси със спирачната система Тези дискове,които купувате на старо,имат доста по-малка спирачна ефективност от новите.Освен това нямате гаранция,че не са изметнали.cobE,през лятото и аз сменях дисковете/вентилирани/.Един комплект Brembo ми излезе 110 лв.Естествено,и нови накладки.Спирачния път се намали значително!Не се лъжи да слагаш втора употреба!Не си играй с толкова сериозни неща!Поздрави
              и на мен ми предстои смяна на спирачни дискове, вентилирани 257мм. Brembo-то от къде ги докопа за 110 кинта?
              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

              Коментар


                #8
                От един познат със сервиз.Предложи да ми ги намери,но той да ги сложи.Пито-платено,както се казва.
                Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                Коментар


                  #9
                  ами дай го насам този твой познат - и на мен ми предстои смяна на дискове.
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар

                  Working...
                  X