Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биодизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Биодизел

    Има ли някой, който да е зареждал с това ’чудо’ на Темпо или в някоя рафинерия?Замислям се дали да не пробвам да мина на биодизел и всички мнения ще ми бъдат полезни.Благодаря.

    #2
    Я виж тук......разискваше се навремето...:http://www.dacia-bg.com/dacia/forum/viewtopic.php?t=25

    Коментар


      #3
      Логан написа:
      Я виж тук......разискваше се навремето...:http://www.dacia-bg.com/dacia/forum/viewtopic.php?t=25
      Мерси!

      Коментар


        #4
        и аз от много места съм чувал, че не е далавера - след това ти трябват добавки да си почистиш двг-то.
        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
        e30 forever!

        Коментар


          #5
          Няма ли някакъв интерес?

          Коментар


            #6
            panda climbing написа:
            Няма ли някакъв интерес?
            Има ама като караш трябва да си със затворени прозорци....че иначе мириши на микици :D :D :D :D За нов двигател-НЕ за стар ОК...ОсноваваМ се на това, че в БГ всичко хубаво и НОВО бива осрано с цел ПАРИ!... Просто сега ще е добре в началото после ще вкараме нашия български манталитет и тоя БИодизел ще стане БИолайно за да аможе някой да печели още и още....не мисля че това е нещо което незнаете....

            Alfa Romeo 155 1.8 8v MY Sport 95'
            Alfa Romeo 155 T.SPARK 2.0 8V 92' & Браво 1.6 98'
            Добло 02' 1.9 D- ех
            Добло 06' 1.3 Mjet -ех

            Коментар


              #7
              из европа и южна америка много го карат този дизел, ама защото имат рапица и захарно цвекло да го произвеждат и е значително по-евтин спрямо нормалния, понеже еко таксите са му по-ниски.у нас цената му не е кой-знае колко по-евтина, а има по-голям разход, така че не е далаверакато сложиш и факта, че след първите 1000 км трябва да сменяш горивен филтър заради почистените утайкиаз не бих рискувал
              Bravo SX TD100, 1997

              Коментар


                #8
                На това бижу да не си посмял да му сложиш такава гадост!!!! Трябва да си повече от внимателен какво му сипваш, че става много мазано иначе!
                Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                Коментар


                  #9
                  ако се интересувате, разтърсете се и в един друг форум четох доста подробна информация от един инжинер някаде около Козлодуй, който изкупува ползвано олио от фритюрници и си произвежда биодизел в гаража. доста навътре в нещата звучеше, но и неговия съвет бе, че ако не си сигурен в качеството на продукта, по-добре не си експериментирай, че може доста да си пре#$%@ двигателя. затова си го и произвежда сам
                  Bravo SX TD100, 1997

                  Коментар


                    #10
                    Здравеите и от мен,да ви кажа ве4е караме от няколко месеца един трактор с биодозел,и само за 2 минути му зе запу6иха филтрите,след тяхната смяна,ве4в няма гре6ка,засега сам доволен много,разхода падна,НО има само един недостатък,когато е много студено трудно пали.явно не са го доизмислили все о6е.трактора стува 50 000лв,така 4е ме бих рискувал с него,проверих не6тата,и засега сам доволен,ако имам проблеми 6е ви споделя какви са!Вместо 4 - Ч, вместо 6 - Ш! Толкова ли е трудно!? Българи ли сме или българо-чатъри!?kiro_of_the_day

                    Коментар


                      #11
                      Re: Биодизел

                      panda climbing написа:
                      Има ли някой, който да е зареждал с това ’чудо’ на Темпо или в някоя рафинерия?Замислям се дали да не пробвам да мина на биодизел и всички мнения ще ми бъдат полезни.Благодаря.
                      Хм, темата е много стара и дискутирана по всички авто форуми, но най-много информация ще извлечеш от рубриката "АВТО-МОТО" на дира!Там има един много интелигентен и в час инженер от Козлодуй който е написал всичко.. горещо ти препоръчвам да го прочетеш!!!В моето семейство другата кола която също е дизел отдавна се кара на нещо ПО-... от биодизела.. ОТРАБОТЕНО ОЛИО ОТ ФРИТЮРНИЦИ.Мой първи братовчед от Пловдив вече, втора година кара Тойота ХАЙ-ЛУКС D-4D, COMMCON RAIL MOTOR ,също на отработено олио.При тебе с твоите автомобили /доколкото знам new Panda и GP/, преценил ли си дали си заслужава адреналина? Ако "да", не се замисляй.. пробвай!Дали слагам в Пунтото от подписа ми....НЕ, и НЕ БИХ сложил!
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        а, това отработено олио - буквално си исипваш фритюрника в резервоара ли чувал съм ама не съм се интересувал, благодаря предварително
                        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                        e30 forever!

                        Коментар


                          #13
                          В Бургас автобусите на градския транспорт карат с нещо такова и като караш или минаваш около тях мирише на ... картофки или на... абе ако питате мен идиотщина навсичко отгоре не е много по евтина :D
                          VW Bora Variant 1.6 16V '01

                          Коментар

                          Working...
                          X