Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

V.I.S. колектор 2000 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    V.I.S. колектор 2000 16V

    V.I.S. колектор 2000 16v цена 150 лв. 0877 00 16 96 Николай
    Прикачени файлове
    TIPO Sedicivalvole

    #2
    Без електрониката е непотребен А цената комична
    '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
    '97 Coupe 16VT 262WHP+

    Коментар


      #3
      ее да колега но някой може да си има електроника ..а и цената за сериозни може да е съвсем друга
      TIPO Sedicivalvole

      Коментар


        #4
        Колега какво е нужно за да се сложи тва животно.....

        Коментар


          #5
          Колега уточни влиза ли към тая цена рейката за дюзите ... защото стоковата рейка се държи на главата на 2.0 16В, а тук се държи на колектора. А такава рейка да купиш от някъде е трудно, понеже всеки си ги продава комплект !!!
          Alfa Romeo 147 JTD and Alfa Romeo GT JTDm - now

          Fiat Coupe 2.0 16V LE style - air intake; kappa turbo inlet manifold; 63mm exhaust system; headport;lightweight flywheel; chip - 1++hp - EX
          Fiat Tipo 1991 - ex
          Fiat Uno Fire - ex ex

          Коментар


            #6
            twezzy написа:
            Колега какво е нужно за да се сложи тва животно.....
            ами нужно е електроника от Ланчиа 2000 16v с VIS или една мега която също има управление на VIS примерно , но мисля че не е проблем да се кара и само на къси (прави ) колектори.А стоковата рейка както и тази се захваща за колектора.
            TIPO Sedicivalvole

            Коментар


              #7
              ABARTH-ов написа:
              А стоковата рейка както и тази се захваща за колектора.
              Стоковата рейка на какво ... На ланчия тема и капа 4.16 турбо ... И това са ... това за което го продаваш тоя колектор е пърформанс, поне по цената ... и казваш, че става за 2.0 16В, обаче при главата от Типо, Купе, Делта,Дедра и каквото се сетиш освен двете, които съм написал горе рейката се държи на главата, а тук на снимката се вижда, 3-те горни дупки са за рейката, тоест се държат на колектора !П.С. казвам го понеже съм с такъв колектор (без ВИС-а от капа турбо) на Купето и да не стане, така че някой да си мисли, че може да го сложи без рейка ...
              Alfa Romeo 147 JTD and Alfa Romeo GT JTDm - now

              Fiat Coupe 2.0 16V LE style - air intake; kappa turbo inlet manifold; 63mm exhaust system; headport;lightweight flywheel; chip - 1++hp - EX
              Fiat Tipo 1991 - ex
              Fiat Uno Fire - ex ex

              Коментар


                #8
                nastybg написа:
                Колега уточни влиза ли към тая цена рейката за дюзите ... защото стоковата рейка се държи на главата на 2.0 16В, а тук се държи на колектора. А такава рейка да купиш от някъде е трудно, понеже всеки си ги продава комплект !!!
                Не е вярно,на мотора 2.0 16 с усукания колектор,с каповия и тоя висаджийския рейката се захваща ЗА колектора
                Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                Коментар


                  #9
                  Проблем ли е да се сложи този колектор без електрониката ....?

                  Коментар


                    #10
                    Не,но трябва да премахнеш единия път с клапите.
                    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                    Коментар


                      #11
                      [quote="nastybg"] Стоковата рейка на какво ... На ланчия тема и капа 4.16 турбо ... И това са ... това за което го продаваш тоя колектор е пърформанс, поне по цената ... и казваш, че става за 2.0 16В, обаче при главата от Типо, Купе, Делта,Дедра и каквото се сетиш освен двете, които съм написал горе рейката се държи на главата, а тук на снимката се вижда, 3-те горни дупки са за рейката, тоест се държат на колектора !Tова е колектор от Типо, Купе, Делта,Дедра и каквото се сетиш 2000 16V който бях преработвал предi в дросели ..и както се вижда и на него се хваща рейката с дюзите... аз лично не съм виждал до сега рейката на тези двигатели да се захваща за главата.
                      Прикачени файлове
                      TIPO Sedicivalvole

                      Коментар


                        #12
                        TIPO Sedicivalvole

                        Коментар

                        Working...
                        X