Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 1.8 16V и Coupe 1.8 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo 1.8 16V и Coupe 1.8 16V

    това два различни мотора ли си или просто на бравото е дефорсиран, малко ми е съмнително по едно и също време фиат да разработи два различни 1.8 16V мотора...
    ex Fiat Bravo GT

    #2
    Re: Bravo 1.8 16V и Coupe 1.8 16V

    lulinsquad написа:
    това два различни мотора ли си или просто на бравото е дефорсиран, малко ми е съмнително по едно и също време фиат да разработи два различни 1.8 16V мотора...
    различни тикви имат
    _______________________________________
    0885261834

    Коментар


      #3
      ......И на "тиквата" на COUPE-то има един клапан /вьлшебен/, който променя фазите на всмукване и мотора след 1800об. става неузнаваем!!!

      Коментар


        #4
        hit-ko написа:
        ......И на "тиквата" на COUPE-то има един клапан /вьлшебен/, който променя фазите на всмукване и мотора след 1800об. става неузнаваем!!!
        Той hit-ko го е казал, променливи фази на газоразпределение е магията, в случая на смукателните клапани. Извършва се от хидравличен вариатор както е известен- Taка двигателя получава 90 процента от максималния си въртящ момент между 2000 и 6000 оборота, предимствата са ясни. Дето го кръщават из другите фирми VVT(VTEC,i-VTEC), VVL, VTI-i(VVTL-i), VANOS, VCT, Variocam, AVCS, VVC и всички други такива. Идеята също е ясна предполагам. Всичко друго е едно към едно по мотора.

        Коментар


          #5
          me_to_u написа:
          hit-ko написа:
          ......И на "тиквата" на COUPE-то има един клапан /вьлшебен/, който променя фазите на всмукване и мотора след 1800об. става неузнаваем!!!
          Той hit-ko го е казал, променливи фази на газоразпределение е магията, в случая на смукателните клапани. Извършва се от хидравличен вариатор както е известен- Taка двигателя получава 90 процента от максималния си въртящ момент между 2000 и 6000 оборота, предимствата са ясни. Дето го кръщават из другите фирми VVT(VTEC,i-VTEC), VVL, VTI-i(VVTL-i), VANOS, VCT, Variocam, AVCS, VVC и всички други такива. Идеята също е ясна предполагам. Всичко друго е едно към едно по мотора.
          Точно тва му е кофти на мотора,че системата е много кофти проектирана и като се преебе почва двигателя да мели като мелачка на ниски обороти....Абе тоя двигател не ти требва,несполучлив е..
          _______________________________________
          0885261834

          Коментар


            #6
            Абе тоя двигател не ти требва,несполучлив е..
            Ама значи мнението ти е за двигателя или за системата. За системата съм съгласен, проблема е известен отдавна, конструкторска грешка при първите версии. При гаранционните коли с такъв мотор, смяната на вариатора е без пари. Фиат отдавна са пуснали нова версия от същия, който има доживотна гаранция, че проблем няма да възникне. Проблема се състои както Selqatin отбеляза в тракане на празен ход като дизел. Ако обаче двигателя е несполучлив, защо глупаците от Фиат продължават да го вграждат в новите модели, дори, които предстои да излязат на пазара... Пък и почти всички съвременни бензинови двигатели ползват система за промяна фазите на газоразпределение. Ако мислиш, че резервна част за иначе безупречен двигател го прави гаден, ок...

            Коментар


              #7
              тцтц язък, тамън си викам да станем 130 кончета, щот мислех, че е някаква по-незначителна разликата....
              ex Fiat Bravo GT

              Коментар


                #8
                Е, човек, незначителна разлика 10 киловата не прави! Ами мятай още 15 коня в колата и ей ти ги :D Шегичка!

                Коментар


                  #9
                  Mомчета,мотора е супер-страхотна еластичност за тази кубатура.А вариатора на всмукателния вал е "бял кахьр". За сьжаление сьс всяка новост, с всяко авангардно решение е така! FIAT отново беше прьв с и естествено или трябваше да обере овациите или да чака друг да го тества и тогава да го внедри /както са повечето от фирмите/ Но в случай,Че вариатора откаже-200лв. е нов, а в случай че не ви се сменя , зацепвате всм. вал 2 зьба в аванс и двигателя става сьщия звяр, с незначителни различия на празен ход, ама кой ти кара на празен ход???

                  Коментар


                    #10
                    ама кой ти кара на празен ход
                    :D Именно! Това имах и аз в предвид, поради подобни дреболии(според мен де) се трупа лоша слава. Факт е, че това е един от най-сполучливите двигатели на Фиат, и да се осере веднага за такъв "дефект" е равностойно да се каже, че 20 клапановия турбо двигател например е боклук, заради ужасно често срещания проблем с пукане на изпускателния колектор. Примери много, така беше и с C20XE на Опел, но самия двигател излезе повече от "железен". Между другото вариатора, последна версия на Фиат струва дори по-малко от 200 лв с доставка от Италия... Ама това си е мое мнение.

                    Коментар


                      #11
                      me_to_u написа:
                      Абе тоя двигател не ти требва,несполучлив е..
                      Ама значи мнението ти е за двигателя или за системата. За системата съм съгласен, проблема е известен отдавна, конструкторска грешка при първите версии. При гаранционните коли с такъв мотор, смяната на вариатора е без пари. Фиат отдавна са пуснали нова версия от същия, който има доживотна гаранция, че проблем няма да възникне. Проблема се състои както Selqatin отбеляза в тракане на празен ход като дизел. Ако обаче двигателя е несполучлив, защо глупаците от Фиат продължават да го вграждат в новите модели, дори, които предстои да излязат на пазара... Пък и почти всички съвременни бензинови двигатели ползват система за промяна фазите на газоразпределение. Ако мислиш, че резервна част за иначе безупречен двигател го прави гаден, ок...
                      Значи тея дефекти ги дава двигателя на барчета и купе,в новото пунто 2 доколкото знам ХГТ 1,8 двигателя няма такива дефекти....Иначе според мен най-доброто двигателче на фиат е 2,0 16в турбо,ама тва е друга тема...
                      _______________________________________
                      0885261834

                      Коментар


                        #12
                        Аха, това е работата, в първите двигатели с внедрена система за промяна на фазите е имало такъв проблем, който в последствие е решен. Затова и ми се стори странно, че отхвърли двигателя като несполучлив...Както и да е, това е твоето мнение.

                        Коментар


                          #13
                          абе хора, това мойто браво колко е нормално да дава на 1/4 миля според вас???
                          ex Fiat Bravo GT

                          Коментар


                            #14
                            lulinsquad написа:
                            това два различни мотора ли си или просто на бравото е дефорсиран, малко ми е съмнително по едно и също време фиат да разработи два различни 1.8 16V мотора...
                            lulinsquad написа:
                            абе хора, това мойто браво колко е нормално да дава на 1/4 миля според вас???
                            Човек, много общо имат двете мнения...Хайде да не правим такъв як офтопик

                            Коментар


                              #15
                              ми реших, че няма смисъл да пускам цяла нова тема за такава дреболия..., ма както кажете...

                              Коментар

                              Working...
                              X