Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Една истинска БГ ретро машина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Една истинска БГ ретро машина

    Става въпрос за реставрация на мотор Балкан МК-50.На село с баща ми имаме 2-ва мотора Балкан МК-50.Неговият е в перфектно състояние от последно произведените.А моя е по-стария неговв много лошо състояние откъм външен вид,но работи безупречно.И така миналата година някъде Май месец реших да започна реставрация на Балканчето,като се придържам към оригиналниявид така както е излязло от завода през далечната 1973г.Ето как беше в началото...Преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Прикачени файлове
    FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
    Единствено в България "селянин" е обидна дума.

    #2
    Започнах със претапициране на седалката и цялостно разглобяване на мотора.Доста от частите и аксесоарите бяха в окаяно състояние и не бях сигурен дали ще може да се намери всичко.Малко по малко събирах парченцата от пъзела... :DДоста беше трудно откриването на оригиналното ключе за контакта,привода за километража,запазен и хубав километраж.Подготовката за боята вървеше: търкане,шкурене,китване накрая и основа под боята (филер)за съжаление нямаше с какво да боядисам мотора.Хич не ми се искаше да го пръскам на спрей,майстори скъпи,комресор нЕмам...и в най-подходящия момент един много добър мой приятел реши да си закупи комресор Разглобено моторчето приличаше на скакалец След дълго чакане най-накрая дойде и времето да пръскаме с компресора.Взех авто боя: винено червен и мръсно бял
    Прикачени файлове
    FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
    Единствено в България "селянин" е обидна дума.

    Коментар


      #3
      Боядисване.....
      Прикачени файлове
      FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
      Единствено в България "селянин" е обидна дума.

      Коментар


        #4
        И докато вървеше работата по боята.Баща ми извади от гаража ЧИСТО НОВИ КАПЛИ С ЧИСТО НОВИ ГУМИНИКОГА не използвани,намазани с грес и блажна хартия.Така стояли....40г.Ппросто не можех да повервам какво виждам
        Прикачени файлове
        FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
        Единствено в България "селянин" е обидна дума.

        Коментар


          #5
          Направих и оригиналните лепенки за страничните капаци...Нямах търпение вече но нямах и никакво време...
          Прикачени файлове
          FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
          Единствено в България "селянин" е обидна дума.

          Коментар


            #6
            Накрая зе захванах здраво за работа и през отпуската работех по цял ден само по мотора.Смених му цялата ел. инсталация и започнах да го сглобявам...
            Прикачени файлове
            FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
            Единствено в България "селянин" е обидна дума.

            Коментар


              #7
              Инсталацията почти беше готова и дойде време за запалване...Мотора не беше пален повече от 1г. Знам че няма да ми повярвате обаче мотора запали от 3-тия опит от манивела И на мене ми беше трудно да повервам!
              FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
              Единствено в България "селянин" е обидна дума.

              Коментар


                #8
                Накрая след повече от 1г. Мога да кажа заветната фраза: "ЗАВЪРШЕН"
                Прикачени файлове
                FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
                Единствено в България "селянин" е обидна дума.

                Коментар


                  #9
                  Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
                  Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

                  Коментар


                    #10
                    I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                    Коментар


                      #11
                      Вескобраво, БРАВО!

                      Коментар


                        #12
                        Манияк си браво.Явно има нещо сантиментално в семейството ви към балканчетата.
                        FIAT BRAVO 1.6
                        FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                        LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                        Коментар


                          #13
                          Откакто се помня баща ми кара такъв мотор.Като бях дете цял ден го чаках да се прибере от работа с мотора и да ме повози.Познавах го само като чуя звука (той е специфичен като как се познава една Лада)Благодаря за похвалите!Надявам се че ще върна много от вас в стари отминали времена,когато всичко е било много по-просто и обикновено.Ето и едно клипче но НЕ с моя мотор http://www.youtube.com/watch?v=emaEj...&feature=share
                          FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
                          Единствено в България "селянин" е обидна дума.

                          Коментар


                            #14
                            Много добре си се справи поздравления
                            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                            Коментар


                              #15
                              Поздравления за труда и ентусиазма,който си положил.Лошото е,че повечето останали в движение са без документи и не могат да се карат законно.Първото ми моторче,което имах беше точно Балканче донесено от мен в два огромни сака по автобуса до селото ми.Знаех му кътните зъбки,но го продадох и защо,да ме пита човек.Сега стои едно Симсонче на доста годинки,което малко постегнах преди години.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Working...
                              X