Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo - динамика - въпрос

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo - динамика - въпрос

    Здравейте! Нов съм във форума (то се вижда де) и отскоро и за малко, карам Браво 1,6 16V, 103 коня. Казвам отскоро, защото колата по принцип е взета за продаване. Никога досега не съм карал толкова динамичен автомобил, а не мога да се оплача от лоши автомобили. Много е лек педала на газта, реагира на всяка дупка. Исках да ви попитам - тези, които имат доста повече опит с ФИАТ (и Ланча) - нормално ли е такова поведение на колата?Днес с жената засичахме 0-100 = 9,9 секунди, като определено губя време с превключването на предавките. Мисля, че може и под 9 да слезе, с подходящ бензин и шофьор Оня ден направих смешен един Сивик, а бяхме 3 човека и пишлемето натискаше ...Не пускам темата, за да продам колата, а защото не намирам за нормално 103 коня на 1,6 двигател да дават такава динамика. Може ли това нещо да има някакъв чип и как мога да разбера?Благодаря ви предварително!
    Fiat Bravo 1.6 16V 103 hp каталожни.
    0-100 = 9.2 сек. Ами като дойде турбото ?

    #2
    NegativeМалко са марките автомобили (по-разпространените), които не съм карал, но никога не съм карал италиански автомобил. Изключение прави само едно Ритмо 70, което уж много вървеше, а се оказа, че Корса 1,0 1985 година вдига повече от него Както казах - струва ми се странно. На шефа ми Лагуната е 2,0 16V с Volvo двигател и не може да се мери по динамика!!! Бащата има и Ситроен Ксантия - по каталог имат сходно ускорение - НЯМАТ НИЩО ОБЩО!А както споменах, мерихме ускорение с жената. Не мога да сменям предавките максимално бързо - двигателя вдига обороти между тях - и съм на 95. Ако сложа 98 октана и го кара друг ... не ми се мисли. Затова и питам - нормално ли е А в catalog.auto.ru дават ускорение 11 секунди, откъде е това 10,2 ?
    Fiat Bravo 1.6 16V 103 hp каталожни.
    0-100 = 9.2 сек. Ами като дойде турбото ?

    Коментар


      #3
      Еми колега какво да ти кажа мойто Браво е такова и върви доста интересно.Имам предвид,че м/у 1000 и 2000 оборота педала е доста чувствителен. Другия момент енад 3200 оборота когато двигателя започва да се ускорява по-бързо(явно тогава е момента когато конете се развързват ) А иначе ти на твойто Браво имаш ли прекъсвач, защото аз на мойто не А защо е така Незнааам
      Fiat Bravo 1.6 16V

      Коментар


        #4
        Ами наистина нейде по средата на оборотомера хуква, явно е около 3200 оборота (ако ти си ги засичал, аз я карам от 1 седмица). На майката колата е Corsa 1,5 TD, тя над 2800 пощурява, но си е с турбина и има логика да е така. Защо Бравото е така ... не зная. За ограничител също не усещам да има, закарвал съм го над 7000 оборота, не зная кога трябва да се включва, ако има. Абе ... тая кола не може да се кара нормално, не и отива някакси
        Fiat Bravo 1.6 16V 103 hp каталожни.
        0-100 = 9.2 сек. Ами като дойде турбото ?

        Коментар


          #5
          Chefo написа:
          Ами наистина нейде по средата на оборотомера хуква, явно е около 3200 оборота (ако ти си ги засичал, аз я карам от 1 седмица). На майката колата е Corsa 1,5 TD, тя над 2800 пощурява, но си е с турбина и има логика да е така. Защо Бравото е така ... не зная. За ограничител също не усещам да има, закарвал съм го над 7000 оборота, не зная кога трябва да се включва, ако има. Абе ... тая кола не може да се кара нормално, не и отива някакси
          За града е супер, но трябва да си сам или само с един човек в колата(не много тежък) за да върви така. Защото1.6 си е малко моторче и не може много да влачи
          Fiat Bravo 1.6 16V

          Коментар


            #6
            ех колеги.. колите ви имат ограничител! може да се убедите сами... на място , на колата нищо няма да и стане!
            "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

            Коментар


              #7
              toko, аз не отричам, че колата има ограничител! Казах, че не съм забелязал да се включва, а и не зная на колко оборота трябва да се включи! Може и да има !
              Fiat Bravo 1.6 16V 103 hp каталожни.
              0-100 = 9.2 сек. Ами като дойде турбото ?

              Коментар


                #8
                toko написа:
                ех колеги.. колите ви имат ограничител! може да се убедите сами... на място , на колата нищо няма да и стане!
                тука си прав , ще пробвам на място,но в движение е влизала в 7200
                Fiat Bravo 1.6 16V

                Коментар


                  #9
                  7200 много ми се струватможе би 6500пробвал съм, но не помня колко бяха
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    sev написа:
                    7200 много ми се струватможе би 6500пробвал съм, но не помня колко бяха
                    Толкова бяха, затова си мисля че нямам прекъсвач
                    Fiat Bravo 1.6 16V

                    Коментар


                      #11
                      Mitko написа:
                      Не знам къде е ограничителя, но аз моята съм я вкарвал сериозно в червената зона. Просто на дигиталното табло е малко раничко (преди 6000 оборота). На мен на 6250 оборота ми е максималната мощност.
                      ....и мойта е така след това престава да набира, ама нали трябва да се експериментира
                      Fiat Bravo 1.6 16V

                      Коментар


                        #12
                        7100 RPM
                        Renault Modus 1.2 16v 2006
                        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                        Коментар


                          #13
                          Ми дайте едно браво 1,6 да направим едно замерване, аз съм с пунто 1,8 да видим каква ще е разликата, защото явно тия бравота много вървят, все пак който се е качил на 1,6 е останал очарован от динамиката, ако върви повече от пунтото ще си взема и аз браво не си правя майтап, дайте да се разберем къде в София и да направим един старт, може и на 202-ра улица, там е удобно и е прав участъка, от място, от летящ както е удобно
                          punto HGT

                          Коментар


                            #14
                            По-антична тема не можахте ли да изкарате. :D
                            Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                            Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                            ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                            Коментар


                              #15
                              Хах верно, ама кой гледа датите по това време на годината Предложението ми е сериозно, може някоя петък или събота да си направим едно "итал състезание", мен специално ще ми е интересно да се мернем с 1,6 103к.с., също някое браво хгт, някое дизелче JTD, примерно 105-115 коня, ремапнати, че и те са вървелки, 1,8 GT 113к.с. и т.н. нещо в диапазона 1,6-2,0 литра мотори - бензин и дизел
                              punto HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X