Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нормален ли ми e рaзхoдa нa гaз

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нормален ли ми e рaзхoдa нa гaз

    Zdraweite,Sajeliavam che pisha na latinica no niamam kirilica.Predi 2 meseca si slojih gazova uredba BRC injikcion na Brava-ta 1.6, ’98 koyato karam. Do togava e karah na benzin, pri koeto razhoda beche 10/100 s skotost na izvangradsko 130-140 a tolkova mi goreshe i na gradsko s normalno karane.Momchetata koito mi slojiha gazovia injekcion mi kazaha che e normalno dami se vdigne rzhoda max s 0.5% na gaz.V momenta razboda na izvan gradsko mi e 12/100 a na gradsko mi e 14.8/100.Kato mi slagaha gazovata mi smeniha sveshtite. Razlikata v sveshtite e che na starite imat na kraya edno ’S’ a novite niamat. Sled tova mi kazaha che tova bilo samo za shuma na kolata i ne prechilo!!! Sveshtite gi vidiha kakvi tribva da sa ot programata AutoData.Vazmojno li e tozi po goliam razhod da go dava ot sveshtite?Spored men ne.
    Brava SX 1.6i 16V 103PS

    #2
    Сменял ли си скоро въздушния филтър?Газовия инжекцион си има собстевно ECU, трябва да идеш на една диагностика в Дружба, да ти пренастроят и огледат свързването на ECU-то. Възможно е да не чете някой параметър и да е в сервизен режим - да пуска много голямо количество газ. Определено разхода ти не е нормален!А за кирилицата - горе има едно символче "EN", като го цъкаш става на "BG" или "BP" - Съответно БДС или фонетична кирилица.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      ЗдравейSorry, за латиницата не бях видял фонетиката.Колата от както съм я взел съм минал 9000км. Когато я купих си смених филтара. Когато си слагах газовата мисля че го смениха пак!Маслото е полу-сентетика дали може да е от това?Можеш ли да ми дадеш координатите на сервиза в Дружба и на този на които ходиш в Велинград. На кой от двата е по-добре да отида според теб?Поздрави,Величко
      Brava SX 1.6i 16V 103PS

      Коментар


        #4
        По добре иди във Велинград - със сигурност ще ти обърне повече внимание! Тука става с едно чакане, записване за след две седмици и прочие. Телефона му е 0888845820 - Ники, казваш му че аз те пращам.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          vg_sarev написа:
          ЗдравейSorry, за латиницата не бях видял фонетиката.Колата от както съм я взел съм минал 9000км. Когато я купих си смених филтара. Когато си слагах газовата мисля че го смениха пак!Маслото е полу-сентетика дали може да е от това?Можеш ли да ми дадеш координатите на сервиза в Дружба и на този на които ходиш в Велинград. На кой от двата е по-добре да отида според теб?Поздрави,Величко
          не е ли в гаранция още уредбата?
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            ами в гаранцията имам един преглед от тях на който бях и те ми казаха че всичко е ОК. а то не е.За прегледа ли имахте предвид дали е в гаранция?
            Brava SX 1.6i 16V 103PS

            Коментар


              #7
              vg_sarev написа:
              ами в гаранцията имам един преглед от тях на който бях и те ми казаха че всичко е ОК. а то не е.За прегледа ли имахте предвид дали е в гаранция?
              даби трябвало да се справятобаче има още нещоизвънградско при 130 трябва да гори около 8-8,5това 10 ми се струва достаако колата и на бензин гори повечко - и на газ ще е така
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Ами когато я купих ходих до Казанлък, което са 240км. В София напалних резоорвара и по магистралата сам карал с 110 - 120км.При което като го напалних веднага след като стигнах в Казанлък тои побра 17 литра. Като го сметнах това е 7/100. След което си обслужих колата... смяна на ролки, фирлтри, ремак и т.н. и започна да ми дава този разход. А ремака го смениха с спецялния инстромент.Нормално ли е да има такава разлика в разхода за 20км в час повече?
                Brava SX 1.6i 16V 103PS

                Коментар


                  #9
                  значи при 110-120 разхода ти е 7а при 130-140 - 10не е нормалноно трябват повече измерваниядва опита не са достатъчни
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Ами аз не сам правил само 2 проби. Може би като я купих не трибваше да сменям нищо. От тогава ми дава все 10/100.Някакви савети какво да проверя?
                    Brava SX 1.6i 16V 103PS

                    Коментар


                      #11
                      Аз не съм с газов инжекцион а с ламбда газ контрол и извън града ми гори 9 а в града под 12 немога да падна сам си направи изводите.
                      HONDA I-VTEC

                      Коментар


                        #12
                        vg_sarev написа:
                        Ами аз не сам правил само 2 проби. Може би като я купих не трибваше да сменям нищо. От тогава ми дава все 10/100.Някакви савети какво да проверя?
                        може би неправилно зацепен ремъкно пък в града ти гори добре на бензинпробвай с най-евтиното - смяна на въздушен филтър
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар

                        Working...
                        X