Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Био Дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Био Дизел

    Някои можели да сподели впечатления от Био Дизел.
    Stilo 1.9 JTD - 115 к.с.

    #2
    Ми с малко по-ниско качество.Може би по-често ще сменяш филтър.
    N.Y. State of Mind

    Коментар


      #3
      Имаш в предвид ГОРИВНИЯ филтър ли и каква е цената му
      Stilo 1.9 JTD - 115 к.с.

      Коментар


        #4
        Не съм съгласен, че е с по-ниско качество. Дискутиран е тук и сигурно може да се открие с търсачката, но ето накратко какво съм чел и видял:1. Предлага леко повишена мощност, но не съм сигурен дали не се налага корекция на помпата, за да се усети.2. По-добре смазва двигателя, където влиза в контакт.3. Подозирам, че някоя от горивните свещи не ми работи и понякога колата не пали от първия път. С най-скъпите нормални нафти и с биодизела винаги пали без проблеми.Че е по-евтин вече е ясно. Недостатъците му са невъзможността да се ползва през зимата, тъй като замръзва много по-лесно и най-вече, че е доста агресивен към маркучи и уплътнения. Всичко на всичко 5-6 резервоара биодизел превъртях това лято, преди да се наложи ремонт на помпата и да се откажа.И за филтъра да допълня: не се налага по-честа смяна, просто се налага еднократна смяна след първите два резервоара биодизел, защото отмахва наслагванията по резервоара като ръжда и др., които съответно се наслояват на филтъра.

        Коментар


          #5
          по принцип горивото е напълно подходящо за новите дизелови двигателиза по-стари разработки трябва да се смeсва с нафтав момента една Дачия Логан се тества само с такова гориводаже теста може и да е приключил вечеи май резултатите са добри
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Не се шашкайте! Карам бензинов двигател но колега със Ситроен е с дизелов. Правил е многократни проучвания за въпросното гориво, тестове и какво ли не. Това са окончателните му изводи:1. Температурата на сгъстяване (замръзване) е доста висока и не може да се кара с чист био-дизел в зимния сезон.2. Двигателя е по-тих.3. Мощността - по-висока4. Миризмата... (не е за подценяване - предизвиква повишено отделяне на стомашни сокове)5. Екологично чисто (при разлив се разгражда бързо)6. Цената относително високаИ след всичко това неговата препоръка: 20-30% био-дизел + 80-70% дизел и това при намаляване на цената на био-дизел-а!
            Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

            Коментар


              #7
              Колега взе скоро Ford Mondeo TDCi-казали са му в МотоПфое-никога да не кара с биодизел!
              Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

              Коментар


                #8
                Интересна подробност: Във Франция дизел-а съдържа 3% био-дизел. Никой не го коментира но било така.
                Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                Коментар


                  #9
                  mme написа:
                  Интересна подробност: Във Франция дизел-а съдържа 3% био-дизел. Никой не го коментира но било така.
                  май в цяла Европа е такаи % до 2015 г. трябва да стане 15
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    То има и Био-Бензин ама чак в щатите е масово ползван. Известен е като метанол ако се не лъжа и зе прави от растения с висока захарност (като всеки алкохол, който не е бира). Дизела се прай от маслодайни - като соя и слънчоглед, или от ползвано в ресторантите вече олио, а това е от захарно цвекло и захарна тръстика и аз даже съм търсил сайтове с рецепта ама искат да платя с кредитна карта.
                    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                    Коментар

                    Working...
                    X