Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Марийката вече е с Фобос газов инжекцион

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Марийката вече е с Фобос газов инжекцион

    И така, След няколкомесечно проучване на пазара за газови уредби и инжекциони най-накрая взех решението да сложа Фобос - газов инжекцион.Първоначално проверих всички останали възможности за поставянето на стандартна уредба на Мареата 1.8 16V, но след като получавах все уклончиви отговори от газаджии, които естествено слагат само стандартни уредби се насочих към газовите инжекциони - естественно и тук нещата трябваше да бъдат огледани отвсякъде за да мога да си направя извода кой какво предлага и естествено на каква цена.Много искам да благодаря на Иво с Браво GT и колегата Spike, макар че мненията им бяха коренно противоположни за Фобос-а.И така вчера петък в 6 часа сутринта натоварих благоверната и маненкия и поехме към Плевен.Прдполагам веднага ще ме питате а защо не в София.Вднага отговарям - най-добре е да пиеш вода от извора, макара че и Софийския сервиз където са слагали Фобоса на Иво098 са също изключително педантични към работата си и си разбират от занаята.Но аз реших че една разходка до Плевен няма да ми коства нищо а не бях ходил от както престоях една година в ШЗО-то на онзи баир над града.Естествено не можех да се ориентирам къде се намира сервиза въпреки изключително точното и любезно напътствие от една госпожа от сервиза и самата тя дойде да ме вземе от Шел-а на входа на града.Оставих Мареата в сервиза и цял ден се отдадохме на разходка из града-честно казано бях позабравил е е много приятно място.Мацките са все още така свежи........ама бяс с жената :D Към 17 часа се завлякохме обратно и оттук до 19 часа любезно бях поканен от собственика на Фобос, Ивайло да се включа в настройката на газовото ЕКУ.Трябва да призная, че от много време насам не бях срещал такъв професионализъм и отзивчивост към всеки зададен от мене въпрос.Карах ме колата със закачен лаптоп около 40 минути и Ивайло направи нужните настройки като постоянно ме осведомяваше и за най-малките детайли от това какво всъщност прави (да си призная имаше и неща които не разбрах но при все ми бяха обяснени на разбираем от мене лаика език).Мога да кажа само за Фобос сервиз че е едно място където хората знаят какво правят и как да го направят, много съм доволен от проявения професионализъм и отношението на всички от сервиза-от госпожата която ме посрещна , самите майстори и най-вече от собственика Ивайло ( така и не разбрах фамилията му).В Плевен още докато тествахме коата сипахме първоначално 20 лева на ОМВ, и след всички тестове и пали-гаси горивото ми свърши на Долни Богоров.Сега за самата система от първоначалните ми наблюдения-малко в Плевен и до София.На Нормален режим колата се държи както на бензин, като се усеща съвсем малко затормозяване което според мене е не повече от 2-3% разлика спрямо вървежа на бензин.Ще питате как го усети-ами опит колеги.На споретен режим колата върви малко по-бързо отколкото на бенц също не повече от 4-5% в полза на газтаНА икономичен режим се усеща около 14-15% "спъване" спрямо бенц-а но Ивайло си каза че това е режим който е само за Софийските задръствания :D Като цяло съм много приятни изненадан от Фобос сервиз, досега, а и от инжекционната система като работа за първия ми преход с нея .Естествено да ви кажа и колко ми струва -1174 лева като ми беше сменен въздушния филтър, долят антифриз и по мое желание ми беше сложена тороидална бутилка - на мястото на резервната гума, иначе с обикновенна бутилка и без друго наложителни неща като филтър и антифриз цената е 1100 лева с италианските инжектори VALTEK и BRC изпарител , ако това миниатюрно нещо може да се нарече изпарител.Ми това е от мене засега

    #2
    браво, чакаме резултати от софийско градско каране
    ex Fiat Bravo GT

    Коментар


      #3
      И такаа,След два три дни каране из София, още не мога да дам отговор какво става с разхода поради простата причина , че още не съм изгорил сипаната в петък газ, но вече мога да кажа как се държи колата на трите режима на работа:1.Икономичен - както бях уверен от шефа на Фобос сервиз Ивайло, това си е режим за София без да се напъвам и без да се пъна по светофарите - ето го и момента при който изпитах дискомфорт от управлението на Мареата.От 750 оборота (тихия ход) до 1500 при рязко подаване на газ колата започва да придърпва и да се чуди дали да върви или да гасне. Но както казах , а и бях предупреден това е за таксиметрови коли.2.Нормален - както и преди писах 2-3% по слаба динамика, но това честно казано в града е почти невъзможно да го почувства човек, няма придърпвания или мислене като при икономичен режим.Колата си работи перфектно както на бензин.3.Спортен - лелелеле, кво да кажа и аз не знам, евала на тези момчета-колата отлепя качествено-по бърза е от на бенц.В заключение искам да кажа на тези които още се двуомят ако имат пълен инжекцион под капака, да не се чудят дали да слагат обикновена уредба и да си превърнат колата в карбураторна, а да слагат газов инжекцион - разликата е от земята до небето.Поздрави на всички фиат маниаци

      Коментар


        #4
        И така, след едноседмично каране из София, половината на икономичен, половината на нормален режим,както казах в предишните си постове заредих 20 лева=18.7 литра газ при цена 1.07 на газта (бензиностанцията е Петрол-няма как имам служебна карта и само там мога да зареждам) изминах 155 километра и газта ми свърши, което значи 18.7/155=12.05 на 100 км разход.Това беше и разхода ми на бензин - вариращ между 11.5 и 12.5 в града.Коментарът е излишен, доволен съм от Фобос-а.

        Коментар


          #5
          Малко инфо и след извънградско

          И така този уикенд ходих на една от хилядите пъстървови рекички около Сливен заедно с половинката и един приятел с неговата половинка.Резултата е следния:Към Сливен със 140-160 по магистралата, натоварени с доста багаж (основно свински пържоли, въдици и други екстри), пуснат климатик през цялото време 290 км с 33 литра газ заредени на ОМВ в Дружба, което прави 11,5 разход извънградско на нормален режим.Там пак заредих газ за 30 лева на 1.07 лв=30.8 литра газ и минах 275 километра от които 100 в балкана на 1-ва скорост по макадам.Така от и обратно до Софиа сега сметнах че средния ми разход е бил 11.6 при гореспоменатия преход.Мисля че е много приемлив.

          Коментар


            #6
            Фамилията на шефа е Вендов :D Мацката дето те е посрещнала е жена му :D Имах си хас да не са отзивчиви като даваш над 1000 лева.Коректни са и наистина работят добре но имат само 2 свестни майстори и текучество.Мойта газова ми я слагаха там и също съм доволен.Газовия инжекцион емулаторите и други такива са тяхна разработка и изработка. :D Ето и линк за сайта им http://fobos-bg.com/index.php?l=3.58.61
            АЛ.ПЕТРОВ
            FIAT PUNTO 1.2 8V

            Коментар


              #7
              не знам дали ти е добре разхода ама имах форд сиера 2.0 и ми гореше 12.5 градско и 8 на дълго с уредба за 300 лева,понеже нямам пари за г.инжекцион гледам под лупа как се държат такива монтирани на други коли и като че ли освен по-добро вървене друго не видях,може би и малко по икономична (а бе то и пари за нова кола нямам и карам втора ръка :D :D :D)
              типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
              хюндай акцент 1.5 CNG
              киа каренс +метан

              Коментар


                #8
                Колега, пак казвам за горенето на мареата, че си харчеше точно толкова и на бензин, тежка кола е, няма какво да се лъжем, разликата между едно браво със същия мотор и моята кола е от земята до небето - 113 коня за моето купе са си малко.И затова съм доволен защото ми върви както казах и в предишните постове без разлика а и харчалъка се запази същия като на бензин.А имам горчив опит от преди 5 години с моята стара колица от тогава Golf II GTI, с който имах такива проблеми като му сложих газова уредба че просто не искам да си спомням.......то не беше гърмене, огромен разход, изкривени клапи на дебитомера.......абе изобщо беше мъка, та затова сега мога да направя сравнение между обикновената газова уредба и газовия инжекцион, е и ти си прав , че парите са си пари , но знаеш че хубаво и евтино са две невъзможни неща, ако трябва да вървят в комплект.

                Коментар


                  #9
                  колега колкото толкова. неразбрах само колко ти гори градско и само градско и има една подробност коята никой неказва а тя е колко време и кога превключва на бензин защото има колеги които казват малък раход на газ но чакали колата 5 мин да загрее на бензин и то какво се получава.и друго казваш фобоса те и излязъл 1100 лв сметнал ли се за колко време ще го избиеш като разход ако разликата в цените на газта и бензина се запазят такива ниски
                  HONDA I-VTEC

                  Коментар


                    #10
                    Колега Гаговски писал съм по горе за градския разход а именно:
                    Richard Burns написа:
                    И така, след едноседмично каране из София, половината на икономичен, половината на нормален режим,както казах в предишните си постове заредих 20 лева=18.7 литра газ при цена 1.07 на газта (бензиностанцията е Петрол-няма как имам служебна карта и само там мога да зареждам) изминах 155 километра и газта ми свърши, което значи 18.7/155=12.05 на 100 км разход.Това беше и разхода ми на бензин - вариращ между 11.5 и 12.5 в града.Коментарът е излишен, доволен съм от Фобос-а.
                    Относно прехвърлянето от бензин на газ, тази седмица след като позахладня ми трябват точно 3 минути за да превключи.От Оборище до Румънското съм вече на газ.Кога ще се изплати ли?Ами какво да ти кажа откакто съм я сложил съм минал около 1300 километра които при среден разход 11/100 правят на бензин при цена 1.7 точно 243 лева, а за същия разход на газ при средна цена 1.05 съм платил 150 лева, Вече съм изплатил почти 10% от уредбата за по-малко от месец.............Мисля че за една година ще съм избил нацяло газовия инжекцион.Като цяло сметката е изключително проста, слагаш газов инжекцион само ако минаваш поне 20 000 годишно за да можеш да спестиш към 1200 лева.Е аз съм доволен досега.

                    Коментар


                      #11
                      Тази кола не може да гори толкова много дири и на газ. 100% имаш някакъв проблем

                      Коментар


                        #12
                        sstanchev написа:
                        Тази кола не може да гори толкова много дири и на газ. 100% имаш някакъв проблем
                        разхода си е съвсем номаленкомби+1,8 мотор+София
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          Колега Станчев, още преди да сложа газовия инжекцион и аз мислех , че колата ми гори твърде много, ходих няколко пъти на газ анализатор и ми провериха и ЕКУ-то , всичко това при един приятел който само с това се занимва-има си специализиран сервиз. Всички показатели бяха в норма, даже беше очуден, че бяха много по-добри от очакваното.И както казах и преди 1.8 16 ако е под капак на Браво - ситуацията е различна, но мареата си харчи - просто тежи с 350 кила повече............100% няма проблем, и нека и ако има другои колеги с Мареа 1.8 16 да кажат колко им харчи на бензин в града и извънградско.

                          Коментар


                            #14
                            Sev, ето колега който знае какво значи Софийско каране..........От Румънското да стигнеш до семинарията сутрин........особено вчера като заваля и дъжд лелелеле, пътувах към 35 минути.Наистина разхода си е ок.Ако съм в Сливен да речем там нещата са коренно различни-има 3 светофара в целия град, на 1-ва и втора се кара мнооого рядко - е там наистина харчи към 10.5 градско.То затова и моя майстор си казва: София не е градско шофиране - това каране на 1-ва и много рядко на по-горна предавка.ПоздравиМ.К.

                            Коментар


                              #15
                              Не е така щото 1.8 харчи по малко от 1,6 а това 11л. смесен разход нещо не се връзва. Прилича или на термостат или на задръстен катализатор или незнам ??? Учудващото е че почти няма разлика м/у градско и извънградско ???

                              Коментар

                              Working...
                              X