Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте ми газаджии за моето Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препоръчайте ми газаджии за моето Типо

    Препоръчайте ми газова за моето Типо. Типа на газовата е ясен, не е ясно къде дават някаква добра цена.За сега съм се спрял на един сервиз в Горна Баня, Ловато+бутилка за рез. гума -450лв.Волтран със същите екстри - 350лв. 100лв разлика не е малко, но заслужава ли си?Ако има телефони и марка на сервиза, може и на лс да не нарушаваме правилата във форума.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    Re: Препоръчайте ми газаджии за моето Типо

    geshabeli написа:
    Препоръчайте ми газова за моето Типо. Типа на газовата е ясен, не е ясно къде дават някаква добра цена.За сега съм се спрял на един сервиз в Горна Баня, Ловато+бутилка за рез. гума -450лв.Волтран със същите екстри - 350лв. 100лв разлика не е малко, но заслужава ли си?Ако има телефони и марка на сервиза, може и на лс да не нарушаваме правилата във форума.
    Отиди и си сложи качествена газова за да нямаш проблеми после...Аз си сложих на типото при едни пичове от бъкстон,специализиран сервиз на ловато,наслагаха емулатори и всичко което е необходимо и не съм имал никакви проблеми Е първите 500км ми харчеше около 16/100,но разхода се нормализира след настройка и смяна на въздушен филтър :D Сега съм много доволен и от разход и от вървене На газ съм цепил сумати 316-ки Е36-ци с немалко Но много голямо значение има откъде зареждаш....от лукойл ми харчи с 1-2 литра по малко отколкото газ от омв Дай малко повече парици,но си вземи нещо читаво,с което да нямаш проблеми Аз ти препоръчвам ловато и тия пичове да ти я сложат...просто съм страшно доволен :D
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    Коментар


      #3
      Сервиза в Бъкстон, приятел си монтира там АГУ то и не се оплаква!Аз мога да препоръчам газаджиите до моста Чавдар, от тях съм доволен!Но има друго нещо на което хората не обръщат внимание, като си монтираш ново АГУ е вероятно да ти се налага от време на време да посещаваш сервиза, а ако той е на другия край на града не е никак приятно когато колата ти не е ОК!
      FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
      FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
      FIAT Stilo 1.2 16V LPG

      Коментар


        #4
        Днес говорих с какви ли не газаджии. Повечето казаха за този двигател-не слагай газ!Разхода на газ не могло да се смъкне под 14 на сто. Излизало солено.Единствения начин било да се махне моното, да се сложи карбуратор, и тогава газ.
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          geshabeli написа:
          Днес говорих с какви ли не газаджии. Повечето казаха за този двигател-не слагай газ!Разхода на газ не могло да се смъкне под 14 на сто. Излизало солено.Единствения начин било да се махне моното, да се сложи карбуратор, и тогава газ.
          Кои са тези "повечето".3 години си карах с Типото и дори и на реглаж не съм ходил да правят.Средно разхода за София беше 11-12 което мен напълно ме задоволява и за някакви си половин - 1 литър не ми се е занимавало с въпросните хора.Извънградско съм спадал до 7.1! - и за мен си е напълно задоволително
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            geshabeli написа:
            Днес говорих с какви ли не газаджии. Повечето казаха за този двигател-не слагай газ!Разхода на газ не могло да се смъкне под 14 на сто. Излизало солено.Единствения начин било да се махне моното, да се сложи карбуратор, и тогава газ.
            И на мен навсякъде ми говореха така,че под 14 трудно...двувалката била най-гадна за газ....невървяла....а какво стана? На газ бих 318-ка и градско дава 11-12 зависи от трафика
            ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

            Коментар


              #7
              В квартирата имам една визитка на един майстор в Младост 1А, много е добър човека, слагахме на едно пежо, няма оплаквания, а и най-малкото-за разлика от повечето калпазани дето се пишат "майстори" и "газаджии", които нямат дайе и средно образование, човека и инженер.Ще видя визитаката и ще ти дам номера.
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #8
                Abarth. написа:
                geshabeli написа:
                Днес говорих с какви ли не газаджии. Повечето казаха за този двигател-не слагай газ!Разхода на газ не могло да се смъкне под 14 на сто. Излизало солено.Единствения начин било да се махне моното, да се сложи карбуратор, и тогава газ.
                И на мен навсякъде ми говореха така,че под 14 трудно...двувалката била най-гадна за газ....невървяла....а какво стана? На газ бих 318-ка и градско дава 11-12 зависи от трафика
                И двамата не сте с моя двигател. При мен го казваха след уточняването какъв точно ми е двигателя.
                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  geshabeli написа:
                  Abarth. написа:
                  geshabeli написа:
                  Днес говорих с какви ли не газаджии. Повечето казаха за този двигател-не слагай газ!Разхода на газ не могло да се смъкне под 14 на сто. Излизало солено.Единствения начин било да се махне моното, да се сложи карбуратор, и тогава газ.
                  И на мен навсякъде ми говореха така,че под 14 трудно...двувалката била най-гадна за газ....невървяла....а какво стана? На газ бих 318-ка и градско дава 11-12 зависи от трафика
                  И двамата не сте с моя двигател. При мен го казваха след уточняването какъв точно ми е двигателя.
                  И при мен Всички си знаят едно :P Не е проблема газовата на твоя мотор Питай в ланча форума,има делти с твоя мотор да ти кажат колко безпроблемни са
                  ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                  Коментар


                    #10
                    Abarth. написа:
                    geshabeli написа:
                    Abarth. написа:
                    geshabeli написа:
                    Днес говорих с какви ли не газаджии. Повечето казаха за този двигател-не слагай газ!Разхода на газ не могло да се смъкне под 14 на сто. Излизало солено.Единствения начин било да се махне моното, да се сложи карбуратор, и тогава газ.
                    И на мен навсякъде ми говореха така,че под 14 трудно...двувалката била най-гадна за газ....невървяла....а какво стана? На газ бих 318-ка и градско дава 11-12 зависи от трафика
                    И двамата не сте с моя двигател. При мен го казваха след уточняването какъв точно ми е двигателя.
                    И при мен Всички си знаят едно :P Не е проблема газовата на твоя мотор Питай в ланча форума,има делти с твоя мотор да ти кажат колко безпроблемни са
                    Какво да ти кажа... Тези газджии дето са ти казали тези работи, могат да си сложат по една бутилка на главата и да я отворят... Моето газово е Ланди Ренцо и си го слагах сам - без емулатори и всякакви такива допълнителни джаджи... Градско ми гори 10-11, а извън града слиза до 8, а е имало и случаи когато съм стигал до 7,5. Единственият проблем е да намериш място на изпарителя...Успех!
                    FIAT TIPO 1.6 i.e DGT 149С2.046

                    Коментар


                      #11
                      твоя двигател е модела без делко наливиждал съм таквоа типо на газ но беше 1.4(не мисля че има разлика в моното и запалването)на газ няма да имаш никакви ядове

                      Коментар


                        #12
                        Аз съм с точно такова типо 1.4 моно без делко. Не е нисък разхода - като се забия по задръстванията и понякога над 11 излиза, ама там и на бензин не виждам как под 9-10 ще даде, така че има много смисъл от газта. Уж имам ламбда емулатор, но едни газаджии ми обясниха, че не сработвал и т.н. Абе най-общо колата си работи на газ и не разбрах що тряя праиш моното на карб, та да сложиш газ. Щях да забравя - обикновена АГУ Ловато с надлъжно (правилно) и много високо (много грешно) поставен изпарител. От мен имаш едно "за". Добри газаджии за диагностика - един гараж на 50 метра след италианеца в посока овча купел, но не знам какви са им цифрите за монтаж. За смяна на чашката със съчмата за зареждане ми поискаха 35 ли беше или 40 лв, при положение, че в магазина е 10 лв, а труда е не повече от 15 мин. с размотаването.
                        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                        Коментар


                          #13
                          Да модела без делко е. Сега обмислям последнопо предложение за БРЦ и може би ще клъвна.Перфектно предложение, от форума дойде.
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            Веско твоята съм я виждал, и тогава ми се щеше да слагам газова но нямах финансите.По мненията във форума си харесах БРЦ-то за моно.Да ви кажа - който каквото ще да си говори, този форум бая главоблъсканици ми е спестил!Благодаря на всички за компетентните отговори!
                            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              Добре де ти нали имаше газ по едно време ама май го махна или се бъркам
                              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X