Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 1.4 12v е прекрасен автомобил... / За и Против ??

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo 1.4 12v е прекрасен автомобил... / За и Против ??

    Bravo 1.4 12v е прекрасен автомобил. Противно на общо ширещото се мнениеПреместих темата в този раздел,правя я " Важна "- постовете на колегата mme са като за учебник...vesko.t

    #2
    Re: Bravo 1.4 12v е прекрасен автомобил

    sstanchev написа:
    Bravo 1.4 12v е прекрасен автомобил. Противно на общо ширещото се мнение
    ммм как ми погали ухото ...кажи де... какво те накара да пуснеш тази тема?
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      Щото ми писна да слушам простотии за износени валове и слаби двигатели 80 коня го дърпат това купе та фърчи над пътя

      Коментар


        #4
        sstanchev написа:
        Щото ми писна да слушам простотии за износени валове и слаби двигатели 80 коня го дърпат това купе та фърчи над пътя
        За динамиката съм съгласен! А за вала се надявам да не се обажда, ами да си се върти мирно и кротко...
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          Ти виждал ли си 1.4 12v с износен вал. Моля ако някой е виждал да пише тук. И аре без глупости от сорта " ама на мен майстора ми каза" и те са хора и те трябва да ядат ама този номер вече се " износи"

          Коментар


            #6
            sstanchev написа:
            Ти виждал ли си 1.4 12v с износен вал. Моля ако някой е виждал да пише тук. И аре без глупости от сорта " ама на мен майстора ми каза" и те са хора и те трябва да ядат ама този номер вече се " износи"
            Абе има такива случаи... не е да няма...,ама нали казват че след ’97 е отстранен проблема.
            FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

            Коментар


              #7
              Пича явно яко се е надъхал. Ами пичаго, виждал съм, даже с джоба съм го усетил, жалко че не го пазя вала да видиш за каква "красива" картинка става дума. Хубав мотор, обаче като не са му измислили мазането, все едно нищо не са направили Мойто браво също много вървеше, но този дефект ме отказа от него и го продадох.

              Коментар


                #8
                Кво значи не са му измислили мазането що не вземеш да се обадиш на конструкторите и да ги светнеш че горките непросветени ще си останат

                Коментар


                  #9
                  Здравейте. Готов съм да поспоря със всеки които твърди, че системата за мазане на Разпределителен вал и захранване на Хидравлични повдигачи е конструктивно издържана... Аз лично съм правил ремонт, имам пряк поглед върху онова, което се бе случило с вала и разбира се няма да коментирам цената (не беше малка). Въпреки всичко това (писал съм го в няколко теми) при правилна експлоатация и подръжка не би трябвало да има проблеми! И да допълня: Имам претенции за това да разбирам от механика, хидравлика и двигатели! Всъщност една проста логика в случая е достатъчна за оценка на коментирания въпрос.
                  Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                  Коментар


                    #10
                    Каквото се случва при всички двигатели с Хидравлични повдигачи блокира повдигача и вала се изяжда точно за 50км. Да де ама това важи за всички. :D

                    Коментар


                      #11
                      Да! Така е! Зависи обаче как се захранва повдигача?! На "Снимка 1" може да се види какво решение са взели при тоя двигател: На мястото на медната вложка се поставя специално гумено уплътнение. Двата повдигача се монтират в глухи отвори в ляво и в дясно от нея. Отводите на Маслената магистрала "Снимка2" се напъхват в отвора на гуменото уплътнение и така подават налягане на повдигачите. Сещаш се предполагам гуменото уплътнение на какви температурни разлики е подложено, в маслена среда и високо налягане (850RPM - 1bar 4000RPM - 4 bar). И когато уплътнението спре да си върши работата (следствие бързо стареене) Повдигача не се храни по предписание!? Е? Това което виждаш като липсващ материал на първата снимка е следствие от това, за което говоря. Ако обаче там имаше така наречената леща (сферичен край на отвода и гайка) - може би (а аз съм сигурен) това нямаше да се случи. Захранването на маслената магистрала става от едно място и то чрез уплътнение... Стареенето на това уплътнение пък може да предизвика недостатъчно налягане в магистралата, което да доведе до лошо мазане на гърбиците на Разпределителния вал, лошо хранене на повдигачите (споменах го при другите уплътнения) и т.н.Дано не съм бил много рязък в отговора си и не съм засегнал колегите твърдящи противното. Надявам се да съм успял да обясня разбираемо причините, които ме карат да съм критичен към въпросната конструкция.
                      Прикачени файлове
                      Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                      Коментар


                        #12
                        Моля, sstanchev за мнение по последния ми пост, защото забелязвам една особена симпатия към модела и антипатия към сблъскалите се с проблема. На какво почива доброто му мнение за тази така "превъзходна" коцепция за мазане и захранване на повдигачите?Очаквам с интерес отговор!? Мисля, че ми го дължи след изписания 1км. пост?
                        Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                        Коментар


                          #13
                          Абе той пича си живее в собствен свят където Браво 1.4 е номер едно. Са какво да му обясняваме ние, дето сме правили ремонт на същата кола. Не разбираме и не можем да поддържаме, кво да се прави...

                          Коментар


                            #14
                            В случая ме подразиха крайните мнения изписани по-преди! Явно човека не знае. Хубаво ама да пита! Няма лошо! Що като не знае е така категоричен!?Аз си харесвам Фиат-а дори и с тези недостатъци, ама това не го прави "върха на сладоледа"!?Ей, мого се дразня така! Не му се сърдя ама се дразня!
                            Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                            Коментар


                              #15
                              Сори че се забавих. Тук явно стана доста интересно.1. Аз кво да направя като италянците са решили да използват гума. Ако ще разсъждаваме колко и е кофти на гумата при такива условия кво да кажем за гумичките на клапаните там на всичкото отгоре има и джижещи се части а карат сумати години и така се втвърдяват че износват шийките на клапаните, абе с две думи придобиват свойствата на медна вложка така че гуменото уплатнение няма никви проблеми да се прави на медна вложка.2.Би ли ми обяснил кво точно показваш с снимка номер 1 защото не ми става свсем ясно какво точно имаш предвид според това което виждам (ако не се лъжа) тук се намира клапана за който се грижи повдигача от другата страна на вала та щетите повече приличат на причинени от крив клапан или някаква друга нередност но надали от липсата на налягане в повдигача.3. Продължавам да не виждам износен разпределителен вал.4. До пича с WV ako-то имаш да казваш нещо казвай стига само си пригласял на другите (и аз мога така "глей го тоя колко е неориентиран колко е смотан как яде доматите с колците") ама нещо не се получава разговор някак си.5. Никаде не съм казал че Bravo 1.4 12v e най-перфектния автомобил на света, а че някакси се получава кофти като му лепват незаслужено лоша слава като се има предвид че при другите двигатели от гамата на bravo/brava/marea има заложена по някоя друга техническа простотия.6.Благодаря на "mme" за прекрасното мнение. Не се майтапя. Правя си извода че наистина имаше нужда от тази тема

                              Коментар

                              Working...
                              X