Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Давайте предимство на хората на пешеходните пътеки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Давайте предимство на хората на пешеходните пътеки

    Кола блъсна жена на пешеходна пътекаЖена е в болница с опасност за живота с тежка черепно-мозъчна травма, след като тази сутрин беше блъсната на пешеходна пътека на пловдивския булевард "Дунав" 61. Пострадалата пресичала, когато я връхлетял "Фолксваген", управляван от 27- годишен шофьор. Пешеходката паднала и ударила главата си в бордюра. По първоначални данни причина за катастрофата е заслепяване на водача от слънцето.

    #2
    Re: Давайте предимство на хората на пешеходните пътеки

    doofiat написа:
    Жена е в болница с опасност за живота с тежка черепно-мозъчна травма, след като тази сутрин беше блъсната на пешеходна пътека на пловдивския булевард "Дунав" 61. Пострадалата пресичала, когато я връхлетял "Фолксваген", управляван от 27- годишен шофьор. Пешеходката паднала и ударила главата си в бордюра. По първоначални данни причина за катастрофата е заслепяване на водача от слънцето.
    Ей на това се казва идиотизъм... слънцето те заслепява и не виждаш нищо, и в същия момент си стъпил здраво на газта и връхлиташ върху жената
    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

    Коментар


      #3
      Преди седмица в Перник спирам на пешеходна пътека да дам път на пешеходец. На няма и 10 метра преди пещеходната пътека има лежащ полицай, така че там така и така си се спира. Обаче пешеходеца е местен, знае си и не пресича. В тоя момент отзад един джип (голям, лъскав нов, не запомних какъв) и едно БМВ (малко, мръсно, старо) ме насвиркаха и с мръсна газ ме изпревариха отдясно...
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        vesko написа:
        Преди седмица в Перник спирам на пешеходна пътека да дам път на пешеходец. На няма и 10 метра преди пещеходната пътека има лежащ полицай, така че там така и така си се спира. Обаче пешеходеца е местен, знае си и не пресича. В тоя момент отзад един джип (голям, лъскав нов, не запомних какъв) и едно БМВ (малко, мръсно, старо) ме насвиркаха и с мръсна газ ме изпревариха отдясно...
        Е това е абсолютно вярно.Аз като спирам на пешеходна пътека там и ме гледат като полезно изкопаемо.Истината е, че хората са се наплашили вече от арогантни водачи и им е неестествено да им правят път...жалко, но факт!
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Аз пък абсолютно честно ви казвам най-голямо удоволствие ми доставя да спра и да дам път на пешеходец и някой с каквато и да е кола да почне да се нерви зад мен!!! След като тръгнем и се изравним на следващия светофар и виждам че дори и да е най-тъпата блондинка в Кайен, има известен блясък на уважение в очите и! Така че дори и най-големия ДЕБИЛ има малка доза човечност в него въпроса е някой да му помогне да я изкара на повърхността!
          Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
          Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            Да си кажа честно, вече ме е страх да спирам на пешеходна пътека, където лентите са поне две в едната посока. На няколко пътя аз спирам, но не така правят други водачи и за малко да ударят пешеходците които са тръгнали пред мен. Много е опасно за всички ни. Още по-неприятно от неспиране ще стане, ако моето спиране причини удар от "прекалено забързан, безрасъден водач" на невинен пешеходец. СТРАХ ме е да спирам на такива пътеки...

            Коментар


              #7
              vesko написа:
              Преди седмица в Перник спирам на пешеходна пътека да дам път на пешеходец. На няма и 10 метра преди пещеходната пътека има лежащ полицай, така че там така и така си се спира. Обаче пешеходеца е местен, знае си и не пресича. В тоя момент отзад един джип (голям, лъскав нов, не запомних какъв) и едно БМВ (малко, мръсно, старо) ме насвиркаха и с мръсна газ ме изпревариха отдясно...
              Ако Бъфало Бил и Поразяващата ръка се поразходят из Перник - Дивия запад ще им се стори като детски ясли...
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                rustson написа:
                Аз пък абсолютно честно ви казвам най-голямо удоволствие ми доставя да спра и да дам път на пешеходец и някой с каквато и да е кола да почне да се нерви зад мен!!! След като тръгнем и се изравним на следващия светофар и виждам че дори и да е най-тъпата блондинка в Кайен, има известен блясък на уважение в очите и! Така че дори и най-големия ДЕБИЛ има малка доза човечност в него въпроса е някой да му помогне да я изкара на повърхността!
                Блондинката, ако се нерви отзад, то ще е щото не разбира какво става. Докато ДЕБИЛНИЯТ тип ще дава зор, щото знае, че си на пътеката и си спрял, но той бърза да нае.. някоя кака и понеже няма как по друг начин да й вдигне адреналина, се прави на мъж на пътя, независимо дали е с барака или някакво лъскаво бу. От такива простаци гинат невинни хора.

                Коментар


                  #9
                  И аз

                  daley написа:
                  Да си кажа честно, вече ме е страх да спирам на пешеходна пътека, където лентите са поне две в едната посока. На няколко пътя аз спирам, но не така правят други водачи и за малко да ударят пешеходците които са тръгнали пред мен. Много е опасно за всички ни. Още по-неприятно от неспиране ще стане, ако моето спиране причини удар от "прекалено забързан, безрасъден водач" на невинен пешеходец. СТРАХ ме е да спирам на такива пътеки...
                  Аз на няколко пъти препречвах пътя на коли които ме изпреварваха дукато съм спрял за да премине пешеходец.Единият път някаква мацка с шкода октавия и огасна колата при тръгване от светофара, аз я испреварвам и сис продължавам малко по напред спирам за да мине майка с дете при което мацката ядосана тръгва да ме испреварва и ако небях завил към нея нямаше да спре сигорно(тя поне ме изпреварваше от ляво)А вторият случаи е същия само че ме изпреварваха от дясно но беше някакъв млад шофер който се мислеше за състезател
                  FIAT - TIPO 2.0i.е

                  Коментар

                  Working...
                  X