Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разхода на гориво закова.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разхода на гориво закова.

    След проблема с въздушния филтър и кората на капака която запушваше отвора за всмукване на въздух разхода на гориво ми се закова в границите 5,5-6,5 при смесен цикъл както следва 30% градско и 70% извънгрдско на 100км.За сведение на тези които не вярват или не знаят въпросния автомобил от подписа е с тегло 1320кг претеглен на ел.кантар.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    коя е тази кора на капака (моя разход е 8/100)
    Fiat Marea 1,9TD100

    Коментар


      #3
      reiban написа:
      коя е тази кора на капака (моя разход е 8/100)
      Колега, ти въздушния филтър сменял ли си? На всяка смяна на масло се сменя и въздушния филтър. Провери дали няма нещо, което да пречи на потока въздух да влиза към филтъра. Дебитомерът бачка ли ти(има тема за него)? Турбото как е? Вече за помпата ще почакаш да дойде техниката и нея да я видят или може да се грабнеш до Пловдив. Ако тия неща са ок, и разхода няма да е голям.

      Коментар


        #4
        незнам какво е дебитомер
        Fiat Marea 1,9TD100

        Коментар


          #5
          За колегата от Бургас слизам да направя две снимки на кората и на отвора от който се засмуква въздуха.Проблема констатирах след като пробвах филтъра от който се оплаквах на бравата която катастрофира в Неделя.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            на първата снимка съм заградил отвора за всмукване на въздух.А на втората плата който се беше откачил от капака и запушваше въпросния отвор.
            Прикачени файлове
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              на втората снимка съм заградил отвора за всмукване на въздух.А на първата плата който се беше откачил от капака и запушваше въпросния отвор.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Tornadoясно, мерси за пояснението , а дебитомер някой може ли да ми каже какво е .
                Fiat Marea 1,9TD100

                Коментар


                  #9
                  Дебитомер/въздухомер е едно и също. Той регулира количеството въздух, което постъпва към двигателя - съответно топъл от двигателя или студен отвън. В случай,че не работи се повишава разхода и се намалява мощността на колата. Аз имах този проблем и карах колата на hit-ko и според компютъра излезе,че небачка. После като го погледнаха се оказа,че буксата му била откачена, не знам защо и от кого. При това бях ходил в Италсервиз и ми казаха,че бил изгърмял - нищо подобно. Такъв дебитомер струва оригинален около 400 лв., а друга марка е 200 лв. След като ми закачиха буксата, колата литна и разхода падна.За да се установи дали работи дебитомера е нужно, само да се закачи на компютър колата и дали не дава грешка или не работи. Не е нужно да е сервиз за помпи Лукас. Трябва ти сервиз за Италиански автомобили

                  Коментар


                    #10
                    doofiat каде се намира буксата на дебитомера за да видя мойта дали си е включена
                    Fiat Marea 1,9TD100

                    Коментар


                      #11
                      reiban написа:
                      doofiat каде се намира буксата на дебитомера за да видя мойта дали си е включена
                      Значи, като погледнеш втората снимка на колегата Tornado, дебитомерът като ориентир е под задния ляв ъгъл на акумулатора. Трябва да се махне акумулаторът и подложката му и търсиш там някъде буксата - заден ляв ъгъл, по диагонал, някъде. Под тръбата за въздуха, някъде.Виж го и него, но виж и катализатора или филтър за твърди частици или каквото и да е там? Колегата Dodo 155 e с много добри отзиви. Аз моя още не съм го махнал, но все се каня и ще го махна най-накрая.

                      Коментар


                        #12
                        doofiatмерси и аз се каня да го махна моя, и сигурно другата седмица ще е направя тази работа, но се чудя дали да сложа само тръба или някакви гърнета имало
                        Fiat Marea 1,9TD100

                        Коментар


                          #13
                          Моят съвет е да сложиш обикновенна тръба. Така, или иначе оставаш с цели три ауспуха след, като махнеш катализатора. Има вероятност да ти сложат резонаторно гърне с по-голямо съпротивление и да ти спънат двигателя така, че слагай една тръба и не му мисли много!
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            Vladim написа:
                            Моят съвет е да сложиш обикновенна тръба. Така, или иначе оставаш с цели три ауспуха след, като махнеш катализатора. Има вероятност да ти сложат резонаторно гърне с по-голямо съпротивление и да ти спънат двигателя така, че слагай една тръба и не му мисли много!
                            Някаква специална ли е тази тръба (за Фиат ли е) или си е най-обикновено парче, което на всеки специализиран сервиз ще ми отрежат и монтират?

                            Коментар


                              #15
                              doofiat написа:
                              Някаква специална ли е тази тръба (за Фиат ли е) или си е най-обикновено парче, което на всеки специализиран сервиз ще ми отрежат и монтират?
                              Най обикновенна тръба! Моята явно е читава, защото не е ръждясала за една година Много важно е да си запазите катализатора! Не се знае, кой ден ще ни задължат пак да ги слагаме... а един нов струва доста.
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X