Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кола на годината колко пъти Фиат?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кола на годината колко пъти Фиат?

    Някой да отговори колко пъти е бил кола на годината Фиат, много благодаря за отговора.
    Мнодео 2.0-136- GIA

    #2
    1967 - FIAT 1241970 - FIAT 1281972 - FIAT 1271984 - FIAT Uno1989 - FIAT Tipo1995 - FIAT Punto1996 - FIAT Brava/Bravo2004 - FIAT PandaОбщо 8 пъти от 1964г. до днес.
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      А с дъщерните фирми става малко повече :D

      Коментар


        #4
        Mitko написа:
        Iwan написа:
        А с дъщерните фирми става малко повече :D
        2 пъти Алфа Ромео и 1 път Ланча
        1980 - Lancia Delta1998 - Alfa Romeo 1562001 - Alfa Romeo 147
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          Mazgarev написа:
          1967 - FIAT 1241970 - FIAT 1281972 - FIAT 1271984 - FIAT Uno1989 - FIAT Tipo1995 - FIAT Punto1996 - FIAT Brava/Bravo2004 - FIAT PandaОбщо 8 пъти от 1964г. до днес.
          И 2006, RENAULT платиха повече, за да стане CLIO - III.Апропо за какво е зададен въпросът... ако е за чист "БАС" или подобно, ДА някой печели.Но нито Уно, нито Типо,нито Брава/Браво са тези които заслужават титлата "КОЛА НА ГОДИНАТА", дадена им от юзърите или тези които ги карат повече от 5-7 години.Виж за Пунто съм съгласен, не,че карам такова,но това е модел който се доказа в качеството, продажбите и експлоатацията.Иначе "КОЛА НА ГОДИНАТА" са си чисто медийно-журналистически ТРИКОВЕ които НЯМАТ АБСОЛЮТНО никакво значение за нас обикновените потребители.За "БАС" в някое КВАРТАЛНО КАФЕНЕ става.... да ме прощават текущите им собственици сега!! НО ТОВА СА едни от най неудачните модели на Фиат... които не направиха такива продажби за да улеснят живота на концерна, а напротив усложниха го.Сори, това е истината и ДАНО НЕ СЕ ЗАПОЧНЕ НЯКАКЪВ ТЪП СПОР, КОНФРОНТАЦИИ и подобни сега.
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            за уно и типо не съм съгласен - . и двата автомобила имат много предимства пред конкурентите си по онези времена. както и да е.п.с. за това, че пунто потдържа компанията съм съгласен, ако не бяха хилядите дневни продажби в европа до сега - фалит.
            UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

            Коментар


              #7
              Nino написа:
              Mazgarev написа:
              1967 - FIAT 1241970 - FIAT 1281972 - FIAT 1271984 - FIAT Uno1989 - FIAT Tipo1995 - FIAT Punto1996 - FIAT Brava/Bravo2004 - FIAT PandaОбщо 8 пъти от 1964г. до днес.
              И 2006, RENAULT платиха повече, за да стане CLIO - III.Апропо за какво е зададен въпросът... ако е за чист "БАС" или подобно, ДА някой печели.Но нито Уно, нито Типо,нито Брава/Браво са тези които заслужават титлата "КОЛА НА ГОДИНАТА", дадена им от юзърите или тези които ги карат повече от 5-7 години.Виж за Пунто съм съгласен, не,че карам такова,но това е модел който се доказа в качеството, продажбите и експлоатацията.Иначе "КОЛА НА ГОДИНАТА" са си чисто медийно-журналистически ТРИКОВЕ които НЯМАТ АБСОЛЮТНО никакво значение за нас обикновените потребители.За "БАС" в някое КВАРТАЛНО КАФЕНЕ става.... да ме прощават текущите им собственици сега!! НО ТОВА СА едни от най неудачните модели на Фиат... които не направиха такива продажби за да улеснят живота на концерна, а напротив усложниха го.Сори, това е истината и ДАНО НЕ СЕ ЗАПОЧНЕ НЯКАКЪВ ТЪП СПОР, КОНФРОНТАЦИИ и подобни сега.
              Между продажбите и реалните качества има май малко разлика. Някои италиански модели от 70-те и 80-те години доста сринаха имиджа на концерна и именно модели като Типо, Пунто, Брава, Алфа 155 го изчистиха, за да се стигне до пазарния успех на Гранде Пунто и преди това Алфа Ромео 156, вече и 159. Иначе това, че чалгата има най-голям пазарен успех, не значи, че е най-стойностната музика, нали .
              Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
              Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
              Volvo S60 Sport 2.4D

              Коментар


                #8
                Ами много интересно нещо,зад въпроса ми някои май ще прозре и великата конспирация,що пък не и едно басче в кръчмето на чашка........Какви пък юзари ще да е имало 84-87г. че да направят класацията просто не ми се мисли на тая тема.Авторитетни спортни журналисти водещи на най-популярни авто-журнали с име в цяла Европа че и Британия като [bБЕЗПРИСТРАСТНИ],[/b]просто са никой за част от нас,те са някакви там които нищо не вдяват от автомобили. Обаче те формират общественото мнение на запад и определят пазарната политика на авто-производителите и ако нещо заиграват не им копуват изданията и никой не ги "бръсне за плод". Мисълта ми е,че хората трябва освен проблемите на един модел да знаят и плюсовете му,смятам че това е честно към всички които се интересуват от реалнеите неща.Това са фактите, съжалявам ако съм обидил някой. Аз карам "ФОРД" не съм много горД щото е 93г., и май нещо не съм чувал да е бил често кола на годината много често напоследък,но ми харесва щото това е реалноста........и знам че за много от Вас тя е същата.
                Мнодео 2.0-136- GIA

                Коментар


                  #9
                  evg2 написа:
                  Ами много интересно нещо,зад въпроса ми някои май ще прозре и великата конспирация,що пък не и едно басче в кръчмето на чашка........Какви пък юзари ще да е имало 84-87г. че да направят класацията просто не ми се мисли на тая тема.Авторитетни спортни журналисти водещи на най-популярни авто-журнали с име в цяла Европа че и Британия като [bБЕЗПРИСТРАСТНИ],[/b]просто са никой за част от нас,те са някакви там които нищо не вдяват от автомобили. Обаче те формират общественото мнение на запад и определят пазарната политика на авто-производителите и ако нещо заиграват не им копуват изданията и никой не ги "бръсне за плод". Мисълта ми е,че хората трябва освен проблемите на един модел да знаят и плюсовете му,смятам че това е честно към всички които се интересуват от реалнеите неща.Това са фактите, съжалявам ако съм обидил някой. Аз карам "ФОРД" не съм много горД щото е 93г., и май нещо не съм чувал да е бил често кола на годината много често напоследък,но ми харесва щото това е реалноста........и знам че за много от Вас тя е същата.
                  Да така е... трябва да се гледат и плюсовете на конкретните автомобили, но от въпросните освен, ПЛЮСА, че цената им е много ниска като втора употреба много много - много други не виждам.Някой по-горе спомена, за Уно.Без да влизам в полемика с него аз бих споменал Рено 5 и Пежо 205 примерно.Те май-също са били "кола на годината".Колегата който е постнал тази тема е забравил да спомене и ФИАТ АРЖЕНТА.Тя също печели титлата "кола на годината", коя не помня, но освен някой луд фен или по-дърт като мен да си спомня за него?.Едва ли.Както и да е. Истината е ,че нашите "любими" са скъпи като нови и много евтини втора употреба.А за бедните като нас, колата е инвестиция...вярно винаги губеща, но поне по-малко!В последният български "АВТОБИЛД" има сравнителна статия между новите "ДАЙХАЦУ ТЕРИОЗ" и "ФИАТ СЕДИЧИ".. прочетете я.Също се сравняват кабриолети втора употреба и Барч/к/етата е там.Добре,че колегата с някакви по-сериозни намерения към този модел се усети навреме!!!Както и да е.. всичко това няма значение.Важното е човек да обича машината!
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    Без да влизам в полемика с него аз бих споменал Рено 5 и Пежо 205 примерно.Те май-също са били "кола на годината".
                    Това не е точно така, защото Рено 5 и Пежо 205 не са ставали "Кола на годината" освен това Пежо 205 заема второ място през 1984 год. и то точно след Фиат Уно
                    Two remarkable small cars were top protagonists in this contest. Fiat Uno won by small margin and was extremely popular, but Peugeot 205 kept much longer a high market demand. The practical Uno was an ideal product for a limited budget, its basic version still keeping the veteran OHV 903 cc engine from 127, with 5-speed gearbox as an option; an OHC 1.3 with 70 hp was the alternative for good performance. Roomy cabin, good roadholding and very affordable prices were generally appreciated. 1st Position: Fiat Uno, 346 points 2nd Position: Peugeot 205, 325 points 3rd Position: Volkswagen Golf, 156 points
                    http://www.caroftheyear.org/pages/Previous.htm#1988
                    Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                    Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                    Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                    Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                    Търси се..

                    Коментар


                      #11
                      От всичките години най много ми харесва Фиат 128/ 1970г.
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        ...

                        Коментар


                          #13
                          Напълно заслужено Punto и Tipo са носители на "Кола на годината"!За своето време те представят революционни технологий и дизайн!Не случайно основния конкурент на Типо-Голф не е кола на годината!

                          Коментар


                            #14
                            spasov2 написа:
                            Напълно заслужено Punto и Tipo са носители на "Кола на годината"!За своето време те представят революционни технологий и дизайн!Не случайно основния конкурент на Типо-Голф не е кола на годината!
                            Голф не може да е конкурент на Типо...това би значело че трябва да се конкурират с Голф 2... а това е невъзможно Голф 3 излиза през 1992 и е носител на титлата "Кола на годината"
                            FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                            Коментар


                              #15
                              Конкуренти на типо-то (89) са вектра А и пасат 2! Не мисля, че са имали каквито и да са били шансове! Просто загубена кауза за немските дървета! Типо-то в последствие се преражда в темпра, браво/брава/марея, барчета, ланчия делта/дедра, алфа 145/146, 155... (дотам сполучлива конструкция)

                              Коментар

                              Working...
                              X